16. 9. 2011

V neděli do Klášterce

Klášterec je jediným týmem v druholigové skupině Západ, který hraje své víkendové zápasy v neděli. Na HC Milevsko 2010 vyšla obě utkání základní části v Klášterci právě na neděli. K tomu prvnímu Milevsko zajíždí právě tuto neděli. Utkání na kláštereckém zimním stadionu začíná od 17:00.

Klášterec patří k hlavním adeptům na prvenství v naší skupině. Opravňují ho k tomu hlavně výsledky z poslední sezóny, ve které suverénně opanoval skupinu Západ v základní části. Vyhrál ji s pohodlným náskokem 12-ti bodů s vysoce aktivním skóre 188:117. Exceloval hlavně na domácím ledě, kde za celou základní část ztratil pouhých 7 bodů za dvě prohry a jeden bod ztratil za výhru v prodloužení. V prvním kole play-off první Klášterec potrápila osmá Roudnice, která doma oplatila svému soupeři porážku z úvodního zápasu, ale v rozhodujícím utkání Klášterec doma roli favorita potvrdil. V semifinále vyřazovacích bojů přešel Klášterec 2:0 na zápasy přes Jablonec. Ve finále play-off skupiny Západ vystavil Klášterci stopku po základní části druhý Most. Rozhodující pro celou sérii bylo hned první utkání, které Klášterec doma prohrál. Pak už si oba celky držely výhodu domácího prostředí, což znamenalo nakonec vítězství 3:1 na zápasy pro Most. Ten následně své úspěšné tažení završil vybojováním účasti v I. lize.

Přípravné zápasy

Na přípravné období si Klášterec naplánoval osm přátelských zápasů. V nich si připsal poloviční úspěšnost. Ze čtyř prohraných zápasů však hned tři byly se soupeři z I. ligy. Dvakrát Klášterec neuspěl s Litoměřicemi, jednou s Kadaní. Vždy to navíc byly jen těsné prohry, s Litoměřicemi pokaždé o gól, s Kadaní o dva. Čtvrtou prohru utrpěl s druholigovým Děčínem a to až v prodloužení. Další střetnutí s druholigovými protivníky už Klášterec opanoval. Zvítězil v Děčíně, se Sokolovem i v Sokolově a na závěr přípravy si doma poradil s nováčkem soutěže Bílinou.

Výsledky přípravných zápasů Klášterce:
Litoměřice - Klášterec 4:3
Děčín - Klášterec 3:5
Klášterec - Litoměřice 1:2
Klášterec - Kadaň 3:5
Klášterec - Děčín 4:5p
Klášterec - Sokolov 5:2
Sokolov - Klášterec 2:7
Klášterec - Bílina 6:1

Soupiska soupeře

Skládáním kádru těží Klášterec z úspěšné spolupráce s prvoligovými Chomutovem a Kadaní. Oproti loňské sezóně už v týmu nepůsobí nejproduktivnější hráč Jan Stehlík a skončila rovněž trojice zkušených matadorů Radek Šíp, Petr Martínek a David Suk. Na jejich místo přišli z České Lípy obránce Jiří Dostál, z Německa se navrátivší útočník Lukáš Tenkač a také útočník Jindřich Růžek, jenž loni působil v Kobře Praha. Doplnit by je měla i trojice chomutovských juniorů Daniel Kolčava, Tomáš Žižka a Tomáš Heindl. Jinak však většina úspěšného loňského týmu pod trenérským vedením Michala Jägera zůstala pohromadě.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu v Benešově :
HC Klášterec : Damašek - Dostál, Hartman, Koblitz, Kocek, Loučka, Mašek, Řezníček, Žižka - Bečvář, Flieger, Heindl, Kalinovič, Miklovič, Novotný, Panocha, Polanský, Pražák, Růžek, Řepík, Tenkač, Toman

Před zápasem

Klášterec ze dvou naplánovaných soutěžních zápasů odehrál pouze jeden. Zápas 1. kola doma s Kobrou byl po dohodě obou týmů odložen kvůli pietní akci na Staroměstském náměstí z důvodu rozloučení s tragicky zesnulými Karlem Rachůnkem, Janem Markem a Josefem Vašíčkem. Soutěžní premiéru si tak Klášterec odbyl až ve 2. kole v Benešově. Zde musel hned čtyřikrát dotahovat vedení domácího celku. Pokaždé to dokázal. Utkání se nerozhodlo ani v prodloužení a o vítězi musely určit až samostatné nájezdy. V nich si bonusový bod připsal Klášterec. Milevsko odehrálo obě kola a v obou si připsalo vítězství. Úvodní výhru z Klatov potvrdilo i v domácí prostředí s Děčínem a může se radovat z plného bodového zisku. Udržet dosavadní neporazitelnost bude v Klášterci výrazně těžší. Domácí tým je favoritem zápasu a jakýkoliv bodový zisk bude pro Milevsko úspěchem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Čunát 0 0 0 1 0
Lukáš Dušek 0 0 0 -2 0
Jiří Fořt 0 0 0 -2 0
Tomáš Hájek 2 0 2 1 0
Jakub Hamerle 0 0 0 -1 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 -2 0
Michal Klíma 0 0 0 -1 0
Filip Kolomý 0 0 0 0 0
Tomáš Květoň 0 2 2 1 0
Ondřej Mikeska 0 0 0 0 0
Jiří Müller 0 0 0 -1 0
Libor Nikodém 0 0 0 0 0
Ivo Novák 0 0 0 -2 0
Petr Schirmer 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 -1 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 -2 0
Josef Urbanec 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 38 5 33 86,84 0 0

Ohlasy k utkání


5 : 2
(2:1, 2:0, 1:1)
Klášterec vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 11. Mužík (D. Žižka), 14. Dostál (Mašek), 22. Růžek (Panocha), 31. M. Žižka (Růžek), 54. Řepík (M. Žižka) - 5. Hájek (Květoň), 45. Hájek (Květoň, Urbanec). Vyloučení: 7:9 navíc Růžek (Klášterec) 10 minut osobní trest . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:25 (12:8, 12:8, 14:9). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Sestavy

Klášterec

Damašek - Loučka, Kocek, M. Žižka, Řezníček, Mašek, Dostál, Polanský, Kalinovič, Pražák, Řepík, Růžek, Panocha, Mužík, Novotný, Miklovič, Hartman, Toman, Heindl, Koblitz, D. Žižka

Milevsko

Pipek – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Schirmer, Čunát – Urbanec, Květoň, Hájek – Fořt, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Novák - Kolomý, Nikodém, Mikeska