5
1
12. 9. 2011

Doma na úvod Děčín

Po zahajovací výhře v Klatovech se HC Milevsko 2010 poprvé představí v soutěžním zápase i v domácím prostředí. Na svém ledě přivítá HC Děčín.

Děčín v minulé sezóně obsadil po základní části celkové sedmé místo v tabulce skupiny Západ. Stejné pořadí zaujal i v hodnocení domácích zápasů. V pořadí úspěšnosti na hřištích soupeřů dosáhl o místo lepší příčku, když získal 20 bodů při pasivním skóre 48:73. Celková sedmá příčka znamenala souboj ve vyřazovacích bojích s druhým celkem tabulky HC Most. Děčín neprodal svoji kůži lacino. Rozhodnout se muselo až ve třetím utkání, kde Most využil výhody domácího prostředí. Most se nakonec stal vítězem play-off druholigové skupiny Západ a získal i účast v I. lize.

Přípravné zápasy

V přípravě odehrál Děčín osm utkání s nepříliš dobrými výsledky. Z výhry v základní části se radoval jen dvakrát, jednou uspěl v prodloužení na ledě Klášterce. Šest z přípravných zápasů sehrál Děčín se svými budoucími soupeři ze skupiny Západ, dvakrát mu byl soupeřem celek ze skupiny Střed SC Kolín. Ten Děčín vysoko doma porazil, v odvetě naopak o gól prohrál. Ve dvojici střetnutí s Jabloncem si oba celky uhájily domácí prostředí. S Kláštercem Děčín v prvním přípravném utkání doma prohrál, na ledě soupeře vybojoval již zmíněnou výhru v prodloužení. Jediným protivníkem, se kterým v obou vzájemných soubojích Děčín neuspěl, byl nováček soutěže HC Draci Bílina.

Soupiska soupeře

Oproti minulé sezóně došlo v děčínském celku jen k minimálním změnám. Hlavní osa týmu zůstala zachována. V kádru tak působí i trojice nejproduktivnějších hráčů Děčína v loňské sezóně Michal Oliverius, Jan Filipovský a Lukáš Zika. K nejzásadnější změně tak došlo na trenérském postu, kde Aleše Havlíka a Karla Bedana nahradil Karel Chládek. Ten přišel ze sousedního Ústí nad Labem, kde působil u mládeže. Do mužstva zapojil i několik juniorů z Ústí, z nichž se v prvním kole prosadili do sestavy brankař Michal Petrásek, obránce Ondřej Hříbal nebo útočníci Martin Baránek a Tomáš Vávra.

Sestava Děčína z úvodního zápasu s Benešovem :
HC Děčín : Petrásek (Lavinger) - Sádovský, Stezka, Drahorád, Dvořák, Kaltenböck, Místecký, Mizera, Hříbal - Filipovský, Oliverius, Zika, Stibor, Myšík, Drnec, Vávra, Baránek, Luka, Chvátal, Řídel, Vacek.

Oba celkům vyšel vstup do soutěže. Milevsko uspělo v Klatovech, Děčín si doma poradil s Benešovem po výhře 3:1 Základ k vítězství položil domácí tým na přelomu první a druhé třetiny, když otevřel skóre 11 vteřin před první přestávkou a hned v první minutě po ní přidal v přesilovce druhý gól. I na druhý odchod do šaten přibalil Děčín Benešovu gól, tentokrát pouhou vteřinu před koncem třetiny. Benešovu se nulu na kontě soupeře podařilo smazat až dvě minuty před koncem.

Bodový zisk se zahajovacích zápasů budou chtít oba celky potvrdit i ve 2. kole. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Děčín

Branky a nahrávky: 9. Urbanec (Hájek, Květoň), 22. Heřmánek. Rozhodčí: Hornáček – Andrejsek, Chochola. Vyloučení: 8:9 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:27 (15:6, 15:6, 14:15). Průběh utkání: 2:0.

Knap – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Schirmer, Čunát – Urbanec, Květoň, Hájek – Fořt, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Novák - Kolomý, Nikodém, Mikeska

Děčín

Petrásek - Drahorád, Hříbal, Molnár, Dvořák, Kaltenböck, Mizera - Filipovský, Oliverius, Zika - Chvátal, Myšík, Drnec - Vávra, Baránek, Luka - Místecký, Řídel, Vacek