5
1
3. 9. 2021

Soběslav v závěru stav otočila

Soběslav třikrát v utkání musela dotahovat milevské vedení. Vždy se jí to podařilo, aby čtyři minuty před koncem šla sama poprvé do vedení. Milevsko naopak srovnat nedokázalo. Nepomohla mu ani závěrečná hra bez brankaře, byť v ní nemělo k vyrovnání daleko.

Úvod zápasu přinesl tresty na obou stranách. Soběslav se provinila v první minutě, Milevsko ve druhé. Při hře ve čtyřech se domácí tým prosadil, když Aleš Řezáč skóroval po závaru před hostující brankou. Možnost vyrovnat měl při přesilové hře u tyčky volný soběslavský Přibyl, avšak Michael Panec se bleskově přesunul a puk na cestě do brány zastavil. Vyrovnat se Soběslavi podařilo ve 13. minutě, kdy Jakub Malý zastavil hostující střelu, ale kotouč do bezpečí neodklidil. Chopil se ho Šimák a prostřelil domácího gólmana. Do vedení znovu mohlo jít Milevsko v předposlední minutě úvodní části poté, co v přečíslení 2 na 1 Zbyněk Hrdel našel u tyčky Michala Přívozníka, který však puk do branky nepropasíroval.

Do vedení tak šlo Milevsko znovu až ve 2. třetině. Nejprve přečkalo soupeřovu přesilovku. Po ní se vydal do útoku milevský obránce Josef Růžek, po přejetí modré přenechal puk Michalovi Přívozníkovi a spěchal před branku. Tam od spoluhráče přihrávku dostal, oklamal kličkou gólmana Váchu a bekhendem zametl puk do branky. Odpověď však znovu na sebe nenechala dlouho čekat. Michael Panec ještě stačil u tyčky zastavit hostující střelu, ale na dorážku Háka již nedosáhl. I do třetice šlo Milevsko do vedení. Po vhazování v domácím pásmu unikl podél mantinelu Pavel Chocholoušek a přestože najížděl na branku z těžkého úhlu, dokázal puk do ní dostat. Hosté znovu našli odpověď. Žákovský z rohu poslal puk před branku na trestuhodně zapomenutého Háka, jenž si s nabídnutou šancí pohotově poradil.

Milevsko mohlo opětovně získat náskok ve 44. minutě, kdy ujel všem Aleš Řezáč, ale mířil nad branku. Poté hrozili hosté. Hák dostal přihrávku přes brankoviště k tyči. Michale Panec se v prostoru před brankou roztáhl a vyloženou příležitost zastavil. Za to si vysloužil uznání i od zakončovatele. Stejný hráč najížděl po milevské chybě na domácí branku, kterou přestřelil. Za Milevsko se řítil do šance Václav Pouch. Na branku jel osamocen z leva, volil střelu z kruhu, ale horní roh branky minul. Dle pravidla nedá dostaneš se naopak na druhé straně prosadil Čížek, který dostal před milevskou brankou příliš prostoru a poslal poprvé Soběslav do vedení. Milevsko se snažilo vyrovnat. K tomu odvolalo brankaře a sehrálo v šesti povedenou kombinaci, kterou zakončil střelou od modré Tomáš Černý. Vácha v hostující brance špičkou betonu puk vyrazil před sebe, když se k němu od modré přiřítil Petr Bouška, ale do odkryté branky kotouč přes gólmana nedostal. Pak se již Soběslav ubránila.

3 : 4
(1:1, 2:2, 0:1)
Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 3. Řezáč (Suchan), 24. Růžek (Přívozník), 27. Chocholoušek – 13. Šimák, 25. Hák, 37. Hák (Žákovský), 56. Čížek. Rozhodčí: Novotný - Schlixbier, Kubíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Panec - Růžek, Černý, Petr Bouška, Bednář, Malý, Hamerle - Pecka, Suchan, Řezáč - Chocholoušek, Přívozník, Hrdel - Bílek, Brož, Pouch