5
1
14. 10. 2010

První čtvrtinu zakončíme s Trutnovem

M i l e v s k o - Druhá liga skupiny Střed bude mít odehranou první čtvrtinu základní části. V jejím posledním díle hostí v sobotu HC Milevsko 2010 na svém ledě HC Trutnov.

Tým z Podkrkonoší působí ve II. lize druhým rokem. V tom prvním působil jako farma Vrchlabí, což mu zaručovalo kvalitní hráčský přísun. To se projevilo i na výsledcích. Trutnov obsadil 7. místo v dvacetičlenné tabulce a bezpečně získal účast v play-off. Druhá sezóna už dopadla pro Trutnov o poznání hůře, když skončil na desátém tedy posledním místě tabulky skupiny Střed.

Před letošní sezónou převzal trenérské žezlo u trutnovského týmu bývalý známý obránce Stanislav Mečiar. Trutnov pod jeho vedením odehrál sedm přípravných zápasů. V nich se dvakrát potkal s prvoligovou Chrudimí a dvakrát s druholigovým Nymburkem. Jinak mu byli soupeři celky z nižších soutěží. Trutnov s Chrudimí obě střetnutí prohrál, s Nymburkem si oba týmy vyhrály své domácí zápasy, ostatní utkání Trutnov vyhrál. Poslední střetnutí s Českou Třebovou mělo spíše charakter přátelského zápasu, protože se uskutečnilo až po prvním odehraném ligovém kole.

Česká Třebová - Trutnov 5:12

Stejně jako v přípravě, tak i v bojích o ligové body dosahuje Trutnov střídavé úspěšnosti. V prvním kole uspěl na ledě nováčka Chotěboře, v druhém nešťastně ztratil doma zápas s Jindřichovým Hradcem, který vyrovnal v poslední minutě z trestného střílení a na začátku prodloužení rozhodl ve svůj prospěch. Pak následovaly tři další trutnovské porážky. Hlavně prohra na nájezdy v Kolíně musí Trutnov hodně mrzet, protože ještě šest minut před koncem vedl o tři góly. Z dalších třech utkání Trutnov těsně vyhrál oba své domácí zápasy a utrpěl vysokou porážku v Kutné Hoře. Ta však byla z dosavadních výsledků trutnovského celku výjimkou, protože jinak dosahuje těsných výsledků.

Trutnov - Pelhřimov 3:2

Trutnov má hodně podobný tým jako loni. K nejzajímavějším jménům patří slovinský brankař Peter Škrabelj , v útoku známé jméno představuje Otakar Janecký mladší a v obraně pak zkušený Jiří Malinský.

Sestava Trutnova z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Trutnov: Škrabelj - Malinský, Mečiar, Mlejnek, Antonín, Klement, Kuna, Provazník - Chytráček, Jindřich, Šimoníček, Chochola, Havlíček, Dlab, Čapek, Stehno, Mašek, Dome, Svoboda, Janecký

Pro Milevsko představuje souboj s Trutnovem už třetí utkání v řadě s týmem v tabulce těsně před sebou. Oba předchozí zápasy však náš celek prohrál a propadá se tabulkou stále níže. Před střetnutím s Trutnovem je pozitivní správou návrat některých hráčů do sestavy. Do tréninku už se zapojili Tomáš Květoň, Milan Kořánek, Petr Škulina a Michal Klíma, který však po zlomenině nohy do sobotního utkání pravděpodobně nezasáhne. Navíc do zápasu už by měli nastoupit Petr Šulčík a Andis Cirulis. Milevsko už nutně potřebuje v souboji s Trutnovem bodovat. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 1. Květoň (Kořánek, Šulčík), 10. Květoň (Štych), 21. Šulčík (Matějka), 44. Hamerle (Nikodém), 48. Nikodém (Heřmánek), 52. Šulčík (Kořánek, Květoň), 56. Šulčík ((Kořánek) - 13. Svoboda (Stehno), 27. Dome (Janecký, Malinský), 43. Jindřich.. Rozhodčí: S. Mertl, J. Mertl, Slavík. Vyloučení: 6:9 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:27 (10:10, 11:8, 14:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 7:3.

Panec – Štěrba, Dvořák, Štych, Škulina, Tollinger, Čunát - Šulčík, Květoň, Kořánek – Urbanec, Matějka, Fořt – Silbernágl (od 41. Nikodém), Heřmánek, Hamerle