5
1
19. 8. 2011

V další přípravě lepší Hradec

V dalším přípravném zápase Jindřichův Hradec předčil Milevsko. Hostující celek položil základ svému vítězství už v první třetině, kterou vyhrál o dva góly. Milevsku se podařilo v prostřední části dvakrát náskok soupeře dohnat, ale ten gólem do šatny stejně odcházel do závěrečné třetiny s jednogólovým náskokem. Ten se mu pak v posledním dějství podařilo ještě navýšit a odvezl si z Milevska zasloužené vítězství.

Vajgar vstoupil do zápasu o poznání lépe. Už na začátku 3. minuty zakončoval z levého kruhu bekhendem hostující Kocar, Václav Pipek si s jeho střelou poradil, ale na dorážku osamoceného obránce Tupého, jenž si najel před branku, už neměl nárok. Milevsko bylo blízko vyrovnání ve 4. minutě, kdy Josef Urbanec ve středním pásmu uvolnil rozjetého Jakuba Eliáše, hradecký gólman Kubeš chytil. Za nedlouho mělo Milevsko svoji první přesilovku a v ní ještě větší šanci, když na osamoceného gólmana najížděl Josef Urbanec, avšak překonat jej nedokázal. V 8. minutě se hostující brankař znovu vyznamenal. Nejprve pokryl zakončení Jiřího Müllera u tyčky po přihrávce napříč brankovištěm od novice v milevském dresu Richarda Kepla a následná dorážka Jiřího Fořta skončila nad brankou. Vajgar zvýšil na rozdíl dvou branek v početní výhodě, když střelu Heršálka pohodlně dorazil do odkryté branky Dolina.

První šanci prostřední části měli znovu hosté. V 25. minutě šikovně pronikl mezi obránci Kupec, ale vysoko přestřelil. V 28. minutě se domácím podařilo snížit v přesilovce. Michal Štych poslal kotouč po modré a Pavel Procházka jej z první napálil k tyči. Na rozdíl dvou gólů mohl znovu zvýšit hradecký Dolina, ale rychlý brejk zakončil z mezikruží nad branku. A tak se znovu v přesilovce dočkalo vyrovnání Milevsko. Petr Schirmer střelou po ledě od modré zaskočil hostujícího brankaře Kubeše. Vajgar však brzy znovu získal vedení. Na gólu se podílela cela první útočná formace. Kupec přihrával z rohu, Dvořák z prostoru kruhů posunul puk k tyči na volného Kocara, kterému už jen zbývalo jen uklidit puk do prázdné brány. I Milevsko poměrně brzy přispěchalo s vyrovnáním, které zařídil Richard Kepl. Ještě předtím Tomáš Květoň nezužitkoval z mezikruží přihrávku Pavla Procházky. Jindřichův Hradec však přeci jen odcházel na druhou přestávku s náskokem, když pas Kupce zakončil střelou do horní poloviny branky Dvořák.

V závěrečné třetině Vajgar své vítězství dokonal. Hned v úvodu měl dvě velké šance, když si nejprve Kupec v samostatném úniku vylámal zuby na milevském brankaři Lukáši Knapovi a podobně neuspěl i Kocar, který tváří v tvář brankaři minul. V polovině třetiny přestřelil z mezikruží domácí branku Záhora. Stejný hráč se dočkal gólu v 53. minutě, kdy nepokrytý u tyčky první střelou Lukáše Knapa nepřelstil, ale z dorážky už byl úspěšný. V 56. min se střelou z kruhů zpoza obránce trefil k tyči hostující Schmidt. Konečné skóre pak stanovil stejný hráč, který jej i otevřel. Hradecký obránce Tupý zakončil rychlý brejk dorážkou do odkryté brány. Milevsko mělo šance až v samém závěru. Nejprve Libor Nikodém zachytil špatnou rozehrávku vyjetého brankaře Krásného, ale opuštěnou branku netrefil. Pak se při hostující početní výhodě dostal ke střele z mezikruží Pavel Procházka, avšak branku netrefil.

Jindřichův Hradec vyhrál v přípravném zápase v Milevsku zaslouženě. Působil hokejovějším dojmem a mnohem lépe dokázal využít nabídnuté příležitosti.

3 : 7
(0:2, 3:1, 0:3)
Milevsko vs Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 28. Procházka (Štych), 32. Schirmer (Urbanec), 38. Kepl (Květoň) – 3. Tupý (Kocar), 15. Dolina (Heršálek), 33. Kocar (Dvořák, Kupec), 40. Dvořák (Kupec), 53. Záhora, 57. Schmidt (Janda), 58. Tupý. Rozhodčí: Haškovec - Čáp, Schlixbier . Vyloučení: 6:5 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:35 (8:11, 11:13, 8:11). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7.

Pipek (32. Knap) – Štych, Procházka, Schirmer, Čunát, Štěrba, Havran, Tajbl, Dušek – Urbanec, Květoň, Hamerle – Hejna, Nikodém, Eliáš – Kepl, Müller, Fořt – Nevolný, Mikeska, Špánek