5
1
12. 2. 2022

Na závěr základní části bez inkasovaného gólu

Až v posledním zápase základní části odehrálo Milevsko zápas bez inkasovaného gólu. V místním derby bylo Milevsko tentokrát v roli hostujícího týmu. Hosté měli od začátku zřetelnou převahu, ale dlouho nedokázali odskočit na výraznější brankový rozdíl. V obou třetinách dokázalo Milevsko skórovat jen jednou. Bylo to hlavně zásluhou výborného domácího brankaře Prchlíka. Až v poslední části hosté svoji převahu i gólově vyjádřili a navíc díky jistému výkonu Michaela Pance nedovolili domácím vstřelit ani gól.

Hned od úvodních minut byly k vidění šance na obou stranách. Do první možnosti se prosadil hostující Jakub Suchan, domácí gólman Prchlík u tyčky včas zasáhl. Za domácí odpověděl Urbanec samostatnou akcí po levé straně, Michael Panec v brance Milevska puk zastavil. Při prvním pobytu třetí milevské formace na ledě už se skóre měnilo. Dominik Pecka z prostoru kruhů z otočky zamířil přesně k tyči. Pak se dvakrát do dobré střelecké příležitosti dostal Radek Pechánek, ale Prchlík zastavil jak útočný výpad z levé strany, tak i střelu z levého kruhu. V 13. minutě se před domácí branku protlačil Michal Přívozník, zblízka brankaře neprostřelil. V 15. minutě Štěpán Kadilák objel branku a našel před ní Ivana Radostu. Nejnebezpečnější hráč domácích Josef Urbanec pak najížděl sám na brankaře, ale branku minul.

I v prostřední části pokračovala milevská převaha, znovu však vyjádřena pouze jedním gólem. Nejprve však znovu zahrozil Urbanec, když přešel přes obránce, přes Michaela Pance však nikoliv. V 24. minutě našel Václav Pouch mezi kruhy Pavla Jíšku, který se trefil po ledě k tyči. V 27. minutě vyslal Michal Přívozník povedenou střelu zpoza obránce, Prchlík zastavil puk lapačkou. Poté za vyhozeným pukem vyrazil Radim Škrdleta, přebruslil Bednáře, který jej fauloval a rozhodčí nařídil trestné střílení. To však milevský útočník neproměnil. Za minutu vyjel Štěpán Kadilák zpoza branky, u tyčky puk do ní neprocpal. V 34. minutě vyzval Jan Březina přihrávkou před branku ke vstřelení gólu Aleše Řezáče, jehož teč skončila na tyčce. Pak si najel na přihrávku Michala Přívozníka Jáchym Štekr, u tyčky puk za Prchlíka nedostal. V 36. minutě Radek Pechánek projel celým hřištěm až před brankaře, ten však stále držel svůj tým ve hře. Pak mělo Milevsko přesilovou hru, ale možnost v ní domácí Urbanec, když si při úniku po levé straně položil obránce, ale sám proti Michaelu Pancovi jej znovu prostřelit nedokázal.

Až ve třetí třetině Milevsko dokázalo své šance lépe proměňovat. Poslední dějství začalo přenesenou přesilovkou Božetic. Po jejím skončení se hosté dostali do přečíslení, Jan Březina ideálně načasoval přihrávku Ivanu Radostovi, který neměl problém trefit odkrytou bránu. Za domácí netrefil z dorážky bránu Buriánek. Pak Jan Březina přihrával zpoza branky na tyč Jakubu Suchanovi, Prchlík jeho střelu vyrazil. Stejná dvojice si spolupráci zopakoval hned vzápětí a tentokrát již Jakub Suchan byl úspěšný. V48. minutě střílel Václav Pouch z kruhu a dorážku Štěpána Kadiláka zastavila až tyčka. V domácí přesilovce ujel všem hostující Jakub Suchan, na gólmana nevyzrál. Pak měly Božetice dokonce dvojnásobnou početní výhodu, ale na gól v ní nedosáhly. V pokračující jednoduché přesilovce navíc znovu mělo šanci v oslabení Milevsko, když Jan Brož vyslal na zteč Michala Přívozníka, ani on nebyl úspěšný. V 56. minutě znovu zafungovala spolupráce Jan Březina a Jakub Suchan, kdy první jmenovaný našel u protější tyče skórujícího Jakuba Suchana. V téže minutě obešel několik soupeřů Aleš Řezáč, před brankou adresoval puk Václavu Pouchovi, který Prchlíka neprostřelil. Pak mělo přesilovou hru Milevsko. Při skrumáži před brankou Dominik Pecka posunul puk Josefu Růžkovi, který jej dostal do branky. Konečnou podobu výsledku dal v 59. minutě Radim Škrdleta, když úspěšně dorazil střelu Jana Březiny z kruhu.

0 : 7
(0:1, 0:1, 0:5)
Božetice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 3. Pecka, 24. Jíška (Pouch, Kadilák), 42. Radosta (Březina), 43. Suchan (Březina), 56. Suchan (Březina, Štekr), 58. Růžek (Pecka, Brož), 59. Škrdleta (Březina, Suchan). Rozhodčí: Trnka - Knor, Kubeš. Vyloučení: 5:9 navíc Staněk (trenér Božetice) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 20:45 (7:14, 6:16, 7:15). Průběh utkání: 0:7.