5
1
16. 8. 2011

Milevsko první přípravný zápas zvládlo

Milevsko svůj první přípravný zápas vyhrálo. Nad Benešovem zvítězilo zásluhou dvou vstřelených gólů, aniž by inkasovalo. Milevsko nasadilo do hry převážně hráče usilující o místo v kádru. Ti se však svého úkolu zhostili poměrně dobře a většina z nich svůj debut v milevském dresu zvládla.

Na úvodní šanci se čekalo do 5. minuty, kdy milevský Patrik Míšek zpoza branky naservíroval puk před bránou volnému Tomáši Pichovi, ale hostující gólman Michal Holánek včas zasáhl. Hosté zahrozili v 8. minutě, kdy se ve vlastním oslabení dostal do úniku Žoha, ale branku netrefil. Po skončení přesilovky zachytil puk v útočném pásmu Milan Silbernágl, avšak zblízka po bekhendové kličce puk do branky nedostal. Ve 14. minutě nebezpečně dorážel u pravé tyčky domácí branky Medřický, Lukáš Knap v milevské brance jeho střelu vyrazil. Za nedlouho hosté chytře zakombinovali mezi kruhy, když akci zakončoval Žoha, Lukáš Knap ukryl puk ve svých chráničích. Z protiakce předvedla rychlý brejk první milevská útočná formace, který zakončoval střelou z mezikruží Ivo Novák, brankař Benešova Michal Holánek puk zastavil. Ke konci třetiny mělo Milevsko svoji druhou přesilovku, ve které netrefil branku zpoza kruhů Tomáš Hájek. Na první přestávku se tak šlo za bezbrankového stavu.

Brzy po zahájení prostřední části se už skóre měnilo. Ke sražené střele se dostal Tomáš Pich a pohodlně uklidil kotouč do odkryté brány. Hosté se snažili odpovědět, ale ránu Adama zpoza kruží domácí Lukáš Knap zneškodnil. Za Milevsko odpověděl v početní výhodě střelou zpoza obránce Filip Špánek, avšak branku těsně minul. V 34. minutě se vyznamenal v domácí brance vystřídavší Václav Pipek, když nejprve zastavil střelu Žohy po buly a následně i dorážku Fedoročka.

Stejně dobře jako úvod druhé třetiny vyšel Milevsku i začátek závěrečné části. Už po 20-ti vteřinách hry vyslal Kamil Tajbl do samostatného nájezdu Jiřího Heřmánka, který jej zakončením k tyči s přehledem proměnil. Benešov přidal na aktivitě a snažil se nepříznivým skóre cosi udělat. Benešovský Hynek objel branku, ale u tyčky Václava Pipka nezaskočil. V polovině poslední části se nabídka Patrika Míška zpoza branky dostala až na modrou k Jaroslavu Havranovi, jehož ránu z první Michal Holánek vyrazil nad branku. Na opačné straně se vyznamenal Václav Pipek, když vychytal před sebou osamoceného Lukáše Holánka. V 53. minutě Jiří Heřmánek zadovkou uvolnil na mezikruží Ivo Nováka, jenž netrefil. Za minutu najížděl sám na milevskou branku Strnad, naštěstí minul. Zákrok večera pak předvedl milevský brankař Václav Pipek, když vleže vychytal osamoceného Jakuba Verbíka. Utkání bylo poměrně vyrovnané. Oba celky střídaly pasáže, kdy si dokázaly vytvořit tlak v útočném pásmu s těmi, kdy se naopak dostaly pod tlak. Hlavní rozdíl tak byl v počtu vstřelených gólů, kdy se Milevsko prosadilo dvakrát a hostů skórovat nedovolilo ani jednou.

2 : 0
(0:0, 1:0, 1:0)
Milevsko vs Benešov

Branky a nahrávky: 22. Pich, 41. Heřmánek (Tajbl). Rozhodčí:Haškovec - Čáp, Schlixbier . Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Knap (32. Pipek) – Tajbl, Dušek, Schirmer, Jáchym, Havran, Čunát, Cirulis, Procházka - Silbernágl, Heřmánek, Novák – Hejna, Nikodém, Eliáš – Pich, Míšek, Hájek – Nevolný, Mikeska, Špánek