5
1
4. 12. 2021

Milevsko potrápilo favorita

Samson v Milevsku potvrdil svojí suverenitu a ani zde neztratil body. Milevsko však jako jeden z mála dokázalo hlavního favorita soutěže potrápit a odehrálo s ním rovnocennou partii. Samson si na přelomu poloviny první třetiny vydobyl dvougólové vedení, ale Milevsko po druhém hostujícím gólu našlo rychlou odpověď. Obdobně proběhla i druhá část, kdy Samson nejprve přidal další dvě branky. Milevsko v této části nevyužilo dlouhou dvojnásobnou přesilovku a neproměnilo trestné střílení, ale gólu se přeci jen dočkalo. Ani v poslední části si Milevsko nenechalo Samson gólově odskočit a tahalo se sním o dělbu bodů. Deset minut před koncem snížilo na rozdíl jednoho gólu a v závěru zkusilo hru bez brankaře. V té však inkasovalo popáté.

Největší hvězda Samsonu Martin Hanzal dala o sobě vědět hned v první minutě, kdy pronikl podél pravého mantinelu, ale Michael Panec v domácí brance dokázal jeho střelu vyrazit. Za Milevsko odpověděla pohlednou kombinací dvojice Radim Škrdleta a Jakub Hamerle, přičemž se zakončením prvně jmenovaného z levého kruhu si poradil hostující brankař Svoboda. Samson od začátku působil hokejovějším dojmem, Milevsko vše dohánělo obětavým výkonem a aktivním bruslením. V další hostující příležitosti se ocitl Kuchejda, Michael Panec znovu odolal. Stejná dvojice svedla souboj v 15. minutě, kdy Kuchejda po spolupráci bratrů Hanzalových dostal přihrávku na levý kruh, odkud se štěstím prostřelil brankaře. Druhou branku přidali hosté v 17. minutě, kdy si na přihrávku Jiřího Hanzala od zadního mantinelu najel k tyči Sičák a našel prostor k umístění puku do branky. Milevsko však nalezlo rychlou odpověď. Za 11 vteřin už to znovu bylo jen o gól. Jan Brož předal puk mezi kruhy Tomáši Bílkovi, jenž bekhendovou střelou do horního rohu branky překvapil hostujícího gólmana.

Na začátku druhé části pykalo Milevsko za příliš mnoho hráčů na ledě a Samson svojí první přesilovku využil. Mrázek unikl po levém křídle, našel před brankou Ťoupala, jehož střelu Michael Panec vyrazil, ale na dorážku Lišky již nedosáhl. Milevsko pak mělo dlouhou přesilovku 5 proti 3, když během necelé minuty putovali hned tři hostující hráči na trestnou lavici, ale nijak se v početní výhodě prosadit nedokázalo. V 33. minutě se Milevští dostali do přečíslení 2 na 1, Aleš Řezáč vybídl ke skórování Václava Poucha, jenž však kličkou brankaře neobelstil. Za minutu vyslal Michal Přívozník do úniku Jakuba Suchana, hostující Nehoda jej při zakončení fauloval a tak hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Faulovaný hráč ale hostujícího brankaře Svobodu neprostřelil. V 35. minutě našel Martin Hanzal u tyčky Kuchejdu, Michael Panec puk po jeho střele zastavil. První hostující útok následně předvedl útočnou lavinu. Michael Panec zastavil několik střel z dorážek, ale pak puk vypadl před Kuchejdu, který již měl snadnou úlohu trefit odkrytou bránu. Milevsko si druhý gól nechalo až na konec třetiny. Václav Pouch vyvezl puk z vlastního pásma až do útočného a střelou zpoza obránce skóroval. A Milevsko do konce třetiny nebyl daleko ani od dalšího gólu. Jakub Hamerle vyslal na zteč Radima Škrdletu, Svoboda si poradil jak s jeho střelou z pravé strany, tak i s následnou dorážkou Jakuba Suchana.

Úvod poslední části patřil Samsonu, který chtěl Milevsku znovu odskočit do klidnějšího vedení. Michael Panec však držel akcie svého týmu nad vodou. Poradil si s u tyčky s nepokrytým Sumerauerem, i sám proti Martinu Hanzalovi. V 45. minutě již byl milevský brankař překonán, když si na diagonální pas najel před branku Liška. Milevskému gólmanovi pomohla horní tyč. Domácí celek se pak snažil zápas zdramatizovat a byl odměněn. Nejprve Michal Přívozník si v nájezdu jeden na jednoho obhodil protihráče, ale pohotovou střelou Svobodu nezaskočil. Deset minut před koncem se Radim Škrdleta pokoušel zaskočit gólmana střelou z otočky, Svoboda vyrazil a zlikvidoval i dorážku Michala Přívozníka. Další z hole Radima Škrdlety si cestu do sítě našla. A rázem byl o co hrát. Samson znovu aktivně nechtěl nechat dojít zápas do dramatické koncovky. Mrkvička se z rohu dostal až před branku, puk do ní nedostal. V 53. minutě Jakub Suchan vyzval předávkou ve středním pásmu k útočnému výpadu Radima Škrdletu, který střelou z kruhu našel připravenou brankařovu lapačku. Pak mělo Milevsko přesilovku. Po vybojovaném vhazování se neúspěšně snažil Radek Pechánek překvapit brankaře střelou na bližší tyč. Definitivní rozhodnutí měl na hokejce Mrkvička, jenž se ocitl sám před Michaelem Pancem, ale zblízka jej nepřekonal. V čase 58:16 přistoupilo Milevsko ke hře bez brankaře. Vyhrálo několik vhazování v útočném pásmu, ale Samson si vždy našel cestu jak puk z něj dostat. Pak už jej držel v bezpečné vzdálenosti od své branky a když ještě dokázal vystihnout domácí rozehrávku, mohl Jiří Hanzal pohodlně skórovat do opuštěné brány.

Milevsko vs Samson

Branky a nahrávky: 17. Bílek (Brož), 40. Pouch, 50. Škrdleta (Přívozník) – 15. Kuchejda (J. Hanzal, M. Hanzal), 17. Sičák (J. Hanzal), 24. Liška (Mrázek, Ťoupal), 37. Kuchejda (Sičák, M. Hanzal), 60. J. Hanzal (M. Hanzal, Sičák). Rozhodčí: Šperl - Votruba, Diviš. Vyloučení: 2:7 navíc Hamerle (Milevsko) OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 35:40 (12:12, 12:17, 11:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.

Panec - Růžek, Štekr, Bednář, Šedivý, Tampier - Březina, Řezáč, Pouch - Suchan, Hamerle, Škrdleta - Bílek, Přívozník, Brož - Pecka, Pechánek, Kadilák