5
1
20. 11. 2021

Povinné vítězství nad Božeticemi

V lokálním derby Milevsko splnilo roli favorita. Božetice se sice ujaly vedení, když hned na začátku zápasu využily přesilovou hru. Milevsko však ještě v první třetině otočilo stav ve svůj prospěch. V prostřední části domácí tým o gól své vedení navýšil a v posledním dějství už svého soupeře jasně předčil a dalšími čtyřmi góly dal výsledku konečnou podobu.

Úvodní gól zápasu si připsaly Božetice, když na začátku 4. minuty dostaly přesilovkovou výhodu a dokázaly jí využít poté, co nahození Tomáše Hoška prošlo až do branky. Milevsko na to zareagovalo stálým tlakem, který přinesl vyrovnání v 9. minutě. Jakub Hamerle vyhrál vhazování na připraveného Jakuba Suchana, jehož střela z první zamířila do horního rohu branky. Stejná dvojice si připsala i druhý milevský gól. Jakub Hamerle přihrával z rohu na kruh, odkud zakončil Jakub Suchan. Ke smůle hostujícího brankaře Nového byla střela ještě tečována bránící hokejkou mezi jeho betony. Pak mělo přesilovku i Milevsko, ale nenaložilo s ní dobře. Nejenže se nedokázalo udržet v pásmu, ale dokonce umožnilo samostatný únik božetického Urbance, jehož zakončení však Michael Panec v domácí brance vystihl. Na první přestávku šlo Milevsko s dvougólovým náskokem. Zasloužil se o to obránce Martin Šedivý, který podpořil útočnou akci, dostal přihrávku na levý kruh a přesně trefil horní roh branky.

Prostřední část začala přenesenou početní výhodou Božetic. Do šance se však dostalo Milevsko. Jakub Suchan vyvezl puk z pásma, vyslal do úniku Martina Šedivého, jehož nepovedenou kličku ale brankař Nový vystihl. Po skončení oslabení se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1, Radek Pechánek po přihrávce Jana Brože zamířil nad branku. Další akce stejné dvojice za přispění spoluhráče Tomáše Bílka již přinesla gólovou tečku. Po utěšené kombinaci kdy Jan Brož předal puk od mantinelu Tomáši Bílkovi, ten bekhendem našel před brankou Radka Pechánka, který brankaře prostřelil. Po tomto gólu uvolnil Nový své místo v božetické brance Prchlíkovi. V polovině utkání prošel Radek Pechánek přes protihráče, tváří v tvář brankařovi jej oklamal pohybem, ale zakončil těsně vedle odkryté brány. Následně mělo přesilovku Milevsko a dokázalo jí využít. Po sérii zadovek našel Jakub Hamerle na kruhách zcela volného Radima Škrdletu, který měl snadnou úlohu se zakončením do prázdné brány. Božetice vstřelily svoji druhou branku z trestného střílení. Unikající Jandu nedovoleně zastavil Michal Hastrman a sám postižený hráč svůj nájezd zakončil střelou nad rameno Michaela Pance. Ve zbytku třetiny již byli úspěšnější brankaři. Hostující Prchlík vychytal osamoceného Radima Škrdletu, kterému adresoval přihrávku před branku z rohu Jakub Suchan. Poradil si se střelou Jana Brože zpoza kruží, když vytěsnil kotouč těsně vedle branky. Na druhé straně vynikl Michael Panec, jenž zastavil nebezpečnou střelu Dudy z pravého kruhu.

První možnost závěrečného dějství měl Aleš Řezáč, který dostal přihrávku zpoza branky na kruhy, Prchlík vyrazil. Další střela Aleše Řezáče si už cestu do branky našla, když se od modré trefil pod horní tyč. Za hosty zahrozil Kundrát, který lehce pošel mezi obránci, ale na Michaela Pance si nepřišel. V 46. minutě Jan Brož uvolnil do šance Radka Pechánka, který mezi tyče nezamířil. To se povedlo Martinovi Šedivému, které vyslal do útočné akce po pravé straně Radim Škrdleta a milevský obránce přesnou střelou oslavil svůj druhý gól v utkání. Výborný forčekink pak předvedla dvojice Jakub Suchan a Radim Škrdleta. Z jejich snažení těžil Jakub Hamerle, který dostal přihrávku před branku a trefil se nad gólmanovo rameno. V 56. minutě Jakub Suchan ujel obráncům, ale božetického brankaře neoklamal. Z protiakce střílel Duda z pravého kruhu a puk se po jeho střele otřel o tyčku. V 58. minutě pálil Aleš Řezáč od modré a Václav Pouch protečoval puk nad branku. Ten se dostal znovu k Aleši Řezáčovi, který našel u tyčky zcela volného Jakuba Bednáře, který však trefil konstrukci odkryté brány. Jakub Suchan se přeci jen dočkal hattricku, když se po buly ve středním pásmu dostal do útočného výpadu podél levého mantinelu a prostřelil božetického brankaře.

Milevsko vs Božetice

Branky a nahrávky: 9. Suchan (Hamerle), 15. Suchan (Hamerle), 20. Šedivý (Suchan, Škrdleta), 25. Pechánek (Bílek, Brož), 32. Škrdleta (Hamerle, Suchan), 43. Řezáč (Růžek), 49. Šedivý (Škrdleta, Bednář), 54. Hamerle (Suchan, Škrdleta), 59. Suchan (Šedivý, Hamerle) – 4. T. Hošek (Urbanec), 36. Janda (TS). Rozhodčí: Poskočil - Vokoun, Dančišin. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 45:26 (15:10, 15:9, 15:7). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 9:2.

Panec - Růžek, Štekr, Šedivý, Bednář, Hastrman, Jíška - Březina, Řezáč, Pouch - Jak. Suchan, Hamerle, Škrdleta - Bílek, Pechánek, Brož