5
1
28. 10. 2021

Milevsko nestačilo na Krumlov

V jednoznačnou záležitost se postupně proměnilo střetnutí Milevska s Českým Krumlovem. Domácí tým v úvodu neproměnil šance, zato hostující hned tu první ano. Rozhodující úder zasadil Český Krumlov Milevsku v prostřední části, ve které skóroval hned čtyřikrát. Poslední třetina se dohrávala již jen z povinnosti. Na čestný úspěch dosáhlo Milevsko až za stavu 0:6.

Milevsko vstoupilo do zápasu dobře a mělo již v úvodu příležitosti ke vstřelení gólu. Hned v první minutě se Václav Pouch vydal za vyhozeným pukem při signalizovaném zakázaném uvolnění, za brankou jej získal a předložil před ní volnému Aleši Řezáčovi, který přestřelil. V 5. minutě ujel hostující obraně Štěpán Kadilák, ale jeho únik od poloviny hřiště zastavil úspěšným zákrokem krumlovský brankař Spáčil. To Krumlov svojí první možnost využil. S končící milevskou přesilovkou dostal puk za obranu Michalec, najížděl na domácí branku zprava a zamířil k protější tyči. Autor prvního gólu se v 9. minutě ocitl sám na kruhu, ale tentokrát branku netrefil. Za Milevsko z levé strany atakoval hostující branku Aleš Řezáč, Spáčil znovu dobře zasáhl. Krumlovské přesilovky byly mnohem nebezpečnější, což dokázal i Čížek, jehož nahození od modré zastavila až tyč domácí branky. Milevsko hned dvakrát zahrozilo v 17. minutě. Střelu Tomáše Bílka z pravého kruhu však Spáčil vyrazil a ránu Zbyňka Hrdela z mezikruží, jenž předtím vystihl soupeřovu rozehrávku, dokázal zastavit. Velice blízko vyrovnání byl Zbyněk Hrdel ve 20. minutě když v početní výhodě trefil z levého kruhu horní tyč.

Na čí stranu bude převažovat skóre zápasu, naznačil samotný začátek prostřední části. Sám před domácí brankou se ocitl Lukeš. Michael Panec v milevské brance báječně vytáhl vyrážečkou puk nad branku. V krumlovské přesilovce zastavil domácí gólman u tyčky zasahujícího Vojtěcha Krcha. Těsně poté, co se vrátil vyloučený hráč z trestné lavice, zastavil Michael Panec střelu Berného, na dorážku osamoceného Michalce však již byl krátký. V polovině utkání našel Lukeš přihrávkou zpoza branky Marka, který se nekompromisní ranou z prostoru kruhů trefil pod horní tyč. Pak mělo Milevsko přesilovou hru, ale chybovalo při pokusu o vstup do útočného pásma, hosté se dostali do přečíslení, první zakončení Michael Panec ještě zastavil, ale na následnou dorážku Kadlece již nestačil. Destrukci Milevska pak dokonal v 37. minutě Vojtěch Krcho, který umístil puk k tyči po předchozího střele spoluhráče Berného zpoza obránce.

Na začátku poslední třetiny mělo Milevsko početní výhodu, ve které Zbyněk Hrdel smolně znovu trefil tyčku hostující branky. Jak využít přesilovku ukázal Český Krumlov. Gól padl jak jinak, než z dorážky. Michael Panec první střelu zastavil, ale následná od Trummera si již cestu do sítě našla. Milevsko se přeci jen snažilo dosáhnout čestného úspěchu a dočkalo se v 54. minutě. Po levé straně ujel Štěpán Kadilák, u protější tyče našel Jana Brože, jenž nasměroval puk nad brankařovo rameno. Po gólu ohrožoval hostující branku Zbyněk Hrdel, ale Spáčil u tyčky puk vyrazil. Hostující brankař zlikvidoval i závěrečnou možnost Michala Přívozníka z pravého kruhu.

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 54. Brož (Kadilák, Bednář) – 7. Michalec (Čížek), 29. Michalec (Berný, V. Krcho), 30. Marek (Lukeš, Trummer), 32. Kadlec (Svoboda), 37. V. Krcho (Berný, Řepa), 52. Trummer (Kutiš, Čížek). Rozhodčí: Šperl - Hřídel, Lang. Vyloučení: 6:7 . Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 25:37 (10:14, 8:15, 7:8). Průběh utkání: 0:6, 1:6.

Panec - Růžek, Tampier, Šedivý, Bednář, Jíška, Štekr - Hamerle, Řezáč, Pouch - Brož, Suchan, Kadilák - Bílek, Přívozník, Hrdel - Pechánek