5
1
9. 10. 2021

První body pro Milevsko

V souboji dvou týmů bez bodu zvítězilo Milevsko. V zápase rozdílných třetin se zásluhou dvou gólů během jedné minuty ujalo vedení po první třetině Milevsko. Prostřední část přinesla tři branky Hluboké a obrat ve skóre. Poslední perioda znovu patřila domácímu Milevsku, které v prvních čtyřech minutách nastřílelo tři góly a definitivně zvrátilo utkání ve svůj prospěch.

Milevsko začalo utkání aktivně. Přehrávalo Hlubokou, často bylo usazeno v soupeřově pásmu. Tlak Milevska přerušila až úvodní hostující přesilovka, ale i v té se Milevsko dostalo k ohrožení branky. Pak měl početní výhodu i domácí tým, ale nejblíže gólu Hluboká, když Moudrý vystřelil zpoza obránce a trefil tyč domácí branky. V 15. minutě Pavel Chocholoušek projel celé hřiště, ale po objetí branky u tyčky neuspěl. Stejný hráč pálil z mezikruží, ale hostující gólman Dašek si poradil jak s jeho střelou, tak i s následnou dorážkou Tomáše Bílka. V 17. minutě se ocitl před hlubockou brankou Dominik Pecka, mezi tyče se netrefil. Až následná hra ve čtyřech na obou stranách přinesla góly. Oba padly v krátkém časovém rozmezí do hostující branky po individuálních průnicích. Nejprve Aleš Řezáč prošel přes obránce a zakončil bekhendem k tyči. Za 14 vteřin předvedl obdobnou akci Radim Škdrleta a prostřelil Daška podruhé.

Prostřední část přinesla opačný obraz hry. Hluboká aktivně napadala domácí rozehrávka a rovněž vyrážela k brejkům. Hned v 21. minutě dostal přihrávku zpoza branky Schmidmayer, Michael Panec v domácí brance jeho střelu vyrazil. Stejně si poradil i s nebezpečnou střelou Michela zpoza kruhů. Milevsko mělo možnost zvýšit náskok v přesilové hře. Josef Růžek se dostal k dorážce sám před brankou, položil si gólmana, ale puk do odkryté brány nedostal. Pak mělo Milevsko dokonce přesilovku 5 proti 3, ale šanci si v ní nevypracovalo. Naopak když už byla Hluboká ve čtyřech, dostala se do přečíslení 3 na 1, v zakončení neuspěla. Po polovině zápasu zlikvidoval Michael Panec i příležitost Matyse. Pak se již Hluboká dočkala snížení. Pavel Jíška chyboval ve středním pásmu, hosté se tím dostali do přečíslení, přihrávka Matyse, byla sražena před Moudrého, který bezpečně umístil puk do branky. Za Milevsko se snažil u tyčky protlačit puk do branky Jan Brož, úspěšný nebyl. Hlubocký Moudrý najížděl zleva sám na domácí branku, Michael Panec mu holí puk vypíchl. Na druhé straně unikal hostující obraně Jan Brož, v zakončení byl faulován a tak měl Dašek usnadněnou práci. V následné přesilovce se Milevsko neprosadilo a naopak před jejím koncem inkasovalo vyrovnávací gól. Po zmatcích v domácím pásmu zůstali dva Milevští proti třem Hlubockým, čehož využil Robin Rákosník a prostřelil milevského brankaře. Stejný hráč dokonal obrat, když se po brejku trefil pod gólmanovou vyrážečku.

Druhá přestávka přinesla bouřku v milevské kabině, jejíž efekt se projevil hned v úvodu závěrečné části. Po minutě hry vystřelil z kruhů Radim Škdrleta, Dominik Pecka byl včas na správném místě a z dorážky vyrovnal. Za minutu a půl předvedl pohlednou individuální akci milevský kapitán Jakub Suchan, když vyjel z rohu, položil si brankaře a zasunul puk za něj do branky. Ještě větší klid na domácí hokejky přinesla další útočná akce, kdy se Jan Brož natlačil od mantinelu před branku a jeho aktivitu úspěšnou dorážkou završil Pavel Chocholoušek. Stejná dvojice měla i další možnost, když Jan Brož zachytil soupeřovou rozehrávku, předal puk na kruhy Pavlu Chocholouškovi, jehož ránu Dašek efektně zastavil lapačkou. Pak se do zakončení prodral Dominik Pecka, mířil bekhendem do horního rohu, ale Dašek ramenem dokázal vyrazit. Konečnou podobu výsledku pak dal Václav Pouch, který v přesilovce po akci Jakuba Suchana trefil z předbrankového prostoru horní roh hostující branky. V závěru mělo Milevsko druhou dvojnásobnou početní výhodu, Aleš Řezáč našel u protější tyčky Michala Přívozníka, jenž však do poloprázdné brány puk neusměrnil.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 19. Řezáč (Suchan, Růžek), 19. Škrdleta (Přívozník, Panec), 42. Pecka (Škrdleta, Šedivý), 43. Suchan, 44. Chocholoušek ( Brož, Bílek), 57. Pouch (Suchan). Rozhodčí: Vavruška - Vokoun, Diviš. Vyloučení: 4:12 navíc Škopek (Hluboká) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 42:30 (15:9, 10:13, 17:8). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.

Panec - Růžek, Pechánek, Šedivý, Bednář, Jíška, Petr Bouška - Řezáč, Suchan, Pouch - Pecka, Škrdleta, Přívozník - Bílek, Chocholoušek, Brož

Dašek – Škopek, Mayer, Hejda, Robin Rákosník, Roman Rákosník, Formánek – Schmidmayer, Miler, Vácha - Matys, Moudrý, Arnold - Michel, Melichar, Bendík - Adam