5
1
23. 2. 2011

Série s Benešovem rozhodnuta ve dvou zápasech

Benešov vyhrál i druhé utkání semifinále play-off a pro Milevsko tím sezóna končí. Obraz hry byl ve druhém zápase shodný s tím prvním. Milevsko bylo aktivnější, svého soupeře přestřílelo, ale góly dával Benešov. Milevsko se znovu ujalo vedení, Benešov však ještě v první třetině odpověděl čtyřmi góly a tím rozhodl celé utkání. Milevští se snažili výsledek zvrátit, ale ztroskotávali na zdi v podobě benešovského brankaře Matouška a přes vyhranou druhou třetinu nakonec zaostali za Benešovem o tři góly.

Stejně jako v prvním zápase mělo Milevsko skvělý vstup do utkání. Bohužel stejně jako v prvním střetnutí z úvodního náporu vytěžilo jen jeden gól, což se opět ukázalo být nedostatečným. Už po 25- ti vteřinách hry se dostal do dobré střelecké pozice Tomáš Hájek, ale zpoza kruží Matouška neprostřelil. Ve 2. minutě Jiří Müller objel branku, našel u tyčky Lukáše Matějku, který nadvakrát hostujícího brankaře nepřekonal. Puku se zmocnil Jakub Hamerle, přihrával před branku, kde nepokrytý Lukáš Matějka zakončoval z první vedle branky. Ve 4. minutě Josef Urbanec zpoza branky nabil mezi kruhy Tomáši Hájkovi, jenž Matouška nepropálil. Za minuty se dokonce před hostujícím gólmanem zjevila osamocená dvojice Marek Vaniš – Libor Nikodém, však zakončení druhého jmenovaného Matoušek vystihl. V 8. minutě měl Benešov výhodu přesilové hry. Ty zvládá většinou na výbornou. I tentokrát vyšachoval milevskou obranu, ale cestě puku z Jágrovi hole do odkryté brány se postavila brusle Romana Štěrby. V pokračující hostující přesilovce obral Jiří Müller na útočné modré o puk soupeře, ujížděl na brankaře, ale byl při zakončení zahákován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, při kterém postižený milevský útočník hostujícího gólmana prostřelil, ale puk skončil na horní tyčce. Za minutu naskočil z trestné lavice Jakub Hamerle, dostal od Petra Škuliny přihrávku za obránce, ale sám proti brankaři nedal. Pohotově však poslal kotouč na druhou tyč, kde dojíždějící Marek Vaniš konečně soupeřova brankaře prostřelil. V téže minutě střílel z kruhů Jiří Heřmánek a k brankařem vyraženému puku se nedostal Ivo Novák. Pak měl Benešov další přesilovku. V té vystřelil od modré Kouba a Václav Pipek musel ramenem vyrazit. Pak však zůstal na kruhu volný Jonáš a nadvakrát dostal puk do brány. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách. První příležitost přitom mělo Milevsko, ale Matoušek pokryl jak střelu Marka Vaniše z pravého kruhu, tak i jeho následnou dorážku. Na opačném konci dostal na kruhu prostor ke střele z kruhu Jágr a trefil se pod horní tyčku. Milevsko zůstalo jako opařené a do konce první periody ještě dvakrát inkasovalo. Ve 14. minutě zakončoval z kruhu Kaňka. Nejprve trefil obránce před sebou, ale z druhého pokusu už umístil puk k tyči. Za Milevsko se snažil odpovědět Tomáš Hájek. Projel středem do pásma a zakončoval bekhendem z pravého kruhu, Matoušek vyrazil. V 17. minutě dostal na mezikruží přihrávku Jonáš. Milevští stáli okolo něj, ale nikdo z nich mu nedokázal zabránit ve střelbě. A tak benešovský střelec nadvakrát trefil kotouč k tyči. V závěru třetiny mělo Milevsko čtyřminutovou přesilovku. Vytěžilo v ní však pouze jednu šanci, kdy pas Jiřího Müllera od tyčky za kruhy po střele Marcela Dvořáka ke gólu nevedl.

Na první šanci druhé třetiny se čekalo do její 5. minuty. To se objevil před milevským brankařem Václavem Pipkem Starec, ale neprostřelil jej. Na druhé straně si Ivo Novák na modré prohodil protihráče, předal puk Milanu Silbernáglovi, jenž sám proti brankaři nesupěl s bekhendovou kličkou. V 28. minutě nebezpečně vypálil z pravého kruhu Vacek, Václav Pipek vyrazil. Pak Benešov podruhé využil přesilovku. Po kolotoči přihrávek poslal Jonáš z kruhu jednu střílenou před branku, kde Jágr u tyčky přesně tečoval. Poté mělo početní výhodu Milevsko. Ivo Novák z kruhu přestřelil a neuspěl ani u tyčky zakončující Marek Vaniš. K druhému pokusu se Marek Vaniš dostal za nedlouho a tentokrát již byl z pravého kruhu úspěšný. V 34. minutě se znovu pokoušel uspět z kruhu Vacek, tentokrát trefil gólmanovu masku. V benešovské přesilovce hledal Kaňka u protější tyče Jágra, který tečoval vedle. V 38. minutě nahození Libora Nikodéma od mantinelu tečoval před brankou Milan Silbernágl, Matoušek včas proti němu vytáhl zákrok betonem. I v konci prostřední části mělo Milevsko přesilovku a tentokrát ji 2 vteřiny před sirénou využilo. Přihrávku Libora Nikodéma zpoza branky umístili hostující hráči ve snaze puk zastavit do vlastní sítě.

Gól do šatny vliv domácím krev do žil a opět jich byl plný led. Už po 13-ti vteřinách posledního dějství si vynutili přestupek proti pravidlům. První možnost však měl ve vlastním oslabení Jonáš, který z mezikruží mířil nad branku. V přesilovce zastavil Matoušek střelu Jiřího Müllera z pravého kruhu. Pak se znovu hrálo ve čtyřech. Benešov opět využil více prostoru na ledě ke vstřelení uklidňující branky, i když jako první mělo šanci opět Milevsko. Jakub Hamerle projel celé hřiště, zpoza branky přihrál na kruhy Jiřímu Müllerovi, jenž branku netrefil. A tak trestal na druhé straně Kaňka, který vpádu prostřelil Václava Pipka pošesté. Milevsko se ani tak nevzdalo a až do konce zápasu zaměstnávalo hostujícího brankaře. Roman Štěrba přihrával od mantinelu a Josef Urbanec tečoval před brankou mimo. V 47. minutě si hostující gólman poradil jak se střelou Ivo Nováka zpoza kruží, tak i s dorážkou Milana Silbernágla. V 55. minutě se pokoušel překvapit hostujícího brankaře po objetí branky u tyčky Dominik Hejna, Matoušek si prostor u tyčky pohlídal. V 58. minutě si šikovně sjel na přihrávku mezi obránce Holánek, avšak sám proti brankaři mířil vedle. Minutu před koncem Tomáš Květoň na modré přihrál přes protihráče puk rozjetému Josefu Urbancovi, ani on však Matouška neprostřelil.

Semifinále play-off II. ligy skupiny Střed mezi Milevskem a Benešovem rozhodla větší kvalita na brankařském postu, když benešovský brankař Matoušek předčil oba milevské gólmany nastoupivší do série. Milevsko v obou zápasech Benešov přestřílelo, ale doplatilo na velmi slabou koncovku. Právě v produktivitě Benešov Milevsko výrazně předčil. Nezpochybnitelnou zásluhu měla na tom první benešovská útočná formace, která byla na ledě u všech 11- ti vstřelených gólů v sérii.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 9. Vaniš (Hamerle), 31. Vaniš (Klíma), 40. Nikodém (Vaniš) – 10. Jonáš (Kouba, Jágr), 12. Jágr (Jonáš, Kouba), 14. Kaňka (Jonáš), 17. Jonáš (Jágr, Kaňka), 28. Jágr (Jonáš, J. Verbík), 46. Kaňka. Rozhodčí: Jiří Pražák - Jiří Hák, Michal Zíka . Vyloučení: 7:9 navíc Dvořák (Milevsko) 10 min. OT + OK. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:30 (14:14, 18:10, 17:6) . Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Pipek – Štěrba, Klíma, Dvořák, Škulina, Štych, Čunát – Urbanec, Květoň, Hájek – Matějka, Müller, Hamerle – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Vaniš, Hejna, Nikodém