5
1
19. 2. 2011

Rozhodující zápas ovládlo Milevsko

Rozhodující zápas bezpečně ovládlo Milevsko. To se ujalo vedení v 9. minutě, ale soupeř dokázal do minuty odpovědět. Milevsko však za necelou půldruhou minutu získalo opět vedení na svou stranu a na první přestávku šlo s jednogólovým vedením. Odpor Pelhřimova domácí celek definitivně zlomil v prostřední části, ve které nasázel hostům čtyři góly. V poslední části Pelhřimov výsledek už jen kosmeticky upravil. Milevsko tak postupuje do 2. kola play-off, kde mu soupeřem bude Benešov.

Úvod zápasu byl ve znamení přesilových her. Do 7. minuty se vylučovalo hned čtyřikrát, ale přesto první branka padla až při plném počtu hráčů na ledě. Milevsko mělo početní výhodu už po 48 vteřinách hry. V té si dobře za kruhy sjel s pukem Marcel Dvořák, ale branku přestřelil. Z pravého kruhu pak pálil Lukáš Matějka, hostující gólman Dolejš vyrazil. Ve 4. minutě našel Ivo Novák před brankou volného Milana Silbernágla, který tečí nasměroval puk vedle branky. Z protiakce vystřelil zpoza kruhu nad branku Havel. V 7. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončil z kruhu nad branku Suk. Za minutu se hrálo ve čtyřech na obou stranách a oba celky si vypracovaly možnost ke skórování. Za Milevsko netrefil branku střelou zpoza kruhu Jiří Müller, za Pelhřimov u tyčky dorážel Suk a puk prošel brankovištěm vedle branky. Milevsko se úvodního gólu dočkalo v 9. minutě, kdy využilo přesilovku. Jakub Hamerle vystřelil z kruhu a brankařem vyražený puk zasunul vpádu do branky Jiří Müller. Pelhřimovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ze souboje z rohu vydoloval puk Plachý, před brankou našel Hrbatého, jenž prostřelil Václava Pipka v milevské brance. Milevsko se s vyrovnaným stavem rovněž nespokojilo. Jiří Heřmánek za brankou obral o puk protihráče, předložil kotouč před branku Ivo Novákovi, který bekhendem oklamal brankaře. Do konce třetiny už se do šancí dostávalo jen Milevsko. Jiří Müller přihrával od zadního mantinelu mezi kruhy Jakubovi Hamerlemu, Dolejš vyrazil. V milevské přesilovce pronikl do pásma podél pravého mantinelu Josef Urbanec, u protější tyčky hledal Tomáše Květoně, který však rychle se přesunuvšího brankaře hostů nepřekonal. V poslední minutě se Josef Urbanec pokoušel po objetí branky u tyčky překvapit Dolejše, ten však včas zasáhl betonem.

Na první možnost prostřední části hry se čekalo 4 minuty. To Josef Urbanec unikl po levé straně a těsně minul. V 26. minutě se Dominik Hejna poprvé v zápase zapojil do hry a hned asistoval u gólu. Naskočil ze střídačky, vystřelil z kruhu a brankařem vyražený puk bekhendem dopravil po kličce do branky Marek Vaniš. Za minutu už to bylo 4:1. Tomáš Květoň vyslal do nájezdu za obránce Josefa Urbance. Gólman Dolejš jeho bekhendový blafák vystihl. Puk však bez jeho vědomí zůstal před betonem, odkud jej dojíždějící Tomáš Hájek došťouchl do branky. A Milevsko útočilo nadále. Marek Vaniš se z rohu dostal s pukem až před branku, ale ani nadvakrát Dolejše nepřekonal. V 29. minutě měl přesilovku Pelhřimov. Aktivně forčekující dvojice Tomáš Květoň – Josef Urbanec získala kotouč v soupeřově pásmu a prvně jmenovaný se dostal do šance, ale u tyčky Dolejše neprostřelil. Po skončení přesilové hry se k u tyčky volnému Plachému dostal puk, ale jeho střela byla sražena vysoko nad branku. V 33. minutě mělo početní výhodu Milevsko a využilo ji. Josef Urbanec pálil zpoza kruhu a před brankou dorážející Tomáš Hájek překonal brankaře. V 37. minutě projel mezi obránci Marcel Dvořák, u druhé tyčky našel Tomáše Květoně, jenž kotouč do branky nedostal. Na druhé straně propadl puk za obránce k rozjetému Sukovi, ale Václav Pipek se roztáhl na brankové čáře a puk zastavil. V poslední minutě druhé třetiny Milevsko definitivně srazilo ambice hostujícího týmu. V pelhřimovské přesilovce se povedenou akcí prezentoval Jiří Müller. U mantinelu získal puk, na vlastní modré kličkou oklamal protihráče a dostal se do nájezdu 2 na 1. V něm ideálně načasoval přihrávku na Jakuba Hamerleho, který zacílil pod horní tyčku.

V posledním dějství se Milevsko hlavně soustředilo na obranu. Pelhřimov se nikam výrazně nehrnul, ale přesto si dokázal vytvořit několik slibných šancí. V 44. minutě prošel mezi obránci Kubát, ale z kruhu Václava Pipka neprostřelil. Zpoza kruží přestřelil Havel. Pak se proháčkoval až před gólmana Hrbatý, ale mířil vedle. V 47. minutě Jakub Hamerle naservíroval puk na protější kruh Lukáši Matějkovi, ten trefil Dolejše do masky. Svůj průnik po pravé straně zakončil střelou nad branku Milan Silbernágl. V polovině třetiny se k odraženému puku dostal Plachý, ale bekhendem minul odkrytou bránu. V 52. minutě Milevští chybovali na obranné modré, puk jim sebral Havel a ujížděl osamocen na brankaře, ten mu však skvělým zásahem vyrážečkou skórovat zabránil. Za minutu na druhé straně zakončoval z prostoru kruhů Milan Čunát, Dolejš vyrazil. Konečnou podobu výsledku dali hosté v 54. minutě, kdy se kličkou zbavil dvou protihráčů Tecl, před brankou našel Plachého, který vpádu dotlačil puk do branky. Za minutu nebezpečně tečoval před domácí brankou Dostál, Václav Pipek dokázal zareagovat. Za další minutu vystihl Jiří Heřmánek pelhřimovskou rozehrávku, ale z nepříliš příznivého úhlu branku netrefil. V 58. minutě si v poslední šanci sjel s pukem před branku Tomáš Květoň, avšak bekhendem nedal.

Stejně jako první zápas série, zvládlo Milevsko i ten třetí, rozhodující, vcelku bez potíží. V celé sérii 1.kola play-off pak rozhodlo pro Milevsko vlastní prostředí. V obou domácích duelech bylo lepším týmem a i venku sehrálo s domácím Pelhřimovem vyrovnanou partii. Zaslouženě tak postupuje do 2. kola play-off, kde mu soupeřem bude Benešov. Semifinále vyřazovacích bojů bude zahájeno v pondělí 21. února v Benešově, druhé střetnutí bude odehráno v Milevsku ve středu 23. února od 18- ti hodin.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 9. Müller (Hamerle, Čunát), 11. Novák (Heřmánek), 26. Vaniš (Hejna, Fořt), 27. Hájek (Urbanec, Květoň), 33. Hájek (Urbanec), 40. Hamerle (Müller). Rozhodčí: David Šmíd -Tomáš Černý, Ondřej Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:35 (14:11, 14:14, 12:10) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.

Pipek – Štěrba, Klíma, Cirulis, Dvořák, Štych, Čunát – Urbanec, Květoň, Hájek – Matějka, Müller, Hamerle – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Vaniš, Nikodém, Fořt - od 26. Hejna