5
1
17. 2. 2011

Pelhřimov srovnal díky jedinému gólu

Druhé utkání 1. kola play-off mezi Pelhřimovem a Milevskem rozhodl jediný gól. V prvních dvou třetinách se skóre neměnilo. Diváci si na první branku museli počkat až do 45. minuty, kdy se domácí tým prosadil v přesilové hře. Jak se později ukázalo, byl to gól rozhodující. Dalšího už se všichni přítomní nedočkali a Pelhřimov díky němu vrací sérii znovu do Milevska k rozhodujícímu duelu.

Hned úvod zápasu naznačil svoji vážnost. Milevsko se nikam tlačit nemuselo a ani Pelhřimov nepořádal žádné úvodní útočné manévry. Oba týmy se soustředily hlavně na obranu středního pásma a žádné vážnější příležitosti nepřinesly ani úvodní přesilovky na obou stranách. Milevsko se v té svojí vůbec neprosadilo, za Pelhřimov zahrozil svým průnikem a zakončením bekhendem u tyčky Plachý. Michael Panec však bez problémů zasáhl. Další možnost měl v 9. minutě Hrbatý, který střílel z levého kruhu, ale milevského brankaře neprostřelil. Na druhé straně vybídl přihrávkou od zadního hrazení za kruhy Jiří Müller ke střele Andise Cirulise, který však našel připravenou lapačku gólmana domácích Dolejše. V dalších minutách pokračoval obranný boj, ze kterého do konce první třetiny vynikl jen brejk domácích, zakončený Hrbatého tečí do Michaela Pance.

Ve druhé třetině přeci jen oba soupeři začali vystrkovat růžky z defenzivní ulity. Už po 36-ti vteřinách hry se Josef Urbanec dostal s pukem za obránce, ale z nepříznivého úhlu a střelou přes ruku Dolejše nepřekonal. Na opačném konci se ocitl volný u tyčky Havel, Michael Panec vyrazil. V 24. minutě přestřelil z kruhu Ivo Novák a branku následně netrefil ani Jiří Heřmánek. Za dvě minuty šikovně vypálil po přejetí modré Milan Čunát, Dolejš vyrazil. Pak zahrozil dvakrát Pelhřimov. Michael Panec pokryl před svojí brankou dorážejícího Dostála a včas zasáhl i proti střele Tecla z pravého kruhu. V polovině zápasu prošel mezi obránci Tomáš Hájek, ale Dolejš jeho střelu betonem vyrazil a stejně si vedl i proti dorážce Josefa Urbance. Za minutu znovu nebezpečně dorážel před milevskou brankou Dostál, znovu neúspěšně. Asi největší možnost k otevření skóre měl v 32. minutě v přesilovce Tecl, avšak do odkryté branky kotouč nedostal. V pokračující přesilovce tečoval před milevským gólmanem nad branku Hartmann. Pak ještě protáhl Michaela Pance střelou z pravého kruhu Plachý. Závěr prostřední části patřil Milevsku. V milevské přesilovce se Josef Urbanec dostal s pukem až za obránce, ale trefil jen horní tyč za překonaným Dolejšem. Pak navíc pelhřimovský Votápek vyhodil puk mimo plochu a Milevsko dostalo výhodu dvojnásobné početní výhody.

Její převážná část se přesunula do posledního dějství, ale Milevsku ke gólu nepomohla. V klasickém pokračování přesilovky navíc chyboval při vyvážení puku Jiří Müller, Kubát zůstal tváří v tvář brankaři, ale mířil nad. Pelhřimov se už v plném počtu dostal do přečíslení 2 na 1, ale v rozhodující chvíli překazil přihrávku Michael Panec. Pak už přišla domácí přesilová hra a sní i rozhodující gól. Havel vystřelil zpoza kruhu a dorážející Mikšovský z dorážky procedil puk skrz výstroj milevského gólmana. První gól přeci jen uvolnil stavidla obranné hry a začalo se oboustranně více útočit. Při hře 4 proti 4 se z buly dostal k zakončení Libor Nikodém, ale branku netrefil. V 48. minutě měl Pelhřimov další přesilovku, když získal kotouč za brankou Marek Vaniš, ale u tyčky Dolejše nepřekvapil. Na druhém konci se na levém kruhu uvolnil a vypálil Plachý, Michael Panec chytil. Poté si obloučkem vyhozený puk stáhl ze vzduchu Havel, pronikl za obránce, avšak branku netrefil. V 53. minutě střílel v přesilovce od modré Rašner a otřel puk o tyčku. Následovala řada milevských šancí. Nahození Michala Štycha tečoval před brankou Tomáš Hájek jen do gólmana. Tomáš Květoň unikl po levé straně, střílenou přihrávkou našel před branku dojíždějícího Josefa Urbance, jehož lehkou teč Dolejš vyrazil. V 56. minutě vypálil z levého kruhu Lukáš Matějka a domácím podruhé v zápase pomohla tyč. Dvě minuty před koncem po chybě Romana Štěrby zasahoval u tyčky proti nepokrytému Havlovi Michael Panec. Milevsko se nadechlo k závěrečnému náporu. V předposlední minutě po zmatcích v domácí rozehrávce našel Tomáš Květoň z mezikruží u tyčky zcela volného Tomáše Hájka, ani on však ve vyložené šanci puk do branky nedostal. Samotný závěr si už domácí celek i za pomoci zdržování hry pohlídal a nedovolil Milevsku ani hru bez brankaře.

Druhé utkání mělo celou řadu atributů play-off. Oba soupeři se soustředili hlavně na bránění středního pásma a boj o každý kousek ledu. Hokejové krásy příliš k vidění nebylo a šance se rodily hlavně v přesilovkách. Pelhřimov byl o gól šťastnějším týmem. Zásluhou fotbalového výsledku sérii hranou na dva vítězné zápasy vyrovnal a vynutil si rozhodující zápas v Milevsku, v sobotu 19.2. od 17-ti hodin.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 45. Mikšovský (Havel). Rozhodčí: Hejduk - Klouda, Zídek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:31 (11:9, 14:12, 12:10). Průběh utkání: 1:0.