5
1
13. 2. 2011

V prvním kole play-off se Milevsko utká s Pelhřimovem

M i l e v s k o - Dnešní zápasy rozhodly o konečném pořadí skupiny Střed II. ligy. Definitivně tak určily dvojice do vyřazovacích bojů. Milevsko skončilo na 4. místě tabulky a v 1. kole play- off se tak potká s 5. Spartakem Pelhřimov. První kolo bude odehráno na 2 vítězné zápasy. Série začíná v úterý 15. 2. od 18 hodin v Milevsku, druhý zápas bude sehrán ve čtvrtek 17. 2. v Pelhřimově. V případě nerozhodného stavu bude sehrán rozhodující zápas opět v Milevsku v sobotu 19. 2. od 17 hodin.

Pelhřimov si v letošním ročníku základní části vedl poměrně dobře. Po 36-ti odehraných kolech skončil v tabulce na 5. místě, tedy o jednu příčku za Milevskem se ztrátou 5-ti bodů. Pelhřimov Milevsko předčil ve střelecké produktivitě, když soupeřům nasázel o 19 gólů více. V počtu obdržených gólů byl naopak horší, když inkasoval o deset více. Přestože se převážně držel ve vyrovnané tabulce v její horní polovině, dvakrát v průběhu sezóny došlo u Spartaku ke změně na trenérském postu.

První polovina

Začátek mistrovské sezóny nebyl pro Pelhřimov vůbec dobrý. V prvních dvou střetnutích inkasoval vždy po sedmi gólech a měl na kontě nula bodů. Poté se trenérského postu ujal Jaroslav Martínek společně s asistentem Martinem Melounem. Nově složená trenérská dvojice měla impozantní premiéru, když pod jejím vedením deklasoval Pelhřimov Kutnou Horu na jejím ledě 1:11. To dodalo pelhřimovským hráčům sebevědomí a následovaly další tři zápasy s plným bodovým ziskem. Vítězná šňůra vynesla postupně Spartak až na druhé místo tabulky. Sestup v pořadí znamenaly až dvě těsné prohry za sebou na ledech soupeřů v 7. a 8. kole. Chuť si Spartak spravil v poslední duelu první části doma s Chotěboří. Připsal si v něm druhý dvouciferný výsledek a v gólově divokém zápase zvítězil 12:5. Druhou čtvrtinu zahajoval Pelhřimov doma. Soupeřem mu byl tým o poznání silnější, než v předchozím zápase - vedoucí celek tabulky Benešov. Ani to však Pelhřimov nezastavilo a uštědřil Benešovu teprve jeho druhou prohru v soutěži. Poté však přišlo pro Spartak výsledkově horší období. Z pěti zápasů vybojoval pouze jednu výhru doma s Vajgarem, propadl se v tabulce až na 8. příčku a to stálo místo trenéra Jaroslava Martínka. Na místo hlavního trenéra se posunul dosavadní asistent Martin Meloun. Změna přinesla kýžené výsledky, když do konce první poloviny soutěže Pelhřimov nepoznal hořkost porážky.

Druhá polovina

Úspěšná série pokračovala i v druhé polovině, ve které si z úvodních dvou zápasů odvezl Pelhřimov z ledů soupeřů pět bodů. První porážka pro nového trenéra tak přišla až v 21. kole, tedy po pěti bodových zápasech. Doma obdržel Pelhřimov sedm gólů od Kolína a hned další sedmičku inkasoval v následujícím zápase v Jindřichově Hradci. Pak se však opět vrátil na vítěznou vlnu. Na přelomu roku zvítězil Spartak ve třech utkáních po sobě a znovu začal atakovat horní příčky pořadí. Třízápasová vítězná řada byla ukončena v Trutnově a Pelhřimov se pak třikrát po sobě představil doma. V těchto zápasech vždy bodoval, i když dvakrát muselo rozhodnout až prodloužení. Z následných pěti zápasů uspěl Pelhřimov jen jednou, když vyhrál v Milevsku. Až poslední dvě kola základní části znovu přinesla Pelhřimovu body.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

V letošních vzájemných zápasech má lepší bilanci Pelhřimov, který se třikrát radoval z výhry a jen jednou odešel poražen. Milevsku v prvním měření na ledě soupeře jen těsně unikl bodový zisk po prohře 3:2. Pelhřimov se ujal v zápase vedení, Milevsko za pět minut dokázalo vyrovnat. Za dalších pět minut však šel opět do vedení domácí tým. Pelhřimov v prostřední části ještě o gól skóre navýšil a do závěrečné třetiny šel s dvougólovým náskokem. Milevsko hned v první minutě nastřelilo tyč a devět minut před koncem dokázalo i snížit. Přes tlak a převahu však vyrovnat nedokázalo.
V domácí odvetě si Milevsko poradilo se soupeřem o poznání lehčeji, když zvítězilo 7:3. Domácí tým základ svého vítězství položil už v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Další dvě branky přidal ve druhém dějství. Pelhřimov sice dokázal snížit, ale na začátku poslední třetiny znovu prohrával o čtyři góly. Znovu se přiblížil na rozdíl dvou branek, ale Milevsko dalšími dvěma zásahy upravilo na konečné skóre.
Ve třetím zápase se Milevsko brzy se ujalo v Pelhřimově vedení. Domácí tým však v průběhu první třetiny šťastně vyrovnal a v prostřední části potrestal sérii hrubých hostujících chyb třemi góly. Tím se vybudoval rozhodující náskok. V poslední třetině Milevsko dokázalo už jen snížit na konečný výsledek 4:2.
Ve čtvrtém měření Milevsko podalo nejhorší domácí výkon v dosavadním průběhu soutěže a celou řadou hrubých chyb dopomohlo Pelhřimovu ke snadné výhře. Hostující tým položil základ ke svému vítězství hned v první třetině, kterou vyhrál o dva góly. V dalším průběhu pak skóre navýšil až na rozdíl pěti gólů, který Milevsko stihlo zkorigovat až v samém závěru.

Nejlepší hráči soupeře

Týmovým statistikám Pelhřimova vévodí Jan Hrbatý , který v 33 zápasech zaznamenal 50 bodů za 24 gólů a 26 asistencí. V závěsu za ním je s 45 body (17+22) jeho spoluhráč z útoku Tomáš Plachý. V posledních zápasech je velmi produktivní Adam Mikšovský. Ten nastoupil za Pelhřimov teprve v druhé polovině ledna, ale už stihl v sedmi odehraných zápasech nasbírat 12 bodů (7+5). Mezi obránci ční v bodování vysoko nad ostatními dvojice Adam Rašner a Michal Roháčik. O 3 body více získal Adam Rašner za 7 gólů a 15 asistencí. Michal Roháčik vstřelil 6 gólů a na 13 z nich přihrál. Na brankařském postu se v týmu Pelhřimova vystřídali již čtyři gólmani. Nejvíce má odchytáno Tomáš Klestil , kterému už skončily povinnosti coby brankařské dvojky v prvoligovém Táboře. Druhý nejvyšší počet zápasů má teprve šestnáctiletý gólman Daniel Dolejš, jenž nastoupil proti Milevsku v posledních dvou duelech.

Sestava Pelhřimova z minulého kola ze zápasu s Trutnovem:
Spartak Pelhřimov : Dolejš - Rašner, Roháčik, Kasalý, Fibikar, Petráček, Šustr, Beneš - Tecl, Mikšovský, Hrbatý - Suk, Kubát, Hadrava - Votápek, Dostál, Barták

Na utkání play-off dochází v Milevsku ke změně cen vstupného. Jednotná cena na zápas je stanovena na 50,- Kč. Mládež do 15-ti let má vstup zdarma. Na zápasy play-off neplatí základní permanentní vstupenky. Naopak zůstává platnost sponzorských permanentek a volných mládežnických vstupenek.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 14. Tollinger (Květoň), 27. Urbanec (Štěrba), 31. Matějka (Müller), 55. Nikodém (Vaniš, Fořt), 59. Květoň (Pipek) - 36. Plachý (Hartmann), 44. Plachý (Hrbatý). Rozhodčí: Tomáš Prchal – Svatopluk Marek, Michal Rybáček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:22 (15:6, 11:8, 9:8). Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

Pipek – Štěrba, Klíma, Tollinger, Dvořák, Štych, Čunát, od 26. Cirulis – Urbanec, Květoň, Hájek – Matějka, Müller, Hamerle – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Vaniš, Nikodém, Fořt