5
1
29. 12. 2010

Milevsko porazilo Radomyšl po zlepšení v druhé polovině zápasu

Milevsko odehrálo přátelský zápas s Radomyšlí v rozdělení na dva týmy po dvou pětkách. A do poloviny utkání se s účastníkem krajské soutěže notně trápilo, když už prohrávalo 0:2. Zlepšení přišlo ve druhé části zápasu, ve které domácí tým nasázel hostům sedm gólů.

Radomyšli se povedl velmi dobře vstup do zápasu. Už po 45-ti vteřinách našel Javůrek zpoza branky u tyčky volného Homolu, který se trefil k protější tyči. Milevsko se snažilo vyrovnat, ale milevský brankař Jakub Myslivec v hostujících barvách držel svůj tým ve vedení. Štěstí měl při střele Filipa Špánka z kruhu, jenž ho po zadovce Libora Nikodéma trefil z kruhu do držadla hole. Nejlépe se pak hostující gólman ukázal při průniku Petra Šulčíka, který zakončil z mezikruží Josef Rezek a při útočném ataku Josefa Urbance, jenž se zleva natlačil před branku, ale Myslivec mu do cesty postavil svůj beton. Hosté mohli jít navíc do kabin s dvojnásobným náskokem, když se v 17. minutě dostal do úniku Křišťan, ale po kličce branku minul.

Druhou třetiny začalo Milevsko velkým náporem, ale přesto znovu hned na začátku inkasovalo. Hned v první minutě si hostující brankař připsal dva těžké zákroky proti před brankou osamocenému Jiřímu Heřmánkovi a z kruhů zakončujícímu Liboru Nikodémovi. Pak však na opačném konci pronikl jeden z hostujících hráčů až před Václava Pipka v milevské brance. Ten sice kotouč vyrazil, avšak přímo před dorážejícího Homolku, který už neměl problém jej přehodit. Milevsku se dvojnásobné hostující vedení podařilo snížit až v polovině zápasu, když nahození Milana Čunáta od mantinelu tečoval před brankou Jiří Heřmánek. Vzápětí však mohli hosté znovu skóre navýšit. Dostali se do přečíslení 4 na 1, ale Václav Pipek za pomoci Milana Čunáta kotouč do branky nepustili. Dle pravidla nedáš - dostaneš je z protiakce potrestal Josef Urbanec, který střelou zpoza protihráče vyrovnal. Po tomto gólu naskočili do zápasu za Milevsko noví hráči včetně brankaře. Na gólmanském postu došlo ke změně i v hostujícím celku. Radomyšl brzy poté měla početní výhodu, ale hrozilo v ní spíše Milevsko. Milan Silbernágl získal puk v rohu, dostal se sním až před brankaře Doubka, který jeho první střelu vyrazil a druhá skončila na tyči. Pak Ivo Novák vypíchl puk na vlastní modré a svůj únik v oslabení zakončil mezi gólmanovi betony. Přesto mohla Radomyšl ještě přesilovku využít. Milevským obráncům ujel Vaniš, ale Michael Panec jej vychytal. Do dvoubrankového vedení poslal Milevsko Petr Škulina, jehož střela prošla přes clonícího Jiřího Müllera až do branky. Ke konci třetiny měl ještě šanci Jakub Hamerle, který si osamocen u tyčky položil brankaře, ale překonat jej nedokázal.

V posledním dějství se už prosazovalo jen Milevsko. Milan Silbernágl připravil pátý gól, když se na levém kruhu zbavil obránce a ideálně načasoval přihrávku Jiřímu Müllerovi, který usměrnil kotouč mezi tři tyče. V 46. minutě využilo Milevsko přesilovku. Jiří Müller se tentokrát proměnil v nahrávače. Vyjel zpoza branky a snažil se zakončit u tyčky. Puk prošel brankaři mezi chrániči a putoval podél brankové čáry, kde jej do branky dotlačil Filip Špánek. Skóre uzavřel v 52. minutě po uvolnění Jiřího Müllera ve středním pásmu Josef Urbanec, který najížděl sám na brankaře a prostřelil jej. Po tomto gólu se znovu do hostující klece vrátil Jakub Myslivec a už domácím skórovat nedovolil. Pomohla mu k tomu i dvakrát tyčky. V 57. minutě vyslal Josefa Urbance do nájezdu tentokrát Jakub Hamerle, ale po bekhendovém zakončení skončil puk na tyči. Ten se následně dostal na pravý kruh k Jiřímu Müllerovi, který jej poslal znovu do tyče.

7 : 2
(0:1, 4:1, 3:0)
Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 30. Heřmánek (Čunát), 31. Urbanec (Čunát), 36. Novák, 37. Škulina, 45. Müller (Silbernágl), 46. Špánek (Müller), 52. Urbanec (Müller) – 1. Homola (Javůrek), 22. Homolka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:30 (15:11, 14:9, 14:10) . Průběh utkání: 0:2, 7:2.

Pipek – Štěrba, Jáchym, Štych, Čunát – Šulčík, Heřmánek, Rezek – Urbanec, Nikodém, Špánek
od 31. Panec - Tollinger, Cirulis, Škulina, Karpíšek – Špánek (51. Urbanec), Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Novák