5
1
6. 10. 2010

Milevsko podlehlo Kolínu na nájezdy

Po divoké přestřelce v první třetině, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a skončilo na stavu 4:3 pro domácí, jakoby ve zbývající části střelcům zvlhl prach. Na další gól se čekalo až do 59. minuty, kdy v početní výhodě vyrovnal Dulovec. Další branka nepadla ani v prodloužení a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem hostující Kubišta, který tak dokonal svůj hattrick a zajistil Kolínu zisk bonusového bodu.

Na první gól se čekalo jen tři minuty. Jiří Fořt přejel modrou a prostřelil hostujícího gólmana Blažka. Odstartoval tím střelecké závody první třetiny. V 5. minutě netrefil Jiří Heřmánek mezi tyče po výjezdu zpoza branky a stejně si vedl Libor Nikodém po průniku po levé straně. Kolín vyrovnal na začátku sedmé minuty. Kubišta dostal přihrávku mezi kruhy a neomylně zamířil za záda Václava Pipka. Pak si oba celky zahrály přesilovku. Jako první Kolín a měl v ní dvě velké šance. U tyčky se neprosadil volný Přibyl a sám proti ležícímu brankaři nedostal puk do branky Kubišta. V milevské početní výhodě přihrál Jakub Hamerle na kruh volnému Lukáši Matějkovi. Tomu sice střela sjela, ale dokázal jej poslat za kruhy Petru Škulinovi, jeho střelu mířící pod horní tyčku zastavila lapačka ležícího Blažka. Gól padl až při plném počtu hráčů. Kolínský Hloušek si v nájezdu jeden na jednoho parádně obhodil protihráče, ale ztroskotal na brankaři. Kotouč však od tyčky dokázal mezi milevskými obránci a brankařem poslat před branku, kde Kubišta už měl před sebou jen odkrytou bránu. Milevské vyrovnání přišlo po dvaceti vteřinách. Jiří Fořt od zadního mantinelu přihrál před branku Lukáši Matějkovi, který se trefil k tyči. V 13. minutě zůstal po buly sám na kruhách kolínský kapitán Malý, Václav Pipek jeho střelu chytil. A tak se prosadilo opět Milevsko. Marcel Dvořák se vydal na útočný výlet po levé straně až před branku, jeho první střelu Blažek zastavil, ovšem na dorážku už nestačil. Rovněž milevské vedení netrvalo ani minutu. Pospíšil dostal před branku přihrávku z rohu a vpádu podél brankaře zasunul kotouč do branky. Milevsku do dalšího vedení pomohla dvojnásobná početní výhoda, když střelu Marcela Dvořáka tečoval před brankařem Libor Nikodém. Milevsku se pak naskytla ještě jedna přesilovka 5 proti 3. Trvala jen 14 vteřin, ale přesto se k nebezpečným dorážkám před gólmanem dostali Josef Urbanec a Libor Nikodém. První dějství hrané bez obran pak ukončil Kolín přečíslením 2 na 1, které vychytal milevský brankař.

Pro Václava Pipka to byl poslední zákrok zápasu, protože od druhé třetiny jej v domácí brance nahradil Michael Panec. A měl se co otáčet. V 25. minutě chyboval Marcel Dvořák, když od zadního mantinelu přihrál před vlastní branku přímo na hůl Dulovce, jenž však naštěstí minul. Další milevskou chybu za brankou nepotrestal sám proti brankaři Skokan. Následovaly šance Milevska. V přečíslení 3 na 1 přihrál Roman Štěrba za kruhy Josefu Urbancovi, který však branku netrefil. Pak se ve středním pásmu uvolnil Jiří Heřmánek, ujel protihráčům, ale Blažka nepřekonal. Po následném vhazování se až před brankaře protáhl Josef Urbanec, ale podél ležícího gólmana bekhendem puk do branky nedostal. Od poloviny zápasu začal Kolín Milevsko přebruslovat a vytvářel si optickou převahu. Na příhru zpoza branky si na kruhy najel Nedbal, Michael Panec vyrazil. V kolínské přesilovce se z dorážky neprosadil Drak. V 37. minutě při hře 4 proti 4 se vřítil do milevského pásma Malý a příklepem z kruhu řádně protáhl milevského brankaře. V 39. minutě ojedinělý milevský brejk zakončil Milan Kořánek bekhendem z kruhu do výstroje soupeřova brankaře. V samém závěru Malý zezadu sebral puk u tyčky s rozehrávkou váhajícímu Lukáši Matějkovi, ale Michael Panec chybu svého spoluhráče napravil.

Na začátku třetí třetiny mělo Milevsko přesilovku. V té zachytil pokus o vyhození za kruhy Michal Tollinger, Blažek jeho střelu vyrazil. Pak však následovaly dva milevské fauly v krátkém čase a tak si i Kolín zahrál přesilovku 5 proti 3. Ve více jak minutové početní výhodě zahrozil jen Nedbal, jenž si sjel na zakončení k tyči. Kolín opět začal stupňovat tlak. Hra se převážně odbývala v milevském pásmu, ale žádné velké možnosti ke vstřelení branky nepřicházely. V 51. minutě zakončil pohlednou kombinaci z mezikruží střílející Malý. Blíže ke vstřelení gólu pak bylo Milevsko. Ivo Novák zachytil hostující rozehrávku, mířil ale vedle branky. Libor Nikodém prošel středním pásmem jako nůž máslem, ale zpoza kruží střílel nad branku. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby zastavil nedovoleně Milan Čunát pronikajícího protihráče a soupeř následnou početní výhodu využil. Minutu a čtvrt před koncem po vhazování získal kotouč Dulovec a ranou z pravého kruhu našel mezeru mezi brankařovým chráničem a tyčí. Obrat mohl dokonat Kubišta, Michael Panec stihl včas proti němu zasáhnout.

Prodloužení přineslo jen jednu příležitost na každé straně. Nejprve se po přihrávce Pospíšila ocitl sám před brankou Dulovec, avšak mířil vedle. Branku netrefil ani na protější straně z kruhu pálící Josef Urbanec. Po skončení prodloužení vyzval hostující Přibyl k pěstnímu souboji Josefa Urbance. Nebyla to však pro něj dobrá volba, protože skončil sražen milevským útočníkem k ledu. Rozhodčí oba hráče „odměnil“ trestem do konce zápasu.

Vzhledem k tomu, že rozhodnutí nepadlo ani v prodloužení, následovaly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel zachránce kolínských bodů Dulovec, Michaela Pance neprostřelil. Proti Blažkovi neuspěl se svou kličkou ani Jakub Hamerle. Za Kolín pak neproměnil Drak, za Milevsko Libor Nikodém. Až třetí kolínský nájezd přinesl úspěch, když Kubišta se štěstím prostřelil lapačku milevského gólmana. Michal Štych musel proměnit, ale mezírku mezi brankařovými chrániči netrefil.

Utkání příliš hokejové krásy nepobralo. V první třetině se alespoň mohli diváci bavit gólovou úrodou. V dalším průběhu už byl k vidění hlavně boj plný chyb a nepřesností. Milevsko bylo blízko vítězství, ale Kolín si vyrovnání za svou aktivitu zasloužil.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 4. Fořt (Škulina), 12. Matějka (Fořt, Novák), 14. Dvořák (Nikodém, Urbanec), 16. Nikodém (Dvořák, Štěrba) – 7. Kubišta (Morkes, Manhart), 12. Kubišta (Hloušek), 15. Pospíšil (Drak), 59. Dulovec (Drak, Pospíšil), 65. rozhodující nájezd Kubišta. Rozhodčí: Jiří Pražák, Jiří Hák, Michal Zíka. Vyloučení: 8:9 navíc domácí Urbanec 5 + OK, hosté Přibyl 5 + OK . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:24 (12:8, 5:6, 6:9 – 1:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4 – 4:5.

Pipek (od 20. Panec) – Štěrba, Dvořák, Štych, Škulina, Tollinger, Čunát - Urbanec, Nikodém, Kořánek – Matějka, Novák, Fořt – Silbernágl, Heřmánek, Hamerle – od 30. Špánek