5
1
6. 9. 2020

Přípravné utkání rozhodl v oslabení Pouch

Vstup do utkání se povedl Milevským na 100%, domácí v polovině první třetiny srovnali hru, ale i skóre. Ve druhé třetině byli hosté lepším týmem, ale nepodařilo se náskok z úvodu třetiny navýšil. Ve třetí třetině se hra vyrovnala a začala "tahanice" o výsledek, týmy se střídali ve vedení a v závěru o výsledku rozhodla důraznost Václava Poucha, který v oslabení dostal vyražený puk do branky po střele Pechánka.

Milevští využili přípravné utkání ke zkoušce mladých hráčů. Hráči o jejich výkonu a postavení v soutěžním kádru je jasno dostali na tento víkend volno. Naopak nemohli nastoupit zranění hráči Havran a Brož. V týmu se představilo několik nových tváří Zdeněk Burda, Adam Ryba, Martin Pusth. Tým HC Milevsko 2010 se stále tvoří a dostává svoji tvář.

Do utkání vstoupil Milevští velmi aktivně a střela od modré z hole Hastrmana znamenala vedení. V úvodu třetiny byl tým hostů aktivnější a pěknou akcí koncem 4. minuty se ujal dvoubrankového vedení. Radosta využil přihrávku z hole Pechánka. Strakonice začátkem osmé minuty využili zaváhání a snížili brankou Dlouhého. Domácí se do hry dostali díky přesilové hře, kdy hlavní rozhodčí potrestal hákování Pecky dvouminutovým trestem. Milevští oslabení vcelku dobře bránili, ale v závěru strakoničtí dokázali obranné seskupení rozebrat a svoji první přesilovku využít. Do konce první třetina branka nepadla, ale hrál se rychlý a pohledný hokej. Na milevské straně se několikráte vytáhl super zákrokem brankář Marek Čunát.

Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná. Koncem 24. minuty se milevští dostali pod tlak, ale situaci uklidnit Čunát přidržením puku. Z protiútoku po pěkné akci Radosta – Pecka se z velkého úhlu prosadil Pechánek. Koncem 31. Minuty začala druhá přesilovka domácích, naštěstí netrvala dlouho. Hra ve čtyřech nepřinesla výhodu ani jednomu týmu. Šest minut před koncem druhé třetiny, když se Strakonice usadili před brankou Milevska, ukázal přehled Hastrman, který ve spolupráci s Čunátem ukončil tlak domácích.

Do třetí třetiny hosté vstoupili velmi nešťastně. Nejprve Žák srovnal skóre a následně Jiřinec poslal svůj tým poprvé do vedení. Milevští se s přibývajícími minutami dostávali opět do hry a postupně opět srovnali krok se svým soupeřem. V 53. Minutě zakončil a srovnal skóre Suchan po spolupráci s Burdou. Do vedení Strakonice přivedl Lukeš, když přesně zakončil svůj únik. Domácí se z vedení neradovali dlouho. Po dvaceti vteřinách srovnal Pechánek ve spolupráci s Pouchem. Za stavu 5:5 byl docela přísně vyloučen Suchan za sekání. Milevští se velmi dobře bránili tlaku domácích. V druhé polovině oslabení z protiútoku vystřelil na brankáře Vastla Pechánek a vyražený puk dostal do Strakonické sítě Pouch. Závěr oslabení již hosté ubránili. V závěru zápasu se milevskému obránci Pusthlovi nelíbila aktivita strakonických v brankovišti, když měl Čunát puk pod kontrolou. Hlavní rozhodčí oba hráče potrestal dvouminutovým trestem. Domácí si vzali oddechový čas, po něm nastoupili bez brankáře a pokusili se o vyrovnání s pěti hráči v poli. Milevští se ubránili a brankou v oslabení v závěru zápasu si připsali na své konto druhou výhru v přípravě na sezónu 2020 – 21.

5 : 6
(2:2, 0:1, 3:3)
Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 8. Dlouhý (Lukeš), 11. Koryťák (Šebesta, Růžička), 41. Žák (Šebesta, Kovář), 43. Jiřinec (Šebesta, Kovář), 56. Lukeš - 1. Hastrman (Burda, Suchan), 4. Radosta (Pechánek), 25. Pechánek (Pecka, Radosta), 53. Suchan (Burda), 56. Pechánek (Pouch), 59. Pouch (Pechánek) . Rozhodčí: Jílek - Vavruška, Diviš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6.

Vastl (Myslivec) - Kovář, Koryťák, Hrubý, Vaneček, Franta, Kopenec, Hřebíček, Šebesta, Jiřinec, Růžička, Křenek, Dlouhý, Hradský, Škody, Menšík, Lukeš, Šuhaj, Žák

Čunát (Panec) - Hastrman Tampier, Bednář, Malý, Pusth - Burda, Suchan, Pouch - Radosta, Pechánek, Pecka - Petřík, Ryba, Dvořák J. - Bouška