2
20:30
28. 8. 2020

V další přípravě Milevsko zdolalo Radomyšl

Milevsko dokázalo oplatit Radomyšli úvodní prohru z přípravných zápasů. Přitom utkání začalo velmi špatně, když již po 11 vteřinách hry inkasovalo. Po první třetině ztrácelo dva góly, ale v prostřední části výkon zlepšilo a dokázalo srovnat. Vítězný gól domácí tým vstřelil ve dvojnásobné početní výhodě. Radomyšl byla v závěru zápasu blízko vyrovnání, ale gólman Michael Panec několika výbornými zákroky dovedl tým k vítězství.

Milevsko odstartovalo zápas hrůzostrašně. Již po 11 vteřinách hry propadlo a Silný svůj nájezd byť se štěstím proměnil. Milevsko poprvé vážněji zahrozilo v 6. minutě, ale Václav Pouch z levého kruhu hostujícího brankaře Žilinčíka neprostřelil. Z protiakce se navíc znovu radovala Radomyšl. Po velkých zmatcích v milevském obranném pásmu zůstal před brankou Silný, u tyčky našel ještě lépe postaveného Hovoru, který zametl puk do odkryté branky. Ještě hůře mohlo být v 17. minutě, kdy hostující Kovařík snadno obešel Bednáře, ale Michael Panec dokázal jeho útočný výpad zastavit.

Úvod druhé části patřil Milevsku. Neuběhla ještě ani minuta hry, když Josef Urbanec počkal na puk za brankou, vyjel před ní a prostřelil Žilinčíka v hostující brance. V 28. minutě předvedla pohlednou kombinaci první řada. Josef Urbanec si vyměnil puk s Jakubem Suchanem, u druhé tyčky našel nepokrytého Jakuba Kalčíka, jenž přesunuvšího se Žilinčíka neprostřelil. Za minutu Ivan Radosta z rohu nasměroval přihrávku na Zbyňka Hrdela na kruhy, Žilinčík stihl jeho střelu vyrazit. Radomyšl zahrozila v přesilovce. Před brankou dorážející Strnad Michaela Pance neprostřelil a neuspěl po přihrávce přes brankoviště ani Hovora, který nepřekonal gólmanův natažený beton. V 35. minutě poslal Tomáš Bílek do úniku Ivana Radostu, který neúspěšně zakončoval z kruhů. V pokračujícím milevském náporu Michal Hastrman zachytil soupeřovo vyhození na modré, popojel mezi kruhy, ale Žilinčíka neprostřelil. Lépe si vedl Václav Pouch, který se z pravého kruhu trefil nad brankařovo rameno. V závěru třetiny zůstal sám před domácí brankou Krcho, puk do sítě nedostal.

Na začátku závěrečného dějství Radomyšl dvakrát za sebou faulovala a Milevsko dvojnásobnou početní výhodu dokázalo využít. Jan Tampier dostal puk za kruhy a prostřelil vše před sebou. Radomyšl ve snaze vyrovnat postupně zvyšovala tlak, ale Michael Panec to několika skvělými zákroky nedovolil. V 54. minutě dostal k tyči odkryté branky přihrávku Novotný, milevský gólman se v brankovišti roztáhl a puk zastavil. V hostující přesilovce pronikl po levé straně Brož, Michael Panec jeho střelu vyrazil a stejně si počínal i u druhé tyčky proti zakončujícímu Silnému. V 57. minutě již byl domácí brankař překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil Jakub Bednář. Vrchol zápasu přišel v 59. minutě, kdy ve snaze zastavit unikajícího Silného, Jan Tampier hodil soupeři do cesty hůl. Útočník Radomyšle svůj únik ještě dokázal zakončit, ale úspěšný nebyl. Rozhodčí však nařídil trestné střílení a tak si hostující forvard mohl svůj nájezd zopakovat. Ani napodruhé však neuspěl.

3 : 2
(0:2, 2:0, 1:0)
Milevsko vs Radomyšl

Branky a nahrávky: 21. Urbanec, 36. Pouch (Hastrman, Pecka), 43. Tampier (Hrdel) – 1. Silný, 15. Hovora (Silný, Šafář). Rozhodčí: Šperl – Tuháček, Mitáš Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Panec - Jíška, Hastrman, Tampier, Bednář, Malý - Urbanec, Suchan, Kalčík - Bílek, Radosta, Hrdel - Pecka, Pouch, Špánek