5
1
26. 8. 2020

Vysoká prohra s píseckou juniorkou

V druhém přípravném zápase nastoupilo Milevsko proti píseckým juniorům s převážně mladými hráči usilujícími o místo v sestavě. Ani to však nemůže být omluvou ostudného výkonu, po kterém utrpělo vysokou prohru. Písek si vybudoval třígólový náskok hned v první části. Milevsko postupně stahovalo a na začátku prostřední části se přiblížilo na rozdíl jedné branky. Sérií hrubých chyb však umožnilo soupeři skóre navyšovat až k dvoucifernému stavu.

Písek začal utkání a aktivněji a svou územní převahu korunoval v 6. minutě, kdy se po přihrávce z rohu ocitl sám před domácím brankařem Kalčík a prostřelil jej. Zanedlouho to již bylo o dva góly, když Vlasta Princ vyrazil střelu Kocoura jen před sebe a Lechnýr již měl snadnou cestu k dorážce. Za Milevsko mohl korigovat Ivan Radosta, ale svůj sólový nájezd neproměnil. Ve 14. min. bylo Milevsko znovu blízko gólu, ale nahození Michala Hastrmana v přesilovce od modré skončilo na tyči hostující branky. Tak se znovu radovali písečtí junioři, když Novotný střelou zpoza obránce trefil horní roh branky. Milevsko se dočkalo v 18. minutě, kdy si Tomáš Bílek sklepl nahození Michala Hastrmana a poslal puk do odkryté brány. Hned vzápětí však přišel domácí faul a Písek trestal. Milevsko sice získalo po vhazování puk, ale z pásma jej nedostalo a v nastalém zmatku a rozhození obrany Kalčík skóroval do prázdné brány. Milevsko přišlo z odpovědí ukázkovým gólem do šatny, kdy vteřinu před koncem třetiny Tomáš Bílek přihrávkou od zadního mantinelu našel na modré Michala Hastrmana, který odrazem o tyčku překonal hostujícího gólmana Buchtu.

Prostřední část začalo Milevsko lépe. Tomáš Bílek vyslal za obránce Václava Poucha, který svůj nájezd bezpečně proměnil. Milevsko se přiblížilo na rozdíl gólu, avšak místo vyrovnání přišlo postupné navýšení soupeřova náskoku. V početní nevýhodě dokázal Vlasta Princ vyrazit střelu Kovaříka, ale následnou dorážku Milana Petříka zpoza branky si srazil do vlastní sítě. Na druhé straně projel milevský Jakub Novák celým hřištěm až před branku, kterou přestřelil. V 32. minutě milevský brankař neudržel nahození Petříka a Kantor z dorážky vstřelil šestý gól Písku. Za Milevsko se po levé straně prokličkoval před branku Jan Brož, položil si obránce, ale trefil spojnici tyčí. Z protiútoku se z dorážky prosadil střelou pod horní tyč jeho jmenovec v píseckých barvách Václav Brož. A kanonáda Písku pokračovala, když Polák dostal přihrávku na kruh a pohodlně trefil odkrytou bránu. V závěru prostředního dějství ještě najížděl osamocen na milevskou branku Novotný, Vlasta Princ tentokrát úspěšně zasáhl.

Vzhledem k hostujícímu náskoku probíhala zpočátku poslední část v poklidném tempu. Skóre se měnilo v 49. minutě, kdy Písek využil i svoji třetí přesilovku. Na výjezd Novotného z rohu ještě stačil milevský brankař zareagovat, na následnou dorážku Petříka již ne. V 54. minutě Milevsko snížilo. Jakub Novák získal puk za brankou, poslal jej za kruhy Jakubovi Malému, jehož střelu ještě stihl tečovat mimo gólmanův dosah Pavel Jíška. Písek však ještě dokázal vytáhnout počet svých branek na dvouciferný. Únik Andrleho Vlasta Princ ještě zastavil. Pak však předvedl pohlednou akci Kalčík, který zavezl puk do pásma, přitáhl na sebe pozornost obránců i gólmana a přenechal puk Novotnému, jenž zamířil k tyči. Za půlminutu uzavřel stav Kantor, který zužitkoval přihrávku zpoza branky.

4 : 11
(2:4, 1:4, 1:3)
Milevsko vs Písek

Branky a nahrávky: 18. Bílek (Hastrman), 20. Hastrman (Bílek), 22. Pouch (Bílek), 54. Jíška (Malý, Novák) – 6. Kalčík (V. Brož), 8. Lechnýr (Kocour), 17. Novotný (Tampier, V. Brož), 19. Kalčík (V. Brož, Tampier), 28. Petřík (Kovařík, Kantor), 32. Kantor (Petřík, Dohnal), 34. V. Brož (Kalčík), 36. Polák (Kulveit, Andrle), 49. Petřík (Kovařík), 56. Novotný (Kalčík), 57. Kantor (Petřík, Kovařík). Rozhodčí: Šperl – Tuháček, Mitáš. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:9, 4:9, 4:11.

Princ - Havran, Novák, Bednář, Malý, Hastrman - Radosta, Suchan, Pecka - Bílek, Pouch, J. Brož - Patrik Bouška, Danovski, Jíška