Božetice
18:00
22. 12. 2019

Milevsko zvládlo poslední zápas roku 2019 na domácím ledě.

Milevští v posledním domácím utkání roku 2019 nedali svému soupeři mnoho příležitostí opakovat první utkání. Milevští se ujali vedení koncem druhé minuty a od té doby velmi zodpovědně kontrolovali vývoj utkání.

Jako první milevský hráč do utkání zasáhl Panec, který se po zranění vrátil do branky, když pokryl nebezpečnou střelu z mezikruží. Do zápisu utkání se však jako první zapsal Tomáš Bílek jako autor první branky domácích. Milevští tentokráte do utkání vstoupili velmi zodpovědně a koncentrovaně. Hosté své první oslabení ubránili. Při hře 5:5 měli domácí mírnou převahu. Velmi pěknou akci začátkem 6. minuty předvedli Jelínek s Müllerem. Střela Radosty jen těsně minula tyč. Druhou branku vstřeli domácí v 8. minutě. Branková akce začala od Boušky na Šimáka, ten puk předal na hůl Hamerleho a ten dokázal puk dostat do sítě. Domácí začali plnit úkol - vše střílet na branku a důsledně pracovat v předbrankovém prostoru. Domácí soupeři v čase 10,02 darovali přesilovku. Milevští velmi dobře bránili, ale po minutě přišel druhý faul Milevska a tým šel do třech. Milevští půl minuty odolávali, ale trest přišel v podobě branky deset vteřin před konce dvojnásobného oslabení. Zbytek pokračující přesilovky již Milevští zvládli. Hájek nahozením na branku donutil Nového puk přidržet. Vhazováním v pásmu Božetic tým získal několik drahocenných vteřin. Začátkem 19. minuty měli domácí výhodu přesilovky. Pěknou kombinaci Pletka-Müller zakončil nechytatelnou přesnou bombou od modré Gřegořek . Za stavu 3:1 šly týmy do kabin.V úvodu druhé třetiny jsme dali dvakrát soupeři možnost hrát přesilovku. První oslabení tým odehrál velmi dobře. Soupeř se dostal pouze dvakrát ke střelbě na branku. Při druhé došlo k zaváhání a Božetice vstřelily svoji druhou branku a podruhé šli v utkání na dostřel. Milevští však při hře 5:5 měli více ze hry a svoji šanci také dokázali využít. V čase 26,15 trefil ze vzduchu Šimák puk nahozený na branku Petrem Bouškou. Po vstřelené brance Milevští začali ovládat kluziště. Po vyhrané buly vyslal pěknou střelu od modré Havran. V čase 32,05 skóroval Müller za asistence Bílka. O dvě minuty byl v samostatném nájezdu faulován Radosta, bohužel nařízené trestné střílení neproměnil. Skóre se, ale měnilo o dvě minuty. Gřegořek vyslal na Nového branku opět nechytatelnou střelu. Přestávku mezi druhou a třetí třetinou využil trenér ke zklidnění týmu, k nabádání k disciplíně a dodržování herního plánu. V páté minutě obdržel Bílek trest 2+OT za vražení na mantinel. V oslabení předvedli domácí i několik pěkných akcí. Tým se poměrně snadno ubránil. Trest 2+OT obdržel i hráč Božetic Tomáš Hošek za hrubost a nesportovní chování. Protože na trestné lavici seděl již jeden z jeho spoluhráčů měli domácí dvojnásobnou výhodu, kterou Milevští zužitkovali k navýšení skóre. Vše před sebou propálil Petr Bouška za asistence Šimáka a Suchana. Utkání se v závěru trochu vyhrotilo, ale emoce ukončila závěrečná siréna.

Tým zaslouží pochvalu za zvládnuté utkání. Zápas se hrál před vynikající kulisou, všem patří dík. Od začátku sezóny se na tým lepí zranění, v každém zápase nedohraje jeden či dva hráči. I v tomto utkání pro zranění levého zápěstí nedohrál Pletka. Přejeme mu, aby se léčení neprotáhlo na osm utkání jako u Suchana. Milevská do konce roku 2019 čeká ještě jedno utkání a to dohrávka 5. kola. Utkání s Radomyšlí se hraje na píseckém zimním stadionu 28. prosince od 13,00 hodin.

Milevsko vs Božetice

Branky a nahrávky: 2. Bílek, 8. Hamerle (Šimák, Petr Bouška), 19. Gřegořek (Müller, Pletka), 27. Šimák ( Petr Bouška), 33. Müller (Bílek), 39. Gřegořek (Pouch), 49. Petr Bouška (Suchan) - 12. A. Nevolný (Záhorovský), 25. Straka (A. Nevolný). Rozhodčí: Jílek - Mašek, Tuháček. Vyloučení: 9:8 navíc Bílek (Milevsko) a T. Hošek (Božetice) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2.

Panec - A.Hájek, Petr Bouška, Hastrman, Gřegořek, Havran, Pletka - Suchan, Šimák, Hamerle - Radosta, Pouch, Fořt - Bílek, Müller, Jelínek - Patrik Bouška