5
1
18. 11. 2019

Milevští svým výkonem zaskočili soupeře

Milevští velmi překvapili soupeře na jeho ledě. Milevským se brankově vyvedla hlavně druhá třetina. Na vedoucí branku domácích hosté rychle odpověděli a pak se ujali vedení a to si udrželi do závěrečné sirény.

V týmu stále chybí několik hráčů základu. V utkání se poprvé v dresu HC Milevsko 2010 objevili noví dva hráči v útoku Štěpán Kadilák ml. a v obraně Josef Růžek, oba jsou hráči HC Tábor a u nás jsou na střídavý start. Prvně jmenovaný se snad lépe v týmu nemohl uvést jak to předvedl v Jindřichově Hradci. Hned ve svém prvním střídaní se dostal do šance a tu využil. Štěpán Kadilák zužitkoval přihrávku Müllera. Domácí po minutě a půl vrátili stav na úvod utkání, když využili zmatku v obraně a skóre srovnali. Milevští tentokráte nepřestali bojovat a hrát svůj hokej. Neslo to své ovoce. Milan Čunát vyslal dvě pěkné střely od modré. Gólman je sice pokryl, ale Milevští měli tlak. První přesilovku však nesehráli dvakrát dobře. Sice úspěšně kombinovali v útočném pásmu, ale vyslali pouze dvě střely směrem ku brance. Panec v brance Milevska musel být stále ve střehu, protože hradečtí útočníci několikráte vážně zahrozili. Své oslabení Milevští ubránili bez větších problémů. Je však pravda, že od druhé branky v naší síti nás zachránila tyč. Za stavu 1:1 se šlo do kabin. Přestávka pomohla v úvodu třetiny domácím. Po smolném tečování vlastního hráče jsme prohrávali. Milevští po půlminutě odpověděli vyrovnávací brankou. Autorem byl Pouch a asistence právem připsána Jelínkovi a Jíškovi. Hosté začali být lepším týmem a zúročili to třetí brankou. Autorem byl opět Pouch. Z utkání musel odstoupit Hamerle, kterému nastřelený kotník nedal šanci v utkání pokračovat. Po čtyřiceti vteřinách tým vedl o dvě branky. Tentokráte hra 4:4 lépe vyhovovala Milevsku. Velmi pěknou akci Hastrman - Müller zakončil Radosta. Domácí několikráte zahrozili, ale ztroskotali na dnes dobře hrající obraně nebo puk končil v moci Pance. Naši druhou přesilovku po minutě dokázal využít Kadilák. Na tuto branku domácí odpověděli snížením skóre. V závěru druhé třetiny zvonila tyčka na obou stranách. Do třetího dějství se šlo za stavu 3:5. Kolem poloviny času určeného pro hru ve třetí třetině se týmy začali přestřelovat. Osm vteřin před koncem oslabení jsme inkasovali branku. Po minutě se perfektně trefil Čunát za asistence Radosty. Domácí opět snížili na rozdíl jedné branky. Uklidňující gól v přesilové hře vstřelil opět Kadilák. Tentokráte asistence připsána Hájkovi se Šimákem. Závěr utkání si již Milevsko pohlídalo.

Milé překvapení čekalo milevské hráče v podobě početné skupiny fanoušků, kteří byli velmi dobře slyšet po celé utkání. Hráči jim také po utkání s radostí poděkovali. Fanoušci přispěli k dobré kulise utkání. Teď v sobotu nás čeká soupeř nepříjemný. Přijďte kluky povzbudit.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 3. Popelka (Ondřej, Heřmánek), 21. Tržil, 34. Ondřej (Tržil), 50. Košťál (Popelka, Ondřej), 55. Lander - 1. Kadilák (Müller), 22. Pouch (Jelínek, Jíška), 26. Pouch (Čunát), 27. Radosta (Müller, Hastrman), 34. Kadilák (Bílek, Hájek), 51. Čunát (Radosta), 58. Kadilák (Šimák, Hájek). Rozhodčí: Trnka- Šesták,Karlín. Vyloučení: 5:6 navíc Ištvánik (Vaj) OT. Využití: 1:2. V oslabení: . Diváci: 293. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7.