5
1
10. 11. 2019

Vyhecovaný duel pro Milevsko

Milevsko velmi dobře zvládlo utrkání proti Strakonicím. V utkání ve kterém padlo několik trestů do konce utkání zvítězili díky podstatně zlepšené hry od druhé třetiny. Velké plus pro domácí byla disciplinovanost.

Vstup do utkání měli hosté podstatně lepší než milevští. Již ve 48 vteřině Strakonice vedli brankou Mikeše. Branka padla po velké chybě v obranné činnosti. S časem se hra domácích lepšila a začali mít převahu na hřišti. V desáté minutě předvedli Müller a Radosta velmi pěknou akci, ale ke vstřelení vyrovnávací branky to nevedlo. Ve dvanácté minutě se Jelínek po samostatné akci dostal až do zakončení, ale lapačka strakonického gólmana byla rychlá. Vzápětí zahrozili hosté, ale Panec, který se vrátil do brankoviště, napodruhé puk zkrotil ve své lapačce. V šestnácté minutě přišlo první vyloučení, bohužel na straně Milevska. Tentokráte to byla pro tým výhoda, protože ujel Radosta, jeho střelu gólman vyrazil, puk si za brankou našel Fořt a ten již skóroval. Z branky jsme se radovali pouze minutu. Dovedení se Strakonice dostali minutu a půl před sirénou první třetiny. Do druhého dějství vstoupili milevští aktivněji. Vyrovnání přišlo v čase 23,14 z hole Hastrmana. Po nahrávce od Čunáta od modré prostřelil vše před sebou. Hra domácích bylo podstatně lepší než v první třetině. Měli více ze hry, ale soupeř začal hrát svůj agresivní hokej. V čase 28,04 po velmi pěkné akci Bílek-Bouška Petr zakončoval Šimák. Od poloviny utkání se velmi často na ledě jiskřilo. Docházelo k vzájemnému vylučování a tresty se nulovali, takže se hrálo v počtu hráčů před uložením dalších trestů. V čase 36,02 domácí tým svému soupeři odskočil. Milevští se snažili zklidnit hru a vyhýbat se provokacím hostů. Do kabin se šlo za vedení domácích 4:2. Od prvních minut posledního dějství přibývalo náznaků potyček a zákroků na hraně pravidel. Ve 35. minutě se pěkně trefil Jelínek po přihrávce od Pletky. V čase 49,59 hlavní rozhodčí uznal velmi sporný gól hostů. Milevský brankář měl puk pod kontrolou, když do něj najel nikým neatakován hráč hostů a gólmana zatlačil za brankovou čáru, kdy mu puk vypadl. Milevské to zdravě vyhecovala a odpověděli velmi pěknou akcí zakončenou brankou z hole Fořta . Asistence právem připsána Radostovi a Pouchovi. Šestá branka padla při přesilovce. Puk šel z hole Šimáka na Petra Boušku ten přeposlal na Hájka a ten dokázal skórovat. To snad byl spouštěč zákroků a následných trestů. Řekl bych, že to bylo na hraně všeho a tresty ukazují jasně na začínajícího hráče. Kuriózní trest je pro hráče hostů 5 minut za hrubost, OK za hrubost + OK za nesportovní chování. Nevím, zda to lze. Nevím jak by utkání dopadlo hrát o třeba deset minut déle.

Milevsko odehrálo nejlepší zápas od začátku sezóny. Hráli disciplinovaně a hlavně plnili své povinnosti. Výhra nad Strakonicemi by měla být velká psychické vzpruha pro tým. Přeji týmu úspěch nejen v Jindřichově Hradci, kde je vyzve domácí Vajgar.

Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 18. Fořt (Radosta), 24. Hastrman (Mil. Čunát), 29. Šimák (Bouška, Bílek), 37. Jelínek (Pletka), 48. Fořt (Pouch, Radosta), 53. A. Hájek (Bouška, Šimák) - 1. Mikeš (Jiřinec), 19. Švec, 50. Škoda. Rozhodčí: Urban - Kubíček, Lang. Vyloučení: 6:7 navíc Mil. Čunát, Hastrman (Milevsko) 5+OK, M. Hrubý OK, Kovář 10 min. OT, Ruda 5+OK+OK, Kopenec 5+OK (Strakonice). Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 42:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Panec - A.Hájek, Bouška, Hastrman, Mil.Čunát, Jíška, Tampier - Bílek, Šimák, Hamerle - Radosta, J. Müller, Fořt - Jelínek, Pouch, Pletka

Vastl (od 41. Špiler) - Hodánek, Hřebíček, L. Hrubý, Kovář, Kopenec, Topinka - Ruda, M. Hrubý, Švec - Jiřinec, Mikeš, M. Müller - Škoda, Andrle, Řehoř