Božetice
18:00
6. 8. 2019

V přípravném zápase v Milevsku Motor podlehl Plzni

Při příležitosti výročí 85 let hokeje v Milevsku byl zde sehrán přípravný zápas mezi týmy ČEZ MOTOR České Budějovice a HC Škoda Plzeň. Motor se hned na začátku utkání ujal vedení, ale Plzeň v dalším průběhu otočila skóre ve svůj prospěch a v první přípravě těsně zvítězila.

Jako první v zápase zahrozil plzeňský Indrák, ale gól padl na druhé straně. Na začátku 2. minuty našel Prokeš od zadního mantinelu před brankou Veselého, jenž zamířil přesné k tyči. Více ze hry měl i nadále Motor, ale Plzeň se postupně začala osmělovat. Zleva najížděl na budějovického gólmana Strmeně plzeňský Vlach, ale úspěšný nebyl. Škoda pak hrála první přesilovku, ale šanci měl Motor. Heřman pronikl před soupeřovu branku, ale její ochránce Pavelka nadvakrát puk pokryl. I po skončení početní výhody zůstávala Plzeň usazena v útočném pásmu, ale možnost si připravila po útočném výpadu z vlastního pásma. Po chybě Svacha ujel po pravé straně hostující Mužík, ale Strmeň jej dokázal zastavit. Z protiakce netrefil branku z dobré pozice domácí Holec. Zpoza kruhů nebyl úspěšný ani jeho spoluhráč Kachyňa. Plzeň se dostala do přečíslení 2 na 1, zakončení vzal na sebe Přikryl, avšak Strmeň si jeho střelu pohlídal. V závěru třetiny hráči Motoru dvakrát přestřelili z dobrých pozic a v poslední možnosti úvodní části nezužitkoval v přesilovce přihrávku Prokeše u tyčky volný Veselý.

Dohrávaná přesilová hra Motoru určila i ráz začátku prostřední třetiny. Motor se držel v útočném pásmu, ale musel čelit nebezpečnému plzeňskému brejku, ve kterém si však Rob na Strmeně nepřišel. Vyrovnání však přišlo záhy, když v blízkosti branky prosadil střelou z otočky Přikryl. Před polovinou zápasu Strmeň vychytal v plzeňském přečíslení Budíka. Na druhé straně pálil nebezpečně od modré Suchánek a z dorážky své vlastní střely neuspěl Prokeš. Pak se na útočné modré šikovně uvolnil budějovický obránce Lytvynov, popojel s pukem na kruhy, ale ani on Pavelku neprostřelil. Do poloodkryté brány puk nedostal ani u tyčky bekhendem zakončující Havel. Pak ještě Heřman našel před brankou najetého Kachyňu, ale ani on na Pavelku nevyzrál.

I na začátku posledního dějství si více šancí vytvářel Motor. Aktivní Prokeš se proháčkoval až před Pavelku, který stihl jeho střelu vyrazit. Po vyjetí zpoza branky se u tyčky neprosadil Venkrbec. Velkou možnost měl hráč Škody Kantner, jenž vystihl rozehrávku, ale sám proti brankaři nedal. České Budějovice měly možnost strhnout vedení na svou stranu v početní výhodě, ale stal přesný opak. Obráncům ujel Vlach a svůj únik zakončil bekhendovým blafákem pod horní tyč. A mohlo být pro Motor ještě hůř, když se znovu v oslabení ocitl sám před brankařem Přikryl, avšak s ním si Strmeň poradil. I při plném počtu působila Plzeň aktivněji. Zleva mířil nad branku Indrák. V dalším přečíslení byl faulován hostující Rob, ale výhodu trestného střílení nevyužil. V plzeňské přesilové hře neprotlačil puk do branky Přikryl. Jinak však České Budějovice hrály v oslabení odvážně a dostaly se i k ohrožení soupeřovi branky. Jakmile se jejich vyloučený hráč vrátil na led, začaly stupňovat aktivitu. Půl druhé minuty před koncem přistoupily ke hře bez brankaře a na posledních 5 vteřin dostaly i početní výhodu. Srovnat však nedokázaly. Naopak puk poslaný do jejich prázdné klece přešel brankovou čáru až po závěrečné siréně.

FOTOGALERIE

1 : 2
(1:0, 0:1, 0:1)
Motor České Budějovice vs Plzeň

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Prokeš) – 25. Přikryl (Indrák), 52. Vlach (Kantner). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Jindra, Flegl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2700. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.