5
1
20. 1. 2019

Zasloužené body ze Strakonic

Milevští dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu. Prohrávali o dvě branky, ale zlepšením hry a svojí houževnatostí dokázali si vzít poměr branek na svoji stranu a utkání na Křemelce vyhráli.

Milevští odjíždělo do Strakonic napravovat domácí prohru. Domácí byli favoritem utkání. Prvních deset minut tomu nasvědčovalo. Milevští v úvodu nebyli svoji. Nedařilo se jim. Po dvou inkasovaných brankách začali hrát opět svoji hru. Napadali rozehrávku soupeře a domácí začali dělat drobné chyby a Milevští jich začínali využívat. Strakoničtí dokázali přežít dvě oslabení, které Milevští nesehráli špatně, ale nedokázali to zužitkovat vstřelením branky. Do hry se hosté dostali v 15. minutě, když Kořánek dostal puk za záda Štrobla ve strakonické brance. Asistence byla zcela po právu připsána Štychovi se Šimákem. Od této minuty byl obraz hry zcela jiný. Milevským se tak trochu vyhýbala štěstěna při zakončování dobře vypracovaných šancí. Trenér hru o přestávce rozebral a tým nastoupil do druhého dějství s novým elánem. Již první střídání ukázalo, že Milevští nedají svoji kůži lacino. Ve 23. minutě zavezl puk do třetiny Sláma a přehechal ho Müllerovi a bylo srovnáno. Hosté bojovali, několik střel velmi dobře vyblokovali. Velmi obětavý byl pád Šimáka do střely od modré. Do vedení se hosté dostali brankou Radosty za asistence Poucha. Hosté hráli dvounásobnou přesilovku. Puk šel po modré od Gřegořka na Štycha, který pálil z první a puk těsně před gólmanem tečoval Šimák a Milevští šli znovu do vedení. Jak velmi dobře Milevští začali druhou třetinu, tak ji skvěle zakončili. Čtvrtou branku druhého dějství vstřelil Radosta, který proměnil trestné střílení za faul na něho při samostatném nájezdu. Za stavu 3:5 se šlo podruhé do šaten. Trenér tým zklidňoval. Ve 45. minutě se do hry dostávají domácí, když snižují milevský náskok. Hosté však skvěle odpověděli Suchanem. Ten se dobře a rychle zorientoval v brankovišti, když našel puk ležet vedle lapačky domácího gólmana. V 53. minutě domácí opět snížili na rozdíl jediné branky. V čase 58:58 si vzali domácí oddechový čas. Po něm nastoupili s 6 hráči v poli. Přihrávku soupeře vystihl Štych, pěkným pasem vyslal Suchana a ten pojistil výhru Milevska.

Tým dnes podal velmi zodpovědný výkon. Pochvalu a velké díky patří těm mnoha milevských fanouškům, kteří do Strakonic jeli. Myslím si, že byli s výkonem svého týmu spokojeni. Dnes podali dobrý výkon i rozhodčí.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Ruda (Růžička, P. Řehoř), 9. Bednařík, 36. Švec (Křenek), 45. Ruda (Růžička), 53. Bednařík – 15. Kořánek (Šimák, Štych), 23. Müller (Sláma), 30. Radosta (Pouch), 40. Šimák (Štych, Gřegořek), 40. Radosta (TS), 45. Suchan, 60. Suchan (Štych). Rozhodčí: Jílek – Zelenka, Macháček.. Vyloučení: 4:3 navíc TS (Strak). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 384. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6, 5:7.

Štrobl – M. Hrubý, Škoda, Topinka, D. Papež (30. D. Kovář), L. Hrubý, Jan Hřebíček – Švec, Jiřinec, Křenek, Řehoř, Růžička, Ruda, Šebesta, Dlouhý, Bednařík, od 41. navíc Mikeš

Panec - Štych, Pletka, Gřegořek, Jíška, Havran, Votruba - Fořt, Müller, Sláma - Kořánek, Šimák, Bílek - Hamerle, Suchan, Radosta - Hájek, Pouch, Reindl