5
1
29. 12. 2018

Humpolec zlomil Milevsko ve druhé třetině

Milevsko mělo v Humpolci dobrý vstup do zápasu, když hned v úvodu využilo přesilovku. To však bylo z jeho strany vše. Humpolec ještě do první přestávky skóre otočil a definitivně zlomil Milevsko v postřední části, kdy skóroval hned třikrát v rozmezí 74 vteřin! V posledním dějství oba týmy jedním gólem upravili na konečný stav.

Milevsko vstoupilo do zápasu v Humpolci dobře. Na začátku 3. minuty si vynutilo soupeřův faul a následnou početní výhodu dokázalo využít, když Jakub Hamerle našel u tyčky volného Jakuba Šimáka, který nasměroval puk do odkryté branky. Domácí tým se však rychle inkasovaným gólem nenechal zaskočit a hnal se do útoku. V 5. min. se ocitl sám před brankařem domácí Dvořák, Michael Panec v milevské brance výborně zasáhl lapačkou. V 8. minutě po nahození Loučky zastavil Michael Panec hned dvě domácí dorážky. K vyrovnání Humpolec rovněž využil přesilovou hru. Hendrych v 10. minutě přešel po levém křídle přes Michala Štycha a střelou mezi gólmanovi betony vyrovnal. Milevsko zahrozilo ve 13. minutě, ale humpolecký brankař Zour si poradil jak se střelou Radka Seidla, tak s následnou dorážkou Jakuba Šimáka. Na druhé straně po přihrávce Dolejše zůstal sám u tyčky Bambula, Michael Panec se roztáhl na brankové čáře a puk betonem zastavil. Humpolec šel do vedení v polovině 16. minuty, kdy si za milevskou obranu najel Dvořák a svůj samostatný únik s přehledem zakončil. Obdobnou možnost měl milevský Jakub Šimák, ale byl přeci jen více tísněn dojíždějícím protihráčem a Zoura nepřekonal. Poslední možnost první třetiny měl domácí Bambula, ale osamocen z mezikruží Michaela Pance neprostřelil.

Také úvod prostřední části vyšel lépe Milevsku. Jakub Hamerle nahodil puk od modré, brankař Zour jej neudržel a Jiří Müller jej dotlačil do branky. Rozhodčí však pro postavení útočícího hráče v brankovišti gól neuznal. Následovala tak domácí gólová pasáž, ve které rozhodli o své výhře. Po závaru v útočném pásmu dostal Daňhel přihrávku od Dvořáka a zcela sám před brankařem trefil horní roh. Po 16 vteřinách a další milevské hrubce přidal další gól Brychta. Vrchol milevského zmaru přišel za další necelou minutu, kdy Jaroslav Havran při rozehrávce trefil soupeřovu brusli, od které se puk odrazil k volnému Martinu Jelínkovi, jenž přidal 5. gól. Ve druhé polovině druhé třetiny bylo Milevsko herně lepším týmem, ale ze své územní převahy nic nevytěžilo. Naopak mohlo inkasovat, když Michael Panec znovu musel čelit osamocenému protihráči, naštěstí střelu Hendrycha vyrazil. Z protiútoku se natlačil zprava před domácí branku Tomáš Bílek, v zakončení netrefil. Stejný hráč dostal v milevské přesilovce v 38. minutě přihrávku k tyči od Jakuba Hamerleho, ale znovu puk do branky neumístil.

Jestliže Milevsko po nepovedené druhé třetině ještě pomýšlelo v třetím dějství na možnost utkání zvrátit, rychle o své iluze přišlo hned v 1. minutě. Michal Štych neudržel puk na modré, podél mantinelu unikl Hynek a trefil se nad brankařovo rameno. Další možnost měl v přesilovce domácí Brychta, jeho ránu z prostoru kruhů Michael Panec lapačkou zastavil. Humpolec pak nevyužil ani dvojnásobnou početní výhodu. V 54. minutě ujížděl sám na branku Bambula, avšak minul. Za minutu na druhé straně pálil z mezikruží Ivan Radosta, Zour zastavil jeho střelu i následnou dorážku Jana Slámy. Po chybě Tomáše Pletky přišel další únik domácího hráče, Hendrych v něm branku přestřelil. Na konečný stav upravilo Milevsko v 57. minutě, když Radek Seidl našel na kruhách Adama Hájka , který prostřelil Zoura. V poslední minutě zápasu se Ivan Radosta probil od mantinelu mezi kruhy, ale ochránce domácí branky tentokrát puk zastavil.

Milevsko předvedlo v Humpolci špatný výkon. Hlavně defenziva týmu nefungovala a soupeř se tak snadno dostával do zakončení. Velké množství hrubých chyb tak muselo vyústit k prohře. A to ještě Michael Panec několik šancí Humpolce dokázal pokrýt, jinak mohl být rozdíl ve skóre vyšší.

Humpolec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Hendrych (Hurda), 16. T. Dvořák (Mart. Jelínek), 27. Daňhel (T. Dvořák, Mart. Jelínek), 27. Brychta (Motl), 28. Mart. Jelínek, 41. Hynek (Hendrych) – 4. Šimák (Hamerle, Suchan), 57. A. Hájek (Seidl). Rozhodčí: D. Urban – P. Šimánek, Jan Kubeš. Vyloučení: 2:5 navíc Šerák (Humpolec) a Panec (Milevsko) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2.