5
1
3. 12. 2018

Nástup do utkání rozhodl o výsledku

Milevští ukázali Vimperským nástup do zápasu. v desáté minutě byl stav 1:5. Milevské v tomto utkání zdobila bojovnost a týmová hra. Navázali na produktivitu při přesilovkách. Ve vlastním oslabení plnili své úkoly. Na své výkony z domácího ledu navázal i Panec v brance. Body jsou důležité, důležitější však je předvedený výkon a zodpovědná práce.

Milevští odjížděli do Vimperka s cílem pokusit se navázat na utkání na domácím ledě proti Veselí. S týmem neodjeli zranění hráči, kteří nemohou zasáhnout do bojů. Neodjel Tomáš Hájek, kterému onemocněla manželka a on se staral o své ratolest. Milevští se na těšili na atmosféru utkání, která je ve Vimperku nejlepší v soutěži. Milevští se postarali o velké překvapení. Úvod v jejich podání vyrazil všem příznivců vimperského hokeje dech. Začátkem třetí minuty Müller otevřel skóre, když využil přihrávky Petříka. Po necelých třiceti vteřinách zvýšil Šimák náskok hostů za asistence Kořánka. Na tříbrankové vedení navýšil střelou od modré Štych, tím využil přesilovku po pár vteřinách. V polovině 8. minuty domácí využili drobné zaváhání milevských. Hosté vzápětí skórovali z hole Radosty, asistence bylo právem připsána Reindlovi. Pátá branka padla do vimperské sítě po rychlé pěkné akci Bílek - Suchan a střelec Šimák. V závěru první třetiny dokázali domácí vstřelit druhou svoji branku. Přestávku trenér využil k nabádání plnění svěřených úkolů, k zodpovědnosti, k disciplíně. Svěřenci si jistě slova vzali k srdci. V první třetině měli milevští jedno vyloučení. Tak jak se od prvního vhazování začalo na ledě častěji jiskřit, začali padat i tresty. Milevští velmi dobře vyřešili i situaci,kdy hráli skoro minutu 3:4. Po skončení trestů přišlo opět vyloučeni na straně hostů. I tuto situaci zvládli na jedničku. Velmi dobře ubránili velmi agresivní přesilovku Vimperských. Velmi dobrý výkon podal Panec nejen několika skvělými zákroky, ale hlavně perfektních čtením hry. Ve druhé třetině diváci branku neviděli. To dávalo větší naděje Milevsku na úspěch. Nástup do posledního dějství patří opět milevským hráčům. Ve 42. minutě perfektně namazal Suchan Slámovi a ten puk protečoval do vimperské sítě. Těsně před polovinou hrací doby třetí třetiny navýšil při přesilové hře opět bombou od modré Štych. V53. minutě Vimperští dokázali provést kosmetickou úpravu skóre. V závěru utkání neudržel nervy na uzdě vimperský Hanzal, který za úder do hlavy a oblasti krku vyfasoval od hlavního trest 5+OK.

Milevští v tomto utkání dokázali v první 10 minutách pětkrát skórovat, pak velmi zodpovědnou obětavou hrou výsledek "pohlídali". Využitím třech přesilovek navázali na produktivitu z utkání proti Veselí. Hráči předvedli zodpovědný výkon. Jistě udělali velkou radost svým věrným fanouškům, kteří na utkání do Vimperku přijeli. Milevské teď čeká povinná přestávka způsobena lichým počtem klubů v Jihočeské lize.

Vimperk vs Milevsko

Branky a nahrávky: 8. Bojer, 20. Paule (Binder, J. Hanzal), 53. J. Hanzal (Korous) – 3. J. Müller (Radosta, Petřík), 3. Šimák (Kořánek), 6. Štych (Radosta, J. Müller), 9. Radosta (Reindl), 10. Šimák (Suchan, T. Bílek), 42. Sláma (Suchan), 48. Štych (Fořt). Rozhodčí: Stach – Knor, M. Matoušek. Vyloučení: 6:8, navíc Hanzal 5+OK (Vim). Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5,2:5, 2:7, 3:7.