5
1
27. 10. 2018

Milevští přivezli bod z Českého Krumlova

Milevští dokázali srovnat krok s domácím týme a vymazat jeho dvoubrankové vedení, v závěru měli velkou příležitost k zisku druhého bodu. Bohužel Pícha v brance domácích byl proti. V samostatných nájezdech měli více štěstí domácí.

Trenér do sestavy zapojil juniora IHC Písek Jana Tampiera, která má v Milevsku střídavý start do konce sezóny. Milevští do utkání nastoupili aktivně, v úvodu si vytvořili mírný tlak, ale domácí velmi rychle hru srovnali. Koncem 4. minuty vznikla velmi nebezpečná situace před Pancem. Gólman s pomocí Tampiera situaci vyřešil. Začátkem 5. minuty velmi dobře pronikl a zakončil Suchan, který se do sestavy vrátil po zranění svalu. Bohužel začátkem 9. minuty přišlo drobné zaváhání v obranné činnosti a trest. Domácí se ujali vedení. Milevští se snažili velmi rychle odpovědět, tentokráte bylo proti břevno domácí klece po střele Suchana. Bílek se protáhl do pásma, ale jeho zakončení jen těsně minulo branku. Podle pořekadla „nedáš, dostaneš“ se tak také v Krumlově stalo. Domácí se v 11. minutě ujali dvoubrankového vedení. Hosté však pokračovali ve velmi dobrém napadání a časté střelbě. V 15. minutě nahodil puk od modré Tampier a před brankou dotěrný Müller dokázal puk zasunout za záda domácího gólmana. Do konce první třetiny měli po pěkné akci Radosta – Bílek – Šimák velmi blízko ke srovnání stavu. Od prvních sekund druhého dějství měli Milevští chvílemi i více ze hry. Ve 23. minutě předvedl Panec velmi krásný zákrok, tým podržel. Ve 25. minutě přišel první trest pro hosty. Oslabení Milevští sehráli velmi dobře, Šimák dvakrát vyhodil puk přes všech čáry a umožnil tak týmu vystřídat. Dlouho jsme však v 5 nehráli, Svoboda poslal za katr Šimáka za pozdní dohrání. I tuto situaci i s vydatnou pomocí Pance naši ustáli. Před Píchu se dostal Pouch, ale proti dobrému zakončení vystartovala lapačka. Ve 33. minutě se hosté dočkali srovnání, když nahození Havrana dorazil Müller. Za stavu 2:2 se šlo do kabin. V úvodu třetiny jsem i vytvořili tlak díky dohrávané přesilové hře. Milevští měli velkou šanci strnout vedení na svoji stranu při dvojnásobné přesilovce v trvání 1 a půl minuty. To však nedovolil dobře chytající Pícha. Na druhé straně předvedl při našem oslabení perfektní zákrok Panec, nejdříve beton pak lapačka. V posledních dvou minutách nás hlavní poslal do třech, hlavně druhé vyloučení bylo dosti přísné, Seidl dostal trest za sevření puku, přičemž velmi podobný prohřešek tak dvě minuty před tím domácím prošel. Milevští se ubránili a utkání šlo do prodloužení. Hosté přečkali hru nejdříve 3:5, pak 3:4. V závěru se na hole hostů přilepila smůla. Několik dorážek a střel k zisku prémiového bodu nevedlo. Po úpravě ledů následovaly samostatné nájezdy. Tady měli domácí více štěstí. Milevských exekutorům se puk za záda Krumlovského gólmana nepodařilo dostat a tak domácí získali druhý bod. Hosté tentokráte nedali svoji kůži lacino. Utkání se odehrálo ve velmi dobrém tempu. Tým předvedl dobrou práci, tentokráte potřeboval i více štěstí. Věřím, že se v tomto světle kluci předvedou i před svými příznivci na domácím ledě.

Český Krumlov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Krcho (Vondřich, Kadlec), 11. Klíma (Lukeš, Malovec) rozhod. nájezd Kadlec - 15. Müller (Tampier), 33. Müller (Havran). Rozhodčí: Svoboda - Macháček, Müller. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.