5
1
23. 9. 2018

První body za vítězství v prodloužení

Domácí do utkání vstoupili velmi dobře, bohužel výpadkem v první polovině druhého dějství přišli o velmi slibné vedení. Ve třetí třetině branka nepadla a šlo se hned v prvním utkání do prodloužení. Bonusový druhý bod pro tým získal Ivan Radosta

Milevští vstupovali do letošního ročníku Krajské ligy mužů po poměrně náročné přípravě, hlavně co se týče zranění. Hráči přišli celkem o 5 zubů a Pletka má tříštivou zlomeninu čelisti. Příprava s velmi kvalitními soupeři ukázala slabiny týmu a tak trenér Emil Švec mohl pracovat na jejich odstranění.

O zahájení se postaral náměstek hejtmanky jihočeského kraje pan Pavel Hroch. Po čestné buly se do sebe mohli soupeři zakousnout. Milevští vstoupili do utkání, dá se říci aktivněji. K výraznější převaze pomohli soupeři sami svým faulem ve 4. minutě. Domácí sice přesilovku nevyužili, ale získali několik výrazných šancí. Do vedení se Milevští dostali brankou začátkem 15. minuty. Radek Seidl využil ideální přihrávku z hole Hamerleho. Seidl byl i druhé branky domácích, kdy připravil akci, kterou zakončil Jiří Müller. Do konce první třetiny, ve které se hrál velmi kvalitní, rychlý hokej, přidal třetí branku Jiří Fořt. Na tuto branku velmi rychle odpověděl hlubocký Šesták. Za stavu 3:1, to vypadalo, že domácí mají utkání plně pod kontrolou.

V úvodu 23. minuty vstřelil svoji druhou branku v milevském dresu Radek Seidl za spolupráce Votruby a Müllera. Po této brance přišel na tým útlum. Najednou byl soupeř u puku dříve a začal domácí trápit. Hlubočtí toto rychle vytušili a domácím nasázeli tři branky během šesti minut. Po třetí respektive čtvrté brance v čase 30:11 si musel vzít domácí trenér oddechový čas, aby tým uklidnil a soupeře přibrzdil. To se ukázalo později jako správné rozhodnutí. Začátkem 37. minuty získal pro svůj tým opět vedení Ivan Radosta asistenci připsal Jiří Müller. Domácí však vedení do konce třetiny neudrželi. Soupeř srovnal skóre 16 vteřin před sirénou.

Do posledního dějství se šlo za nerozhodného stavu. V této části utkání branka nepadla. V závěru základní části domácí dvakrát za sebou špatně střídali a poslední trest se přenesl do prodloužení, kam se přenesl i trest hostů.

Po vypršení trestů a srovnání počtu hráčů na ledě se začalo hrát klasické prodloužení při počtu hráčů 3:3. Tato herní varianta vyšla lépe domácím, kdy se trefil v utkání s chutí hrající Ivan Radosta. Touto brankou tým získal druhý bod.

Dvěma brankami a jednou asistencí byl nejlepším hráčem domácího týmu Radek Seidl, jistě velká posila milevského týmu. Tým, krom desetiminutovému výpadku odehrál utkání zodpovědně, nebýt dvou trestů za mnoho hráčů na ledě měl tým dva vyloučené. Příští týden jede Milevsko v neděli do Jindřichova Hradce.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 15. Seidl (Hamerle), 17. Müller (Seidl), 19. Fořt, 23. Seidl (T.Hájek, Müller ), 38. Radosta (Müller ), 63. Radosta - 19. Šesták, 24. Bahula, 26. Matys (Šimek), 31. Mavrenz (Heřman), 40. Miler (Dušek). Rozhodčí: Šperl - Diviš, Mašek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 42:34 (13:10, 14:12, 12:11 - 3:1). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Panec - Štych, Jíška, Hamerle, A.Hájek, Havran, Votruba - Pouch, Suchan, Radosta - Bílek, Šimák, Fořt - Seidl, Müller, T.Hájek - Sláma, Buriánek

Dašek - Dušek, Rákosník, Heřman, Hejda, Žlůva - Oulík, Miler, Bahula - Mavrenz, Holub, Fiala - Matys, Šesták, Šimek