5
1
16. 3. 2018

První semifinále pro Milevsko

V nečekanou přestřelku se změnil první semifinálový duel mezi Strakonicemi a Milevskem. Hostující tým se nejprve dvakrát ujal vedení, které domácí dokázali srovnat. Na druhou i třetí třetinu šlo ale Milevsko s dvougólovým náskokem, přičemž se v závěrečném dějství dočkalo dokonce tříbrankového vedení. Strakonice se však nevzdaly. Dotáhly se na rozdíl jednoho gólu a v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou usilovaly o vyrovnání. To se však nepovedlo a Milevsko bude v nedělní domácí odvetě usilovat o ukončení série. Na gólových hodech se nejvíce podíleli tříbrankový střelec strakonický obránce Marek Hrubý a ještě o gól více přidal milevský Jiří Müller.

Solidně zaplněný strakonický zimní stadion byl svědkem opatrného úvodu zápasu. Více ze hry měl domácí celek, před kterým se také otevírala úvodní příležitost. Samohejl byl však v dobré střelecké pozici zablokován. Milevsko se do první vážnější šance dostalo v 7. minutě a hned z toho byl vedoucí gól. Milan Kořánek střelou zpoza kruhů domácího gólmana Myslivce ještě nepřekonal, ale v pokračujícím závaru v domácím pásmu si cestu do sítě našel puk vyslaný z hole Tomáše Hoška. Strakonice se dočkaly vyrovnání v 10. minutě, kdy rychlý výpad po pravé straně zakončil střelou Růžička a milevským gólmanem Michaelem Pancem vyražený puk poslal odrazem od horní tyče do branky Lukáš Papež. Milevsko si však za nedlouho získalo vedení zpět. Michal Štych vystřelil od modré, ale ani Milan Kořánek ani Jiří Müller gólmanem vyražený puk do branky nedostali. Puk se však znovu dostal na modrou k Michalu Štychovi, jehož další ránu Myslivec znovu jen vyrazil a Jiří Müller byl tentokrát z dorážky úspěšný. Na rozdíl dvou gólů zvýšil po pěkné individuální akci Václav Pouch, jenž se z vlastního pásma probil přes obránce až na útočný levý kruh a střelou do protějšího horního rohu skóroval. Posledních 9 vteřin první části měly Strakonice početní výhodu, ale i v tak krátké době si šanci připravilo Milevsko. Znovu u toho byl Václav Pouch, který vyrazil opět od hranice obranného pásma na zteč, avšak tentokrát tísněn protihráčem branku minul.

Pokračující domácí přesilovka se přenesla na začátek prostřední části, ale Michael Panec všechny útočné výpady pokryl. Milevsko poté začalo získávat herní převahu a čím dál častěji pobývalo v útočném pásmu. Do šance se dostal Milan Čunát, před kterým se otevřel prostor, čeho využil sjetím od modré čáry s pukem až na kruh, bohužel však branku přestřelil. Se zvyšujícím se tlakem však Milevsko pozapomnělo na zadní vrátka. Strakonice sice skončily po útočném výpadu s pukem za brankou, odkud jej Švec poslal na nepokrytého Kováře, jehož střelu Michal Panec ještě dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku Křenka do poloodkryté branky už nedosáhl. Milevsko se znovu vrhlo do útoku. Jakub Hamerle zastavil domácí rozehrávku ve středním pásmu a vyslal do úniku Ivana Radostu. Ten byl při zakončení faulován Topinkou, rozhodčí však jeho zákrok překvapivě nepotrestali nařízením trestného střílení. Následovala milevská početní výhoda. V ní si Milevsko vytvořilo velký tlak a několik možností. Střelu Milana Čunáta z pravého kruhu Myslivec vyrazil a stejně si poradil i se zakončením Ivana Radosty z mezikruží. V konci přesilovky ale Milevští propadli na hranici útočného pásma, v nastalých zmatcích se k zatoulanému puku vydal na pomoc obráncům gólman Michael Panec. Ani on však puk z pásma nedostal. Ten zachytil strakonický Marek Hrubý a poslal jej do opuštěné brány. Po polovině utkání našel Martin Buriánek mezi kruhy Jiřího Fořta, Myslivec opět dokázal vyrazit. V 33. minutě při hře ve čtyřech na obou stranách byl nedovoleně atakován Milan Čunát. S bolestivou grimasou odjížděl na střídačku, když Milevsko zároveň s hvizdem rozhodčího vstřelilo branku. Rozhodčí gól neuznali s tím, že padl po odpískání, na druhou stranu však faul na hostujícího hráče nepotrestali a nedokázali ani rozumně popsat důvod jejich přerušení hry. Pokračovalo se ve čtyřech, z levé strany se před milevskou branku natlačil Řehoř, ale úspěšný nebyl. Z protiakce dostal puk za obranu Jiří Fořt, uháněl sám na Myslivce, ale trefil jen tyčku. Milevsku se pak několikrát podařilo vyhrát vhazování v útočném pásmu, z čehož pramenil závar a několik nebezpečných situací. Jedna z nich se ujala. Nejprve Jakub Suchan poslal kotouč na kruhy Milanu Kořánkovi, Myslivec úspěšně zasáhl lapačkou. Pak Michal Štych vystřelil od modré a Jiří Müller šikovnou tečí poslal Milevsko znovu do vedení. Za minutu Ivan Radosta využil domácí chyby, najížděl sám na brankaře, znovu volil bekhendovou kličku, ale znovu si na Myslivce nepřišel. Na opačném konci ztratil puk po vyjetí zpoza vlastní branky Aleš Nevolný, Ruda však u tyčky na Michaela Pance nevyzrál. Po přihrávce Jakuba Suchana netrefil z levého kruhu Tomáš Hošna. V poslední minutě jeden z domácích hráčů neusměrnil puk do odkryté branky a Milevsko trestalo. Ivan Radosta se šikovně uvolnil na kruhách a střelou nad gólmanův beton navýšil milevské vedení.

V první minutě závěrečného dějství Milevsko využilo přesilovku a ještě více navýšilo rozdíl ve skóre. Znovu u toho byla dvojice Michal Štych a před brankou umně clonící Jiří Müller , kterému byl gól připsán. Ve 44. minutě se Ivan Radosta dostal ke sraženému puku za kruhem, Myslivec jeho střelu betonem vytěsnil. Domácí se již pomalu začali smiřovat s prohrou, když jim svými chybami pomohlo Milevsko. Propadnutí v útočném pásmu mělo za následek domácí přečíslení 2 na 1, které bylo pohledně zakončeno Hrubým. Stav 4:6. Strakonice vycítily šanci a začaly zvyšovat tlak. Švec se natlačil před branku, Michael Panec jej zastavil. Po pravé straně pronikl domácí Dlouhý, ani nadvakrát nedal. Klid na milevské hole přinesla spolupráce v přečíslení mezi Jakubem Suchanem a Jiřím Müllerem , které druhý jmenovaný zakončil ranou do horního rohu branky. Konec však ještě nebyl a během necelé minuty už to bylo jen o gól. Zmatků v milevské rozehrávce využil Šebesta, před brankou našel Hrubého, který prostřelil Michaela Pance. Hned vzápětí dostaly Strakonice početní výhodu. Střelu Hřebíčka ještě milevský gólman stihl vyrazit, na dorážku Papeže již nedosáhl. Milevsko se s rostoucím domácím tlakem snažilo využívat rychlé protiútoky. Aleš Nevolný od mantinelu nabil Tomáši Novotnému, jenž tváří v tvář brankaři nesupěl. V 55. minutě po přihrávce Jiřího Müllera přes šířku kluziště najížděl Jakub Suchan zprava sám na brankaře, úspěšný nebyl. Samotný závěr byl dramatický. Napřed se zdálo, že Milevsko bude mít ulehčenou roli k udržení těsného vedení. Hrubý zezadu naremploval Václava Poucha hlavou proti mantinelu a byl za to vyloučen. Do role mstitele se však zbytečně vložil Tomáš Novotný a za úder do hlavy v následné strkanici obdržel trest ve hře. Strakonice tak namísto oslabení dostaly možnost odehrát poslední minutu v početní výhodě. Tu podpořily odvoláním brankaře. Milevsko ale vyrovnání nepřipustilo.

Milevsko potvrdilo, že se mu na ledech soupeřů v poslední době daří. V prvním semifinále bylo o něco lepším týmem. Vypracovalo si mnohem více vyložených šancí. Zároveň však předvedlo řadu chyba a v některých případech góly domácím vyloženě darovalo. Tím drželo diváky v napětí až do konce.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. L. Papež (Růžička, D. Papež), 29. Křenek (D. Kovář, Švec), 32. M. Hrubý, 34. M. Hrubý (Ruda), 53. M. Hrubý (Šebesta), 53. L. Papež (Hřebíček) – 7. Hošek, 13. Müller (Štych), 17. Pouch (Novotný) 35. Müller (Štych, Suchan), 40. Radosta (Fořt, Štych), 41. Müller (Štych, Kořánek), 51. Müller (Suchan). Rozhodčí: Stach, Urban – Soukup, Deim. Vyloučení: 7:7 navíc navíc M. Hrubý (Strakonice) 10 minut, Novotný (Milevsko) TH. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 43:40 (13:14, 15:14, 15:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6, 4:6, 4:7, 6:7.

Myslivec – Hřebíček, D. Kovář, Topinka, Všetečka, M. Hrubý, D. Papež – Švec, Křenek, L. Hrubý (41. D. Škoda), Samohejl, Dlouhý, L. Papež, Ruda, Růžička, Major (21. P. Řehoř)

Panec - Čunát, Hamerle, Hošek, Štych, Pletka, Havran - Nevolný, Pouch, Novotný - Suchan, Müller, Kořánek - Buriánek, Radosta, Fořt