5
1
10. 3. 2018

Milevští zvládli první zápas čtvrtfinále na jedničku.

Milevští na píseckém ledě předvedli velmi pěkný týmový hokej. Po vyrovnané první třetině, kterou vyhráli rozdílem jedné branky, byly lepším týmem na ledě. Po druhé třetině vedli o dvě branky a ve třetím dějství soupeře dorazili. Utkání mělo spád. Škoda, že utkání nedohrál Votruba - poraněné koleno, Jíška - podezření na otřes mozku.

Milevským se do sestavy vrátil po zranění Jakub Suchan, na druhou stranu se do bojů nemohl zapojit Bílek a Fencl. Vzduchotechnici si před utkáním byli vědomi síly domácích. Před utkáním si kluci řekli, že udělají vše pro vítězství a tím si vytvoří dobrou pozici pro domácí odvetu. Hned v první minutě byl vyloučen obránce hostů za nešťastné podražení. Milevští velmi dobře bránili a soupeři moc nedovolili. Necelou minutu po ubráněném oslabení šli opět hosté do čtyř. Oslabení netrvalo však dlouho. Po sekání domácích hráli oba týmy ve čtyřech. Tato herní varianta více vyhovovala Milevským. V 5. minutě se trefil Fořt a Milevsko se ujalo vedení. V těchto chvílích se hrál velmi kvalitní vyrovnaný hokej. Milevským se dařilo rozbíjet zakládání soupeřova útoku. V osmé minutě chybu v milevské obraně zachránil perfektním zákrokem Panec. V polovině 12. minuty se však domácí prosadili a srovnali skóre. Hosté velmi rychle o sobě opět dali vědět. Po dvou minutách si pěknou brankou Nevolného vzalo Milevsko vedení na svoji stranu. Podíl na této brance měla celá útočná řada. V 15. minutě Panec dokázal vytěsnit prudkou střelu mimo tyče své branky. V závěru první třetiny byli domácí potrestáni dvouminutovým trestem, který se přenesl do začátku druhého dějství. Milevští měli patrně klidnější přestávku. Domácí sice oslabení ubránili, ale Milevští udeřili v zápětí. Štych velmi přesně vyslal Suchana do brejku a ten dokázal zavěsit. Po necelé půlminutě byl v samostatném nájezdu faulován Fořt. Nařízené trestné střílení, ale Kříž vychytal. Domácí dokázali využít přesilovku začátkem 39. minuty. Radost domácím překazil o minutu později Štych, který bombou od modré využil početní výhodu. Milevští od začátku druhé třetiny byli lepším týmem na ledě. Velmi dobře bránili, plnili své úlohy, předváděli kolektivní hokej. Do kabiny šli ještě spokojenější než na tu první přestávku, vedli na ledě soupeře o dvě branky a dalo by se říci, že po celou druhou třetinu měli více ze hry. Bylo jasné, že soupeř nebude s vývojem utkání spokojen. Od prvního střídání jasně přidal. Milevští obránci měli dost práce. Panec velmi dobře četl hru, když viděl, že spoluhráči potřebují střídat, přidržel puk a střídání umožnil. Hosté prvotní nápor zastavili a postupně přebrali opět aktivitu. Utkání se hrálo tvrdě, ale dalo by se říci, že zákroky byly v rámci pravidel. Milevští hráli velmi obětavě, mnoho střel zablokovali, za zmínku stojí Nevolného lehnutí do střely v polovině třetího dějství zápasu. Nástup domácích zastavil trenér hostů, když si vybral oddechový čas. Tým se zklidnil. Po oddechovém čase domácích v čase 56,19 zůstala branka domácích bez strážce. Toho využil Suchan, když po získání puku vyslal Fořta do steče a ten pojistil vedení svého týmu. Před závěrečnou sirénou se ještě prosadil Nevolný za asistence Poucha. V Písku bylo mnoho milevských fanoušků. Tým jim touto cestou děkuji za podporu. Dnes by kluci chtěli vyhrát a tím postoupil do dalších bojů play-off. Držme jim palce.

Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 12. P. Procházka (Hovora, O. Gába), 39. Koupal (P. Procházka, O. Gába) – 5. Fořt, 14. Nevolný (Pouch, T. Novotný), 34. Suchan (Štych), 40. Štych (J. Müller), 58. Fořt (Suchan), 60. Nevolný (Pouch). . Rozhodčí: Macák, F. Svoboda – Kubíček, Maxa. . Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 176. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:3,2:3,2:6.