5
1
11. 2. 2018

Milevští potvrdili účast v play-off

Milevští bez zraněného Suchana, zlomený prostředníček, bez klubem potrestaných Votruby a Kořánka si poradili s velmi houževnatým Telčem. Vítězství nebylo jednoduché soupeř hrál poměrně dost agresivní hokej, Milevští však v tomto utkání dokázali využívat přesilové hry. Zisk bodů v Telči byl velmi důležitý a zasloužený.

Milevští odjížděli do Telče po třech zpackaným zápasech. Nutně potřebovali plně bodovat, aby si udrželi šanci na první čtyřku před play-off a tím si zajistit lepší výchozí situaci pro boje v play-off. Do utkání vstoupili bez čtyř hráčů základu. Do tréninku se již zapojil Adam Hájek, ale do utkání to ještě není. Se zlomeným prstem je mimo hru Jakub Suchan. Po dvou vyšších trestech měl stopku Kořánek a Votruba. Do utkání vstoupili hosté aktivně, pomohl mu k tomu faul domácích již v osmé vteřině. Milevští těsně před koncem svoji přesilovku využili. Pěkně se trefil Honza Sláma, asistenci si právem připsali Fencl a Čunát. V polovině první třetiny domácí po drobném zaváhání srovnali stav. Vzápětí hráli přesilovku, ale Milevští ji sehráli velmi dobře a soupeře nenechali svoji branku výrazně ohrozit, naopak se jim podařilo udeřit a skórovat. Přesnou trefou se zapsal Nevolný a naklonil vedení opět na stranu hostů. Na ledě to poměrně jiskřilo, domácí milevské hráče dost dohrávali a u mantinelu byla dost často vidět jejich výšková převaha. Hlavní rozhodčí se snažil udržet hru hned od první třetiny. Vzájemné vyloučení přispívalo ke zklidnění na obou stranách. Za stavu 1:2 se šlo poprvé do šaten. V úvodu druhého dějství došlo opět k náznaku potyčky, tresty 2+2 na obou stranách tentokráte uklidnění nepřineslo. Další trest domácích přineslo rozruch, velké diskuze ze strany potrestaného hráče. Hlavní udělil nejdříve osobní trest, ale následovalo vyloučení do konce utkání. Tohoto rozhození domácích velmi dobře využili Milevští ke vstřelení třech branek v rozpětí třech minut. Nejdříve dostal puk za záda Vacka Müller. Následovala pěkná akce Nevolný – Pouch zakončil Novotný. Tato útočná trojice byla i u další branky, jen si vyměnili role. Tentokráte domácímu gólmanovi nebal šanci Pouch. V brance domácí došlo k výměně strážců. Za stavu 1:5 odcházely oba týmy do šaten. Odchod milevských hráčů byl veselejší. Vstup do posledního dějství patřil však domácím. Domácí vstřelením dvou branek se dostali opět do hry. Byly velmi nebezpeční, jejich rychlé protiútoky začali dělat milevské obraně problémy. Opět se na ledě přitvrdilo, domácí začali tak trochu svého soupeře provokovat. Trenér svěřence nabádal k zodpovědnosti, klidu, k plnění povinností vyplívajících z postavení v pětce. Milevským se povedlo zastavit agresivitu domácích rozkouskováním hry. Hráči začali opět plnit své povinnosti. Dokázali velmi dobře ubránit oslabení. Velké uklidnění přinesla až 59. Minuta, kdy Bílek pojistil výhru svého týmu. Utkání podle výsledku vypadá jako jednoznačné a hladké vítězství. Byl to boj od první do poslední minuty. Klukům patří poděkování.

Telč vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Hejl (Cech), 44. Cech (L. Hanzal), 46. Taras (Hejl) – 3. Sláma (Fencl, Čunát), 12. Nevolný (Pouch), 34. Müller (Bílek), 35. Novotný (Pouch, Nevolný), 37. Pouch (Novotný, Nevolný), 59. Bílek (Müller, Jíška). Rozhodčí:J. Stach – M. Matoušek, J. Macháček. Vyloučení:12:10 navíc Kubát (Telč) OK . Využití:0:3 . V oslabení: 0:1. Diváci: 270. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 3:5, 3:6.