5
1
15. 1. 2018

Ve vypjatém závěru Milevští jednobrankové vedení ubránili.

Při vedení 5:0 to vypadalo na poklidné utkání. Domácí se vstřelením branky ve 29. minutě zvedli a dostali se na dostřel jediné branky v 50. minutě. Milevští však dobrou obranou prací, výkonem brankáře, ale i podporou velmi početné skupiny milevský příznivců dramatický závěr zvládli. A domů si odvezli plný počet bodů.

Milevští odjížděli k utkání do Soběslavi s cílem potvrdit poměrně snadnou výhru proti Pelhřimovu. Trenéři při přípravě na utkání upozorňovali na sílu a kvalitu soupeře. Poměrně tréninkový duel na domácím ledě mohl tak trochu ovlivnit hráče. Do utkání šel tým s odhodláním vybojovat tři body. Trenéři do utkání vyslali tentokráte kompletní čtyři útoky. Do samotného zápasu Milevští nastoupili velmi aktivně. Hned v úvodu ukázali domácím, že chtějí hrát hokej. První polovina úvodní části byla velmi kvalitní a hrát se hokej na obou stranách. Hosté si dokázali vytvořit více příležitostí. Domácí od počátku utkání ukazovali, v čem jsou pro soupeře nepříjemní. Své přehnané reakce na kontakt s protihráčem, diskuze. Na tu doplatil Hraňo desetiminutovým trestem. Milevští se tlačili před domácího gólmana, často stříleli na teč v předbrankovém prostoru. Svoji převahu však dokázali zužitkovat „až“ v patnácté minutě. Velmi pěknou akci Čunát – Novotný zakončil Suchan . I u druhé branky byl Čunát se Suchanem, tentokráte zakončoval Fořt . Během třech minut Milevští třikráte skórovali. Akci Bílek – Fencl zakončil Radosta . Úvodní třetina byla jasně v režii hostů také úvod druhého dějství patřil Milevsku. Ve 24. Minutě dvakrát udeřili. Nejprve dostal puk za záda Dvořáka Müller za asistence Hoška a Nevolného. Pátou branku vstřelil Novotný po přihrávce z hole Suchana. Domácí svoji první branku vstřelili ve 29. minutě. Do třicáté minuty měli hosté pouze jednoho hráče za katrem a to hned v úvodu Radostu za nafilmovaný pád. Tento poměr vyloučených se začal velmi rychle měnit. Domácí dokázali jednu z přesilovek využít a podařilo se jim přidat třetí slepený gól. Soběslavští přidali na svém stylu boje nejen se soupeřem, ale i s rozhodčími. Za stavu 3:5 šli týmy do šaten. Milevský trenér nabádal ke klidu, k tomu, aby se tým věnoval hře, nekomentoval výroky, neoplácel provokace domácích. Trenér do třetí třetiny zahýbal se sestavou ve snaze udržet herní převahu týmu. Přesilovku domácích Milevští hned v úvodu třetiny přežili. Druhou v 50. minutě však Soběslav využila. Domácí se dostali na dostřel a vynakládali vše ke srovnání skóre. K tomu dostali velkou příležitost v 52. minutě, když byl velmi sporně vyloučen Fořt za údajné vražení na mantinel na 5 + do konce utkání. V těchto okamžicích se ukázala síla týmu, velkou pochvalu zaslouží všichni, vyzdvihnout se musí, ale výkon Michala Pance, který opravdu v brankovišti čaroval, ukázal velký cit pro hru, puk přidržel, když to hořelo či tým potřeboval oddechnout. Když, si byl jist, rozehrával, aby získával čas. Domácím nepomohl ani oddechový čas a hře bez brankáře. Milevští urvali tři body a „upevnili“ si své postavení v tabulce, které je opravdu velmi vyrovnaná. Tým děkuje všem fanouškům Milevska, kteří v Soběslavi byli a vše na své oči viděli.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 29. Zajíc (Máca), 37. Píha (Smrž), 38. M. Kučera (Smíšek), 49. Hraňo (Hák, Vild) – 15. Suchan (T. Novotný, Čunát), 17. Fořt (Suchan, Čunát), 18. Radosta (Fencl, T. Bílek), 24. J. Müller (T. Hošek, Nevolný), 24. T. Novotný (Suchan). Rozhodčí: Trnka – Knor, M. Matoušek. Vyloučení: 8:10, navíc Hraňo (Soběslav) 10 minut, Fořt (Milevsko) 5 minut + do konce. Využití: 2:0. V oslabení: . Diváci: 235. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:5, 4:5.