5
1
28. 9. 2017

Vimperští uhájili své jednobrankové vedení

To, že na vimperském zimáku se velmi těžko vyhrává ví milevští hráči již několik let. Bouřlivá atmosféra žene domácí. Dnes to bylo až za čarou. Hromadná bitka vyprovokovaná domácím gólmanem po ukončení utkání a tradičně velmi složitý odchod hostů přinesl nebývalý počet vyšších trestů.

Milevští odjeli do Vimperka s cílem získat body. Velmi dobře, ale věděli, že se ve Vimperku lehce nevyhrává. Živé byly vzpomínka na velmi bouřlivé utkání loňské sezóny. Atmosféra je opravdu specifická. Ani letos tomu nebylo jinak. Domácí diváci podporování tradiční trubkou hnali své svěřence jak nikde jinde. Milevští velmi dobře začali. Svého soupeře v prvních minutách docela solidně tlačili. Tak jak říká pořekadlo nedáš - dostaneš, toto platilo i ve čtvrtek ve Vimperku. V osmé minutě se domácí ujali vedení. Ve čtrnácté minutě se poprvé vylučovalo, bohužel na naší straně. Vyloučení Kořánka jsme vcelku bez velkých komplikací ubránili. Následující naší přesilovku jsme naopak dokázali využít ke srovnání skóre. V závěru první třetiny jsme šli opět do 4 za podražení. Kdybychom dokázali v prvním dějství využít polovinu tutovek, které si vytvořili, vedli bychom o dvě tři branky. V úvodu druhé třetiny jsme ubránili zbytek trestu. Ve 27. Minutě hlavní vyloučil po hráči na každé straně. Hra 4:4 lépe vyšla domácí a opět se ujali vedení. Bohužel za dvě minuty svůj náskok navýšili na rozdíl dvou branek. Milevští nadále bojovali, ale nedokázali zužitkovat i ty nejlepší tutovky. Až ve 37. Minutě puk za záda vimperského gólmana dostal Novotný. V závěru milevští špatně střídali a dostali trest za mnoho hráčů na ledě. I tentokráte zbytek trestu si hosté odnesli do posledního dějství zápasu. Za stavu 3:2 začala třetí třetina. Ve 46. Minutě domácí dokázali navýšit vedení opět na rozdíl dvou branek při své početní výhodě. Milevští marně dobývali brankoviště, ale žádná střela – dorážka nezapustila své kořeny. Utkání se hrálo ve velmi slušném tempu, fanoušci stále hnali domácí do boje. V čase 56,59 si hosté vzali oddechový čas. Na střídačce zůstal milevský gólman a do boje se postilo 6 hráčů, tento tah se vyplatil a po akci celé šestice dostal puk do sítě Fořt. Milevští začali ještě více domácí tlačit a srovnání skóre vyselo ve vzduchu. V čase 58, 14 si oddechový čas vzal trenér domácích. Na střídačce Milevska zůstal opět gólman a milevští se pokoušeli srovnat. Bohužel se to již nepovedlo. Do závěrečného hvizdu mělo utkání velmi dobré parametry. Po skončení utkání domácí gólman zbytečnými provokacemi vyvolal hromadnou bitku, protože oba týmy byli již na ledě, byla situace velmi složitá. Bohužel odchod do šaten je ve Vimperku již několik let problémový, nebylo tomu jinak i tentokráte. Pořadatelé vzniklou situaci nezvládli a došlo ke kontaktu hráčů s diváky. Rozhodčí sledovali částečně situaci na ledě a tak podlehli domácímu prostředí. Milevští v tomto utkání přišli o tři registračky a dva zraněné.

Vimperk vs Milevsko

Branky a nahrávky: 8. Paule, 28. Předota J. (Sitter), 30. Sucháner (Předota J.), 46. Lang (Sitter, Předota J.) - 19. Radosta, 37. Novotný (Radosta, Bílek), 46. Fořt (Suchan, Štych). Rozhodčí: Macák - Lang, Kubíček. Vyloučení: 6:5 navíc Lang, Chaloupka (Vim), Votruba, Čunát 5+OK, Podskalský (Vim), Panec, Havran, Novotný TH. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 300. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 1:0,1:1,3:1,3:2,4:2,4:3.