5
1
30. 10. 2017

Z Veselí bez bodů.

Milevsko odjelo k zápasu po dni volna a to bylo znát. Hráči zaspali první třetinu, kdy obdrželi hned tři branky.

Další domácí, posíleni o brankáře a pětku z Motoru, přidali na začátku druhé třetiny a kdyby uznal rozhodčí vysoko tečovaný puk mohlo to být s našimi mladšími žáky hodně zlé. Milevsko sice hrálo vyrovnaný zápas, místy i s mírnou převahou, ale množství nevyužitých šancí a menší důraz před bránou zapříčinil záporné skóre. Ve druhé třetině Milevští snížili Simonem v přesilovce, kdy po střele Hlavína od modré tečoval puk před brankářem a Blažkem po pěkné kombinaci s Bauškou na rozdíl dvou gólů. Mohlo být ještě veseleji, kdyby rozhodčí uznal těsný gól na 4:3. Druhou třetinu i tak vyhráli. I ve třetí se Milevští snažili zápas zvrátit, kombinovali, bojovali, měli šance, ale velmi nečistá hra domácích, pouštěná rozhodčími, jim příliš nesvědčila. Na střídačku se až příliš často vraceli s bolestivými grimasami. Čtyři puštěné bitky vygradované vyloučením do konce z týmu domácích za zákeřné píchnutí do břicha pod chrániče při hře bez brankáře svědčí o lecčems. Navíc zákroky kvitované asistentem domácího trenéra, hostujícími hráči a vedoucí mužstva na tribuně, matkou potrestaného, budí velké rozpaky.

Opět se ukázalo, jak necitlivý výkon rozhodčích dokáže zkazit hráčům a divákům jinak báječný zápas.

Velkou pochvalu zaslouží trenér Štych za motivaci a povzbuzování za nepříznivého stavu a udržení našich hráčů v klidu a při chuti do hry při tvrdé hře a nesouhlasu s nepochopitelnými výroky rozhodčích. Stejně jako trenér hostí Schmied, který naše pochválil za skvělý výkon a vyrovnaný zápas.

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky:5. Matoušek ( Brandejs), 17. Matoušek ( Brandejs) , 18. Hruška (Schmied, Čančura), 21. Brandejs (Matoušek), 43. Matoušek, 43. Čančura – 11. Simon (Hlavín), 36. Blažek ( Bauška), 42. Simon (Podrabský). Rozhodčí: . Vyloučení: 11:4 , navíc domácí Čančura 5 plus do konce. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .