5
1
24. 9. 2017

Mladší žáci těsně prohráli v Příbrami.

Milevští ve třetí třetině zabrali a nepříznivý výsledek upravovali, snažili se o vyrovnání, ale to se jim již nepovedlo.

Třetí mistrovské utkání mladších žáků se neslo v duchu odplaty za vysokou prohru přátelského utkání hraného koncem srpna na příbramském ledě. Kluci a holky byli nažhavení do hry a připraveni vyhrát. Podle toho také vypadala první třetina, plná akcí, střel a skvělých zásahů brankářů na obou stranách. Na konci první třetiny, kdy svítil na světelné tabuli bezbrankový stav 0:0, si mohl milevský brankář Otík Hanus připsat bezbrankovou třetinu. Druhá třetina začala ve stejném bojovném duchu, jako ta předchozí. V druhé minutě třetiny se poprvé rozvlnila branková síťka, bohužel ta naše. Zklamání z obdrženého gólu však netrvalo dlouho. Už na konci čtvrté minuty rozveselil trošku pokleslou střídačku „malý velký“ střelec David Bauška, který prostřelil příbramského brankáře po nahrávce Matěje Prokopa. Avšak radost byla krátkodobá, už v páté minutě se soupeř dostal opět do jednobrankového vedení. Milevsko znovu dokázalo vyrovnat. V jedenácté minutě „utekl“ Lukáš Čunát a zavěsil vyrovnávací branku. Po této brance trenér Štych vystřídal brankáře a klece se postavil David Koutník. V šestnácté a v devatenácté minutě jsme ještě dvakrát kapitulovali a na přestávku jsme šli za stavu 4:2 v náš neprospěch. Třetí třetina pokračovala v bojovném nasazení, které se konci čtvrté minuty proměnilo v kontaktní gól, který po nahrávce Dominika Fábery vstřelil Vlastík Blažek. V páté minutě třetí třetiny kluci však inkasovali pátou branku a Příbram se opět vzdálila na rozdíl dvou branek. Tento stav však kluky nesrazil na kolena a v deváté minutě, při oslabení, snížili na rozdíl jedné branky. Toto oslabení, kdy na trestné lavici seděl opět, v tomto utkání „zlý muž“ Šimon Kořánek, bylo zahráno nevídaným způsobem. Soupeř se nezmohl na nic. Většinu času se hrálo v obranném pásmu soupeře, který jen vyhazoval puky do střední třetiny. Střelcem byl opět po nahrávce Dominika Fábery, Vlastík Blažek. V osmnácté minutě poslední třetiny, kdy byl vyloučen hráč soupeře, si trenér Štych vzal oddechový čas, kde naznačil taktiku posledních minut utkání. V poslední minutě odvolal brankáře a poslal do pole šestého hráče. Tlak na soupeře byl silný, avšak na změnu skóre zápasu to nestačilo. Na konci třetí třetiny svítil na světelné tabuli výsledek 5:4. I když zápas skončil v náš neprospěch, bylo na co se dívat a naši kluci a holky podali úžasný výkon.

Příbram vs Milevsko

Branky a nahrávky: 22. Bogatyrev (Kvasnička), 25. Bogatyrev (Dörfl), 36. Brázda (Burda), 39. Kvasnička, 45. Dörfl (Bogytarev) - 24. Bauška (Prokop), 31. Čunát, 44. Blažek (Fábera), 49. Blažek (Fábera). Rozhodčí: Polák - Pokorný, Sentenský. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: . Průběh utkání: .