5
1
18. 3. 2017

Milevsko první semifinálový duel nezvládlo

Milevsko v prvním semifinálovém utkání s Hlubokou podalo špatný výkon plný hrubých chyb. Zápas prohrálo hned v první třetině, ve které inkasovalo od domácího týmu čtyři góly. Ve druhé části se podařilo Milevsku přiblížit na rozdíl dvou branek a vypadalo to, že si odveze přijatelný výsledek. Hluboká však zásluhou dalších dvou laciných gólů zvýšila svůj náskok do odvety. V té musí Milevsko na domácím ledě dohnat třídové manko.

Hned v úvodu musel milevský brankař David Žilinčík čelit domácí střele a následné dorážce. Ve 3. minutě dostalo Milevsku výhodu přesilové hry, ale naložilo s ní prachbídně. Po vyhraném vhazování zachytil nepřesnou rozehrávku Lukáše Matějky Král, vyslal do přečíslení Moudrého, který střelou na bližší tyč překvapil milevského gólmana. Milevsko ihned zvýšilo obrátky a začalo svého soupeře přehrávat. Své šance však nevyužilo. V nájezdu dvou na jednoho přihrával Václav Pouch Tomáši Novotnému, jehož střela se otřela o horní tyč. Po přihrávce Jakuba Hamerleho zpoza branky netrefil z kruhů Ivan Radosta. V 9. minutě našel Jiří Müller před brankou Jiřího Fořta, jenž ani nadvakrát domácího brankaře Daška nepřekonal. Na druhé straně přešel přes obránce Moudrý, ale Davida Žilinčíka tentokrát nepřelstil. Před domácí brankou se ke sraženému puku dostal Jakub Hamerle, ale zblízka brankaře neprostřelil. V 11. minutě přišla další milevská minela a znovu byla potrestána gólem. Adamu Hájkovi při rozehrávce sjel puk z hokejky přímo před Milera, který sám před brankařem nabídnutou příležitost využil. Za necelou půlminutu bylo pro hosty ještě hůř, když po vyhraném vhazování propálil vše před sebou Dvořák. Ve 12. minutě se natlačil k tyčce Miler a David Žilinčík jen s obtížemi dostal puk do bezpečí. Třetinu zmaru pak dokonal sám milevský gólman David Žilinčík, který si při domácí přesilovce nasměroval střelu Moudrého svojí hokejkou do vlastní branky. Po tomto gólu přenechal místo v brance svému kolegovi Janu Kolářovi. Poslední možnost první části měl Václav Pouch, avšak Dašek jeho střelu u tyčky vyrazil.

Úvodní rozdílová třetina ovlivnila další průběh zápasu. Hluboká vyčkávala, Milevsko bylo herně aktivnější, ale do šancí se protlačovalo jen s obtížemi. V 27. minutě se protáhl mezi bránícími hráči Stanislav Polodna a Dašek se štěstím jeho střelu vyrazil. Za další dvě minuty vyslal Ivan Radosta křížným pasem do úniku Stanislava Polodnu, jehož vracející se obránce donutil k bekhendovému zakončení, se kterým si Dašek poradil. Před polovinou zápasu se Milevsko konečně dočkalo. Po rychlém brejku s k nájezdu z pravé strany dostal Stanislav Polodna a byl úspěšný. Milevsko se nadále tlačilo za zkorigováním stavu, Hluboká číhala na svou příležitost v protiútocích. Střelu Jiřího Fořta Dašek vyrazil, domácí nájezd dvou na jednoho zakončoval Šimek, Jan Kolář nadvakrát jeho pokus zastavil. V 38. minutě pronikl po levé straně Jan Sláma, Václav Pouch jeho pas před branku z dorážky v gól nepřetavil. To se mu povedlo až těsně před skončením druhé třetiny. Stanislav Polodna přes šířku pásma našel Jakuba Hamerleho, jehož střílenou přihrávku na branku úspěšně tečoval Václav Pouch. Početná milevská divácká skupina vycítila možnost na lepší výsledek, než jak se tomu jevilo po první části.

V úvodu posledního dějství se Milevsko bez vážnějších příležitostí stále snažilo vylepšit pozici do odvety. Pak však ve 46. minutě muselo čelit domácí přesilovce. V té nejprve neuspěl Oulík u tyčky bekhendem. Pak však vystřelil od levého mantinelu Král a Jan Kolář nedokázal jeho ránu zastavit. Po rozehrání se na opačném konci a přihrávce Aleše Nevolného ocitl mezi kruhy Tomáš Novotný, položil si brankaře, za něhož však v brance zaskočil Král a puk směřující do horní poloviny branky dokázal zastavit. Posunul však přitom branku a tak Milevsko dostalo početní výhodu, kterou proměnilo. Jakub Hamerle posunul puk Lukáši Matějkovi, na jehož bombu Dašek nedosáhl. Nadějnější prohru o dva góly však Milevsko hrubou chybou samo odmítlo. Pokus o vyhození z pásma Jaroslav Havrana sklepl ze vzduchu Šimek a ne příliš prudkou střelou na vyrážečku zaskočil Jana Koláře. Ještě jednu možnost na korekci Milevsko mělo, když Tomáš Novotný v 57. minutě vyjel od mantinelu před branku, ale Dašek tváří v tvář milevskému zakončovateli předvedl parádní zákrok lapačkou.

Milevsko vítězství domácímu týmu hodně usnadnilo. Předvedlo velké množství hrubek, se kterými nejde v play-off uspět. Dobrý den neměl ani jeden z milevských brankařů. Hluboké stačilo jen čekat na soupeřovi chyby a ty trestat. A dostala jich víc než dost.

Hluboká nad Vltavou vs Milevsko

Branky a nahrávky: 3. Moudrý (Král), 11. Miler, 12. Dvořák (Mavrenz), 16. Moudrý (Heřmánek), 47. Král (Žlůva, Dašek), 51. Šimek - 30. Polodna (Matějka, Radosta), 40. Pouch (Hamerle, Polodna), 49. Matějka (Hamerle). Rozhodčí: Svoboda, Poskočil - Šesták, Karlín. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 41:28 (16:9, 12:12, 13:7). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Dašek - Rákosník, Bělohlav, Žlůva, Král, Dušek, Formánek, Brus - Šimek, Miler, Oulík, Moudrý, Štěpán, Mavrenz, Dvořák, Heřmánek, Hejda, Sedlák

Žilinčík (od 16. Kolář) - Jíška, Matějka, A. Hájek, Hošek, Votruba, Havran, Mikš - Hamerle, Radosta, Polodna - Fořt, Müller, Sláma - Novotný, Pouch, Nevolný