5
1
26. 2. 2017

Jasné vítězství v Humpolci.

Milevští nutně potřebovali v Humpolci vyhrát. Potřebovali zahnat pověru prohrávaných nedělních utkání. Chtěli si vítězstvím spravit chuť a dobře se naladit na utkání play-off. Na začátku sezóny jsme věděli, že letošní ročník bude ještě vyrovnanější než byl loňský. O jednotlivých dvojicích se bude rozhodovat až v posledním kole. Jsme opět u dalšího poznatku pro sezónu 2017-18. Utkáni posledního kola by měla být hrána v jeden den.

Milevští vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned při prvním střídání velmi nebezpečně pro domácí střílel Polodna. Koncem druhé minuty měl Zour v brance několik zásahů. Proti akci Radosta Polodna již šanci neměl. Koncem 4. minuty přišla pro hosty komplikace. Po srážce na modré byl vyloučen Mikš na 2+10 za úder do hlavy a oblasti krku. Bylo to nezaviněné, ale bylo. Milevští oslabení sehráli velmi zodpovědně a mnoho soupeři nedovolili. Velmi dobře přečetl hru Radosta a v oslabení se pokusil zahrozit. I druhou hru v oslabení hosté zvládli. Koncem 16. minuty po faulu domácích hráli Milevští první svoji přesilovku. Hosté se usadili před Zourem vyslali na něj několik střel. Až střela Müllera se ujala. Podíl na druhé brance měli Polodna a Štych. Dvacet vteřin před sirénou zazvonila za zády Žilinčíka tyč. Do šaten odcházeli hosté v podstatně lepší náladě. Jednak vedli a hlavně měli po celou první třetinu více ze hry a výsledek určoval výkon Zoura. Domácí dokázali využít početní výhodu v úvodu druhého dějství zápasu. Utkání se trochu zdramatizovalo, ale Milevští měli stále častěji a delší dobu puk na svých holích. Dvoubrankové vedení si hosté vzali na sebe po akci Radosta Hamerle. Těsně za polovinou druhé třetiny přišla pro hosty těžká chvilka. Nejdřive byl vyloučen Sláma a po dvaceti vteřinách Jíška. Milevští hráli 1,21 ve třech. Toto slabení zvládli, ale při hře 4:5 inkasovali, když se puk nešťastně odrazil k volnému domácímu hráči. Z ledu odešel Nevolný, který obdržel ránu pukem do již nastřeleného kotníku. Na tuto obdrženou branku Milevští odpověděli vstřelením dvouch slepených branek. O obě se postaral dnes hladově hrající Radosta. Za stavu 2:5 šly týmy do šaten. Ve druhé třetině domácí přidali a bylo to hned na úrovni zápasu vidět. Milevští přesto i ve druhé třetině svého soupeře přestříleli. Do třetího dějství šli hosté s tříbrankovým vedením. Do třetí třetiny domácí nastoupili velmi aktivně a podařilo se jim dvěma brankami dostat na dostřel. Ve 47. minutě přišel faul na Novotného a následovalo trestné střílení. Tomáš Novotný nezaváhal a tým opět uklidnil. Od 50. minuty byli milevští hokejisté opět podstatně lepší. Toto se také promítnulo na ukazateli skóre. Nejprve od modré nahodil puk před branku Štych ten zapadl až za záda překvapeného Zoura. Po pěti minutách se opět prosadil Polodna po přihrávce z hole Radosty. Po půl minutě z branky domácích odešel Zour po gólu Slámy. Milevsko v Humpolci odehrálo velmi dobré utkání.

Vzhledem k ostatním výsledkům tohoto předposledníko kola se o nasazení jednotlivých týmů v play-off bude rozhodovat v posledním kole. V podstatě jediný Český Krumlov má jisté nasazení z prvého místa. V sobotu přijďte na milevský zimák náš tým povzbudit.

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky: 22. Hřeben (Jelínek, Vitera), 34. Vitera, 43. Jelínek (Hřeben), 47. Jelínek (Hřeben, Hubata) - 3. Polodna (Radosta), 17. Müller (Polodna, Štych), 29. Hamerle (Radosta, Hošek), 36. Radosta (Bartůněk), 37. Radosta (Hamerle), Novotný TS, 53. Štych (Polodna, Novotný), 58. Polodna (Radosta), 58. Sláma (Müller) . Rozhodčí: Macák - Lang, Šimánek. Vyloučení: 5 : 8, navíc Mikš OT(Mil). Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:45. Průběh utkání: 0:2,1:2,2:3,2:5,4:5,4:9.