5
1
13. 2. 2017

Série nedělních proher ukončena

Milevští odjížděli k dalšímu nedělnímu utkání s cílem přerušit sérii proher v tento den. Do utkání vstoupili velmi aktivně. Koncem první třetiny vedli o tři branky. V utkání dokázali využít čtyři přesilovky. Tým výhru potřeboval, aby zapomněl na smolné utkání na domácím ledě. Kluci podali zodpovědný, bojovný výkon. Zápas byl povedený i ze strany výkonu rozhodčích.

K utkání nastoupilo Milevsko téměř v plné síle. Chyběli pouze dlouhodobě zranění Lukáš Matějka s Tomášem Hájkem a také Tomáš Hošek. Pouze na střídačce pro tentokrát zůstal Jan Sláma. V brance dostal přednost díky povedenému výkonu z utkání na Hluboké Jan Kolář. Do utkání vstoupilo Milevsko velice aktivně. Táborští hokejisté vůbec nestíhali a z toho plynuly často úplně zbytečné fauly, čehož zelenomodří dokázali hodně vytěžit. Hned svojí první šanci v utkání dokázal po skvělé přihrávce Jiřího Müllera proměnit Stanislav Polodna. Hned dvě minuty nato opět Stanislav Polodna navýšil vedení milevských už na dvě branky. Hosté si vytvořili první šanci až v osmé minutě, ovšem i oni jí dokázali proměnit. Milevský odchovanec Jelínek se po skvělé souhře bratrů Prchalů ocitl sám před Janem Kolářem, v šanci nezaváhal a tak byl stav utkání 1:2. Netrvalo však dlouho a milevští si vzali dvougólové vedení zpět. Ve třinácté minutě využil jednu z mnoha chyb domácího brankáře Nováka Tomáš Novotný v početní výhodě Hned o minutu později ujel Daniel Bartůněk, položil si brankáře a pohodlně zakončil. Milevsko vedlo 1-4. Kohouti byli na ručník. Zato Milevsko ukázalo v první třetině svojí sílu a spravilo si tak chuť po špatných úvodech předchozích utkání. Do druhé třetiny nastoupili lépe bílo-modří. Výrazné zlepšení předvedli zejména v bruslařském umění. Díky tomu se dostali milevským doslova na dostřel a opět u toho byli bratři Prchalové, kteří hostům dělali velké problémy. Po přihrávce jednoho z nich vstřelil branku Kratochvíl. O čtyři minuty později už to opět bylo pouze o branku. Tentokrát se v individuální akci prosadil obránce Hastrman. V této části byli domácí hodně na koni. Milevsko opět doplácelo na výrazné chyby v obranné činnosti, ovšem i útočníci neproměnili své velké šance a tak jak už je pro Milevsko zvykem, přišlo velké zdramatizování situace. Naštěstí i tentokrát ukázali velkou vnitřní sílu. Jako už letos několikrát. Stanislav Polodna ukázal svojí důležitost pro tým a ve 32 minutě dosáhl hattricku a navrátil tak na milevské hokejky větší klid. V rozmezí mezi 36 a 38 minutou vstřelil dvě důležité branky Jiří Fořt . Utkání se zdálo rozhodnuté. Mezitím vstřelil svojí druhou branku v utkání Jelínek. Třetí třetinu začali táborští opět náporem. Milevsko odolávalo až do 47 minuty a byl u toho opět Prchal. Tentokrát Václav, který také vstřelil svojí druhou branku utkání. Domácím tato branka vlila opět krev do žil. Opět přišel nátlak. Milevští i s velkou dávkou štěstí odolalo a tak si připsalo velice důležité tři body. Kdyby prohrálo, bylo by až na pátém místě. Díky vítězství se ovšem posunulo na skvělou druhou pozici, kterou bude, ale muset hájit před velkým náporem ostatních účastníků krajského přeboru.

Tábor vs Milevsko

Branky a nahrávky: 8. Jelínek (Václav Prchal, Vojtěch Prchal), 26. Kratochvíl (Václav Prchal, Trieb), 30. Hastrman, 38. Jelínek (Raiterman), 47. Václav Prchal (Vojtěch Prchal) – 6. Polodna (Müller, Hamerle), 8. Polodna, 13. Novotný (Müller, Polodna), 14. Bartůněk (Radosta), 32. Polodna (Hamerle, Štych), 36. Fořt (Mikš, Müller), 38. Fořt (Müller), . Rozhodčí: Slavík – Bělohlav, Brůha. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:4. V oslabení: . Diváci: 200. Střely na branku: . Průběh utkání: .