5
1
14. 1. 2017

Boj o druhé místo lépe zvládlo Milevsko

Milevští po prohře na domácím ledě potřebovali bodovat, aby se udrželi v kontaktu s Krumlovem. Utkání na břehu Lužnice zvládli milevští vzduchotechnici na jedničku. Od prvního střídání byli lepším týmem. Svoji herní převahu tentokráte dokázali využít. Milevsko zaslouženě vyhrálo.

Milevští do utkání vstoupili velmi aktivně. Hned při svém prvním střídání velmi nebezpečně střílel Müller. Dvořák se štěstím puk zastavil svým betonem. Ve druhé minutě zahrozili domácí, jejich střela byla však tečována nad branku. Začátkem čtvrté minuty se hosté usadili v útočném pásmu.Na branku vyslali několik střel a Polodnovi znamenala vedení Milevska. Na vedení měla podíl celá pětka. Po dvou minutách měli milevští výhodu přesilové hry. Svoji početní výhodu dokázali využít k navýšení svého vedení. Na přihrávku Radosty si pěkně najel Štych a nekompromisní střelou propálil vše před sebou. Koncem 9. minuty domácí potrestali chybu a dostali se na dostřel jedné branky. Milevští si dvoubrankové vedení vzali na svoji stranu po 20 vteřinách po pěkné akci Nevolný Pouch. Vzápětí přišlo druhé vyloučení domácích. Opět se předvedla druhá pětka. Souhru Hájek-Hamerle zakončil Polodna. Po minutě přišel další perfektní útok milevských zakončení brankou. Tentokráte akci Fořt-Sláma zakončil Müller. Následoval oddechový čas domácích a odchod Dvořáka z brankoviště. Milevští velmi dobře ubránili dvě oslabení a do druhé třetiny šli se čtyřbrankovým vedením. Hosté však do druhé třetiny nevstoupili šťastně. Ve 24. minutě přišel opět trest po chybě v rozehrávce. Na tuto branku domácích hosté odpověděli vstřelením dvou branek v rozmezí dvou minut. Při té první se trefil Fořt za asistence Müllera. Třetí branku v utkání vstřelil Polodna za pomoci svých spoluhráčů z pětky při početní výhodě. Domácí dokázali snížit ve 28.minutě. Ve 34.minutě přišlo dohrání protihráče, který byl v držení puku, Polodnou. Následovalo "trestání" ze strany Veselí Dušákem. Polodna atak ustál, ale verdikt hlavního byl 5+OK. Dušák odešel s trestem 2+2. Hosté v posledních vteřinách již polevili a přišel trest. Domácí upravili skóre na 4:7 a s tímto odešly týmy do kabin. Od prvních vteřin třetího dějství se na ledě vcelku přiostřilo. Domácí přitvrdili při dohrávkách. Milevští velmi dobře ubránili několik oslabení. Velmi trpělivě bránili, čelili provokacím. V polovině třetí třetiny přišel poslední úder vzduchotechniků. V 54. minutě domácí dorazili slepenými brankami. Nevolný našel Poucha a Halasz lovil puk ze sítě. Na konečných 9:4 (z pohledu hostů) upravoval Hájek a asistence Müllera. Začátkem 59. minuty přišly ještě dva zvláštní verdikty hlavního. Nejdříve trest pro Fořta 5+OK a dotazy kapitána znamenaly 10minutový trest pro Štycha.

Milevští si tímto vítězství vzali zpět druhé místu tabulky. V tomto utkání byli vzduchotechnici lepším týmem. Velmi dobře plnili své povinnosti. Utkání odehráli s nasazením, řekl bych velmi disciplinovaně. Jsem přesvědčen, že mnoho milevských příznivců, kteří do Veselí zajeli tým přesvědčil, že hrát hokej umí. Divák, který ve Veselí byl si jistě udělá svůj vlastní názor na dění na ledě. Všechny fanoušky tým zve v sobotu na milevský zimák, kde se střetneme se Strakonicemi

Veselí nad Lužnicí vs Milevsko

Branky a nahrávky: 9. Mikeska (Dušák), 24. Vlach (Klimeš), 28. Vlach (Janda, Klimeš), 40. Janda (Klimeš, Vlach) - 4. Polodna (Jíška), 6. Štych (Radosta), 11. Pouch (Nevolný), 12. Polodna (Hamerle, Hájek), 13. Müller (Sláma, Fořt), 25. Fořt (Müller), 27. Polodna (Hamerle, Štych), 54. Pouch (Nevolný), 54. Hájek (Müller). Rozhodčí: Urban - Němec, Bělohlav. Vyloučení: 9:9 navíc Polodna, Fořt 5+OK,Štych OT všichni MIl.. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:5,2:5,2:7,4:7,4:9.