5
1
7. 1. 2017

Milevští nestačili na vedoucí tým jihočeské ligy

V prvním utkání roku 2017 Milevští nestačili na vedoucí tým jihočeské ligy mužů. V utkání se sice ujali ve 4. minutě vedení. Hosté pak, ale ovládli kluziště a dostali se do čtyř brankového vedení. Domácí se sice dostali na dostřel, ale vyrovnávací branku se vstřelit nepodařilo. Pečetící branku obdrželi domácí při hře bez brankáře.

Sobotní zápas proti Českému Krumlovu byl premiérou Emila Švece na domácí střídačce. Zároveň byl také soubojem bývalých milevských hráčů v dresu soupeře s nynějším týmem domácích.

Sobotní bitvu mezi druhým a prvním týmem tabulky začali lépe domácí. V první třetině utkání dominovali. Hostům dělalo problémy především široké napadání milevského týmu. Svůj skvělý nástup domácí potvrdili ve 4 minutě, kdy Čunátovo nahození tečoval před hostujícím brankářem Jíška. Milevsko mělo v průběhů první části i několik dalších velice slušných šancích. Bohužel pro fanoušky je nedokázali zužitkovat a tak se šlo do kabiny s prozatímním výsledkem 1-0. Je nutné říct, že zejména v první třetině utkání mělo velice dobrou úroveň.

Ve druhém dějství naopak začali aktivněji hosté. Bratři Šulčíkové šli k sobě a to byl rozhodující moment utkání. Proč? Protože právě Roman Šulčík společně se svým bratrem Petrem dokázali prakticky sami rozhodnout zápas. Ve druhé třetině zajistili hostům tři branky. Milevští byli ve druhé části jako vyměnění, vůbec se nemohli dostat do tempa a tak sami žádnou branku nepřidali. Navíc se jim v průběhu nepříjemně zranila brankářská jednička David Žilinčík. Do branky šel tedy Jan Kolář, který to neměl vůbec jednoduché, neboť hosté si vypracovávali další a další šance.

Ve třetí třetině už mnozí fanoušci na svými oblíbenci lámali hůl, neboť na časomíře po dalších dvou brankách to bylo už 1:5. Milevsko se však zničehonic zvedlo a najednou opět začalo svého soupeře přehrávat. V 53 minutě se po přihrávce Novotného prosadil Stanislav Polodna. Domácím tato branka nalila novou sílu. V 55 minutě už to bylo pouze o dvě branky. Tentokrát se radoval Tomáš Novotný. Milevsko zápas dohrávalo podstatě na dvě pětky, což se jim málem vyplatilo. Krumlov byl pod tlakem, což vyústilo v další milevskou radost. Dvě minuty před koncem snížil Stanislav Polodna na rozdíl jedné branky. Na tribunách vypukla euforie a volání po vyrovnání. Domácí ještě zkusili v šesti vyrovnat, ale bohužel jeden z domácích hráčů nepřesně přihrál a tím se hosté dostali do úniku a zápas definitivně rozhodli.

Když na závěr shrneme utkání, tak milevští opět ukázali svojí sílu. Zejména v první třetině a také ve skvělé spanilé jízdě, která začala deset minut před koncem utkání. Bohužel to bylo už 1:5. Pro domácí je škoda zejména druhá třetina, kdy nechali hosty uniknout do trháku. Milevsko nyní čeká další veledůležitý zápas s Veselím. Tentokrát půjde o přímý souboj o druhé místo v tabulce!

Ohlasy: Jan Kolář (HC Milevsko 2010): Honzo, jak si se cítil, když se tvůj kolega David Žilinčík zranil a ty šel zhruba v polovině rozehraného zápasu proti prvnímu Krumlovu do branky? V první chvíli jsem si myslel, že se jedná o drobné zranění a že se v brance ani neohřeji. Po chvíli mi došlo, že asi do konce třetiny zůstanou v brance. A po příchodu do šatny, kde už David byl svlečený z výstroje mi bylo jasné,že zápas dochytám. Jak se Ti chytalo? Snažil jsem se co nejvíc pomoct mančaftu. Druhou třetinu jsem myslel, že mi upadnou prsty u rukou, protože jsem si nevzal po první třetině rukavice do šatny a nechal je položené na střídačce , tak mi je kustod ( Honza Pultarů ) fénoval aby mi rozmrzly. (smích) V sestavě hostí působí několik bývalých hráčů milevského klubu. Proběhlo hecování? Já osobně hrál jen s Romanem Štěrbou a na Vondřicha se Šulčíkem jsem se chodil koukat jako malý kluk. Jinak jsem se hecoval spíše sám, abych se ukázal všem, co se mi smáli, že mám odchytáno jen 42 minut za sezonu a půl. Proto si vážím každé minuty, co se dostau do brány.

Petr Šulčík (HC Slavoj Český Krumlov): Rád jsem se do Milevska vrátil,i když tentokrát v roli soupeře. Samozřejmě tu znám spoustu lidí a prostředí. Očekával jsem těžký zápas a to se jen potvrdilo. Pro mě osobně to byl teprve druhý zápas v sezoně, takže nejsem moc rozehraný. V Německu jsem se rozhodl skončit z rodinných důvodů, ale vedení klubu to nechtělo pochopit a vzhledem k platné smlouvě mi zablokovalo transferkartu. Zbytek sezony určitě dohraji v Krumlově, velkou roli sehrála i možnost zahrát si s bráchou. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další zápasy.

Milevsko vs Český Krumlov

Branky a nahrávky: 4. Jíška (Čunát, Radosta), 53. Polodna (Novotný, Hamerle), 55. Novotný (Müller), 59. Polodna (Müller) - 26. R. Šulčík (P. Šulčík), 28. P. Šulčík (R. Šulčík), 40. P. Šulčík, 48. Vondřich (Kadlec, Uhlíř), 49. Lukeš (P. Šulčík, Malovec), 60. R. Šulčík (P. Šulčík). Rozhodčí: Horáček - Smrž, Zelenka. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 380. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 4:5, 4:6.

Žilinčík (od 33. Kolář) - Čunát, Štych, A. Hájek, Hošek, Votruba, Havran - Fořt, Müller, Sláma - Polodna, Novotný, Hamerle, - Radosta, Jíška, Nevolný - od 41. Bartůněk