5
1
11. 12. 2016

Zisk třech bodů posunul Milevské minimálně do neděle do čela tabulky

Milevští vybojovali další vítězství na ledě soupeře. Tento zisk plného počtu bodů posunul tým na prvé místo tabulky minimálně do nedělního podvečera.

Milevští odjeli na další utkání krajské ligy do Telče. Podle vývoje utkání prvního kola na milevském stadionu, bylo jasné že utkání nebude jednoduché. Utkání se hrálo na novém útulném zimáku. Do utkání Milevští vstoupili velmi aktivně. První střídání sice patřilo domácím, jako první musel zasahovat i milevský gólman Žilinčík, který v letošní sezóně pravidelně hájí milevskou branku. V druhém střídání již zahrozili hosté. Hosté se ujali vedení pěknou brankou po akci Adam Hájek - Nevolný a zakončoval Ivan Radosta. Do dvoubrankového vedení šli Milevští zhruba po dvou minutách. Tentokráte se trefil Jirka Müller po přihrávce z hole Fořta. Některé týmy by se za toho stavu v osmé minutě začali věnovat více bránění. Soupeř Milevska na svém ledě naopak začal ještě urputněji napadat. Začali velmi dobře využívat každou sebemenší chybu v obranné činnosti hostů. To nesedělo Milevským a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V desáté minutě domácí skórovali a za tři minuty stav srovnali. V těchto chvílích měli i více ze hry. Hosty podržel gólman. Celá třetina se hrála pouze s jedním vyloučením. V úvodu druhé třetiny musel opět prokázat velmi dobrý postřeh Žilinčík. Po několika minutách se ukázalo, že se nebude opakovat dění z první části utkání co se trestů týká. Hned v úvodu došlo k náznaku šarvátky před Žilinčíkem, tento náznak hlavní řešil domlovou. V polovině třetiny byl vyloučen Novotný a domácí početní výhodu využili. Vedení však dlouho neudrželi. Při další potyčce rozhodčí již trestal, domácí vyfasoval dvouminutový trest hosté 2+2. Při tomto oslabení ujel Jirka Müller, byl faulován, nařízení trestné střílení jel Radosta, protože Müller musel být ošetřován. Trestné střílení Radosta provedl na jedničku. Skóre bylo opět srovnáno. Hosté se ubránili této i následující přesilovce domácích. Branka do konce třetiny již nepadla ani do jedné klece. Za stavu 3:3 týmy nastoupily do posledního dějství utkání. Tentokrát aktivněji vstoupili do hry Milevští. Koncem 42. minuty poslal nenápadnou střelu od modré Havran. Puk skončil za zády Švece. Hosté si vzali vedení na svoji stranu. Začali cítit šanci utkání uhrát. Po třech minutách zvýšil vedení v utkání velmi aktivně hrající Sláma. Na hřišti trochu přituhlo. Při našem oslabení došlo k dalšímu vylučování, tentokráte na obou stranách. Takže domácí pokračovali ve hře 5:4. Následně odvolali svého gólmana. Milevským se podařilo ve svém pásmu získal puk, který posunuli mimo své pásmo, tam ho získal Nevolný a přihrávkou poslal do steče Radostu a ten nezaváhal a pojistil vedení svého týmu, dovrčil tak svůj hattrick.

Milevští z Telče přivezli velmi cenné body. Vítězství nebylo tak jednoduché jak vypadá poměr vstřelených branek. Vítězství je cennější právě pro bojovnost a chuť se o výsledek poprat. Tým stále trápí proměňování gólových šancí a práce v obranné činnosti, kde hráči dělají dost chyb a jejich náprava stojí mnoho sil. Stále má tým dost vyloučených a to nahrává soupeřům k vytváření tlaku a každé oslabení bere sílu a kombinační hru. K dalšímu utkání jedou Milevští v neděli 18. prosince do Vimperka.

Telč vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Bína (Koreš), 13. Smejkal (Bína), 32. Cech (Prokop) - 5. Radosta (Nevolný, Hájek A.), 8. Müller (Fořt), 33. Radosta TS, 42. Havran (Pouch), 45. Sláma (Novotný), 58. Radosta (Nevolný) . Rozhodčí: Svoboda - Kubíček, Lang. Vyloučení: 3:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 312. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:6.