5
1
19. 11. 2016

Milevští svého soupeře přehráli ve třetí třetině.

Milevští na píseckém ledě dokázali svého soupeře porazit, hlavně svojí bojovností a velmi dobrým zlepšeným výkonem v posledním dějství. Do utkání Milevští nastoupili bez zraněného Tomáše Hájka a nemocného Standy Polodny. Vynikající výkon podal David Žilinčík, který tým podržel.

Milevsko odjíždělo do Písku s vědomím důležitosti utkání, neboť soupeř se mu v tabulce velice nebezpečně přibližoval. Navíc bohužel muselo sčítat ztráty v útoku. Do utkání nemohl nastoupit Tomáš Hájek, Lukáš Matějka, ani Stanislav Polodna. Šanci v útoku tak dostal překvapivě i Jan Mikš, který doposud nastupoval v milevském dresu jako obránce. Od druhé třetiny zasáhl do utkání také Tomáš Hošek, který svým výkonem vůbec nezklamal, právě naopak.

Do začátku utkání nevstoupilo Milevsko vůbec dobře. Soupeř z Radomyšle lépe bruslil, vytvářel si víc šancí a také vstřelil úvodní branky v utkání. Již v páté minutě se před Žilinčíkem ocitl Bárta, který svojí šanci proměnil. Milevští hráči chvilkama vůbec netušili, kde jsou. To se však v desáté minutě začalo pomalu měnit. Hosté jako by se do utkání pomalu dostávalo. A přišly i šance. Ovšem ani domácí nezaháleli. Je nutno dodat, že Milevsko mělo opravdu velké štěstí a také hlavně neskutečně chytajícího Žilinčíka, který v brance doslova kouzlil. Početná enkláva milevských fanoušků na tribuně doslova žasla nad jeho úžasnými zákroky. Do konce třetiny už i díky němu žádná branka nepadla.

Do druhé třetiny už Milevsko nastoupilo lépe. Hra byla zpočátku vyrovnanější. Ve 24 minutě vstřelil branku domácích Duchoň, čímž navýšil vedení Radomyšle na 2:0. Milevsko má však letos velice bojovný tým a ten to jen tak nezabalil. Ukázal svojí lepší fyzickou kondici a začal soupeře přehrávat. Výsledkem byla snižující branka Aleše Nevolného. Ve 32 minutě po velkém závaru doklepl puk do brány Jiří Müller, čímž vyrovnal stav utkání. Domácí si však vedení vzali zpět. To když dokázal proměnit nařízené trestné střílení mazácky proměnit Řehoř. Žilinčík byl bez šance. To ovšem nebylo z druhé třetiny vše. 6 vteřin před koncem se totiž krásnou střelou přesně do růžku domácí branky dokázal prosadit Ivan Radosta. Stav zápasu byl tak 3:3.

Už na začátku třetí části byla vidět milevská touha po vítězství. Soupeř fyzicky odpadal. Naopak Milevsko roztáčelo své motory do čím dál tím větších otáček. Ve 45 minutě dokázal náš nejzkušenější matador Michal Štych od modré prostřelit vše co mu stálo v cestě. Fanoušci jásali! V 53 minutě mohli jásat ještě více! Svojí šanci dokázal proměnit Václav Pouch po přihrávce Aleše Nevolného. Na časomíře právě probíhala 58 minuta a Václav Pouch parádní akcí dokázal stanovit konečný stav utkání na 6:3. Kdyby se v krajské soutěži rozdávala zlatá helma za nejhezčí akci měsíce, tato by jí zajisté vyhrála.

Co říct závěrem.. Milevsko v utkání ukázalo obrovskou sílu. I přes velké hráčské ztráty dokázali napravit prohru s Táborem. Nebylo to vůbec jednoduché utkání. Radomyšl hrála dobrý hokej, zejména v první polovině utkání. Milevsko dokázalo i se štěstím přežít několik doslova tutovek domácích. Naopak samo dokázalo své šance využít. V brance famózně zachytal David Žilinčík. =

Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 5.Bárta (Jiřinec), 24. Duchoň (Řehoř, Jiřinec), 40,Řehoř - 25. Nevolný, 32. Müller (Nevolný, Fořt), 40. Radosta (Pouch), 15. Štych ((Müller), 53. Pouch (Nevolný, Havran), 58. Pouch . Rozhodčí: Urban - Vondráček, Sýkory. Vyloučení: 8:9 navíc Řehoř OT (Rad), Radosta OK (Mil). Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 36:36 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6.