5
1
5. 11. 2016

Milevští rozstříleli na svém ledě Rytíře z Hluboké

Milevští udrželi domácí neporazitelnost. Utkání s Hlubokou nad Vltavou odehráli v dobrém tempu. Týmu se střelecky dařilo hlavně v prostředním dějství utkání, kdy soupeři nasázeli pět branek.

Milevsko šlo do utkání v roli jasného favorita. I když je pravda, že na tom letos Hluboká není zase až tak špatně, na to, že všechny své zápasy odehrálo venku, kvůli svému venkovnímu kluzišti. Proto nebylo možné, aby domácí zápas nějak vypustili. První třetina začala poměrně vyrovnaným hokejem. Oba týmy si připsali několik menších šancích. Nic závažného se ale nestalo. Úvodní branku utkání vstřelil v 8.minutě Stanislav Polodna. V 15.minutě se před odkrytou brankou objevil Jiří Fořt, který svojí šanci neomylně proměnil. Hluboká si do konce první části také připsala několik šancí. Za zmínku stojí zejména rána do tyče. Stav se ale již nezměnil. Do druhé třetiny Milevsko doslova vlétlo. Hluboká se nestačila otáčet. Ve 22. minutě vstřelili zeleno-modří hned dvě branky. Nejprve se po přihrávce Hamerleho trefil Tomáš Hájek. Hned chvilku později zaznamenal branku Ivan Radosta, který se dokázal prosadit po přihrávce Nevolného. O dvě minuty později to byl právě Aleš Nevolný, který navýšil stav utkání už na 5:0! Ve 30 minutě už to bylo 6:0! Hostujícího brankáře Černého dokázal překonat i Václav Pouch. O tři minuty později už to bylo neuvěřitelných 7:0. Podruhé se trefil Stanislav Polodna. Na tribunách milevského zimního stadionu vládla pohoda. Diváci mezi sebou tipovali, zda v utkání Milevsko docílí kýžené desítky. Za to hostující tým byl doslova na ručník. Ve třetí třetině už Milevsko lehce povolilo, ale přesto se opět přiblížilo dvojcifernému počtu branek. Ve 43 minutě vstřelil branku Lukáš Matějka. V 51 minutě se i hosté dočkali čestného úspěchu. Svojí šanci dokázal využít Štěpán a překonal tak výborně chytajícího Žilinčíka. Milevsko si však za onou pomyslnou desítkou šlo. V 53 minutě už chyběla pouze jedna branka. Stanislav Polodna završil své galapředstavení hattrickem! V 55 minutě padla poslední branka utkání. Hráči i fanoušci udělali pomyslnou třešničku na dortu za skvělým utkání. Desátý milevský gól v zápase totiž vykouzlil Lukáš Matějka.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 8. Polodna (Hamerle, Jíška), 15. Fořt (Matějka), 22. Hájek (Hamerle), 22. Radosta (Nevolný), 24. Nevolný (Pouch), 30. Pouch (Radosta), 33. Polodna (Hájek, Čunát), 43. Matějka (Fořt, Havran), 53. Polodna (Hamerle, Hájek), 55. Matějka (Čunát) - 51. Štěpán (Miler). Rozhodčí: Grochal - Smrž, Macháček. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 10:1.

Žilinčík - Čunát, Štych, A. Hájek, Jíška), Votruba, Havran - Fořt, Müller, Matějka - Hamerle, T.Hájek, Polodna - Radosta, Pouch, Nevolný

Černý - Rákosník, Bělohlav, Žlůva, Formánek, Heřmánek, Hejda - Dušek, Brus, - Štěpán, Miler, Černý - Gottwald, Moudrý, Oulík - Peřina, Dvořák, Mavrenz - Čanda