5
1
22. 10. 2016

Milevští odehráli velmi zodpovědně utkání ve Strakonicích.

Domácí si vytvořili mnoho příležitostí, v některých situacích stálo gólmanské štěstí při Žilinčíkovi. Tým odehrál utkání velmi zodpovědně, svým výkonem ve druhé třetině si zajistil přesvědčivé vedení a tentokráte nepřipustil žádné drama.

Milevsko odjíždělo na led do Strakonic s cílem uhrát všechny tři body. Věděli však, že je nečeká vůbec nic jednoduchého. Domácí Strakonice se totiž ocitli na posledním místě tabulky a chtěli tak na domácím ledě tuto nelichotivou pozici utnout.

Úvod zápasů byl dle očekávání. Milevsko mělo daleko více puk na hokejkách a dobývalo branku brankáře Myslivce. Postupem času se začali dostávat do hry i domácí. Branku hostí však střežil výborný Žilinčík, který i s notnou dávkou štěstí předvedl několik skvělých zákroků. Domácí fanoušci jen zírali na to, co všechno jsou schopni domácí zahodit a tak přišel trest. V 17 minutě střílel Matějka, jeho ránu šikovně tečoval Jíška a otevřel tak skóre utkání. Do konce třetiny domácí ještě několikrát zahrozili. Na skvělého Žilinčíka si ovšem nepřišli.

Do druhé třetiny nastoupila obě mužstva v podobném tempu jako do té první. Akce střídala akci a fanoušci se tak museli bavit. Zhruba v polovině třetiny začalo mít Milevsko více ze hry a hned se ukázalo, že to byl rozhodující moment utkání. V 37 minutě se před Myslivcem ocitl Fořt, který navýšil vedení Milevska na 2:0. Milevská mašina se rozjela. Hned o minutu později došlo k dalšímu navýšení skóre. Svojí šanci po přihrávce Poucha využít Nevolný. O další minutu později dokonal parádní závěr třetiny Hamerle 4:0. Na začátku třetí třetiny Strakonice snížily. Šimoník po přihrávce Křenka dal na 1:4. Zbytek z většiny třetí části zvládlo Milevsko takticky výborně. A zrovna ve chvilce, kdy by se mohlo zdát, že Strakonice chytily druhý dech, zejména díky dvojnásobné přesilovce, přišla další branka Milevska. Veškeré jejich šance na další snížení uťal Nevolný, který vstřelil v utkání svojí druhou branku a definitivně tak rozhodl utkání.

Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 42. Šimoník ( Křenek, Vlček) - 17. Jíška (Matějka, Štych), 37. Fořt (Müller), 38. Nevolný (Pouch, Čunát), 39. Hamerle (Sláma), 47. Nevolný Čunát, Radosta). Rozhodčí: Trnka - Karlín, Mašek. Vyloučení: 8:10 navíc Kovář OT (St). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Myslivec (Havelec) - Kovář, Hřebíček, Kordík, Gross, Hrubý, Major, Růžička, Binder, Vlček, Čadek, Anderle, Šimoník, Křenek, Kurečka, Srb, Ruda

Žilinčík (Kolář) - Štych, Jíška, Mikš, Hájek A., Čunát, Havran - Fořt, Müller, Matějka - Hamerle, Hájek T., Sláma - Radosta Pouch, Nevolný - Mácha