5
1
15. 10. 2016

Milevští o své výhře rozhodli výkonem ve druhé třetině.

Milevští odehráli třetí utkání na domácím ledě, svým výkonem ve druhé třetině udrželi neporazitelnost na svém ledě. Utkání se hrálo ve velmi slušném tempu a divákům se muselo líbit.

Na tohle utkání se všichni fanoušci těšili. A není divu, vždyť je to jen pár měsíců po tom, kdy Milevsko vyřadilo senzačně Veselí v semifinále krajského přeboru v minulém ročníku. Veselí do utkání nastoupilo bez svého nejlepšího střelce Čápa. Nechyběl naopak Mikeska. Milevsko vyjelo na led se změnami v sestavě. V sestavě se objevil i Jakub Hamerla.

Utkání začalo ve velice svižném tempu. Akce střídala akci a brankáři ukazovali své schopnosti. První branka padla v desáté minutě, kdy se dokázal po přihrávce Dušáka prosadit Chláň. Milevsko ale se svou odpovědí nečekalo dlouho. V 11. minutě se k puku dostal Ivan Radostaa chladnokrevně vyrovnal. Ve zbytku první třetiny byla k vidění ještě spousta dalších akcí, ale již bez branek.

Do druhé třetiny nastoupili lépe hosté. Ve 24. minutě je poslal zpátky do vedení Mikeska. Ve 30. minutě zavelel k obratu nejzkušenější milevský útočník Jiří Müller, který po krásné individuální akci srovnal stav utkání na 2:2. Milevsko jako by tato branka nakopla. Ve 34. minutě se dokázal využít svojí šanci Tomáš Novotný. O minutu později se znovu radoval Ivan Radost,který využil samostatný nájezd. A to ještě nebylo vše! Na 5:2 zvýšil milevský střelec Tomáš Hájek. Na tribuně zavládlo obrovské nadšení. A není se čemu divit. Milevsko v těchto chvílích předvádělo výborný hokej.

Ve třetí třetině Milevsko hlídalo výsledek. Lehký náznak nervozity mohl přijít mezi 50. a 52. minutou utkání, kdy se dokázali prosadit znovu Mikeska a po přihrávce právě od Mikesky Benda. Stav utkání byl najednou 5:4 a stále bylo o co hrát. O dvě minuty později ale milevský Pavel Jíška vrátil na hokejky domácích klid. Střelou od modré totiž zvýšil stav utkání na 6:4. O další dvě minuty definitivně pojistil vítěství domácích Aleš Nevolný.Hosté ještě dokázali snížit stav utkání na 7:5 střelou Bendy. Závěrečnou třešničkou na dortu byla poslední branka domácích, kdy do prázdné branky dokázal završit už tak povedený zápas Tomáš Hájek.

Milevsko vs Veselí nad Lužnicí

Branky a nahrávky:11. Radosta, 30. Müller (Štych), 34. Novotný (Polodna, Jíška), 35. Radosta (TS), 39. T.Hájek (Novotný), 54. Jíška (Polodna), 56. Nevolný (Radosta, T.Hájek), 60. T.Hájek - 10. Chlaň (Dušák), 24. Mikeska, 50. Mikeska (Benda), 52. Benda (Mikeska), 59. Benda . Rozhodčí: Macák - Diviš, Mašek. Vyloučení: 9:13 navíc Müller OT (Mil), Nehoda TS, Kypta OT (Ves). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:28. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,5:2,5:4,7:4,7:5,8:5.

Žilinčík - Čunát, Štych, A. Hájek, Mikš (od 28. Jíška), Votruba, Havran - Hamerle, Müller, Fořt - Novotný, T.Hájek, Polodna - Radosta, Pouch, Nevolný