5
1
1. 10. 2016

O svém vítězství rozhodli domácí v první třetině.

I druhé domácí utkání milevští dokázali vyhrát. Po druhém kole mají plný počet bodů.

Do utkání s Vimperkem nastoupilo Milevsko v téměř kompletní sestavě. Na střídačce byl už i Jakub Hamerle, který ale do zápasu ještě nezasáhl. Do sestavy zelenomodrých se vrátil i Ivan Radosta, který se hned po prvních střídáních musel nečekaně přesunout do první lajny. Stanislav Polodna totiž musel hned v úvodu odstoupit, nikoliv kvůli zranění, ale kvůli poškození nože na jeho brusli. Hosté přijeli k utkání s hodně okleštěnou sestavou. Chyběli i dvě největší posily v útoku Samohejl a Janda. Nechyběla však největší posila v obraně Tomáš Tupý ani silné bratrské duo Předotových. V brance hostů se v pozici jedničky objevil Pixa. V brance domácích byl opět David Žilinčík. Utkání začalo ve velice dobrém tempu, i přesto, že tomu rozhodčí moc nepřidal. Hned v úvodu muselo Milevsko přežít několik oslabení po zákrocích, o kterých fanoušci i hráči na ledě hodně diskutovali, neboť se zrovna nezdálo, že by se museli trestat. Domácí však podali velice zodpovědný výkon a všechny perné situace zvládli. Když přišla přesilovka pro Milevsko, Michal Štych v jedenácté minutě napřáhl od modré a hned po třech vteřinách dokázal využít početní výhodu. Díky podivným vyloučením rozhodčího to na ledě, i mezi fanoušky dost vřelo. Možná právě to famóznímu vstupu domácích do utkání dost pomohlo. Hned o minutu později ukázal své střelecké schopnosti Tomáš Novotný, kdy mazácky propálil brankáře Pixu. A aby toho nebylo málo, ve dvacáté minutě dokázal ujet Ivan Radosta a zakončil tak parádní třetinu v podání milevských. Soupeř si i přes řadu přesilovek nedokázal prakticky nic vytvořit.

Do druhé třetiny Milevsko už lehce zvolnilo, přesto si opět dokázalo vytvořit několik slibných šancí. Jednu z nich dokázal využít ve 32 minutě Tomáš Hájek po nahrávce Novotného. Druhá milevská lajna tedy opět ukázala svojí sílu. Zbytek třetiny se opět nesl v duchu celého utkání. Milevsko dobývalo branku, kterou střežil Pixa a nutno podotknout, že se jeho výkon v průběhu utkání výrazně zlepšil, protože nebýt jeho, patrně by se skóre ještě výrazně navýšilo. Nesmíme zapomenout ani na dobrý výkon Žilinčíka v brance domácích.

A právě ten musel lovit puk z brány až v 51 minutě, kdy ujel ex-milevský Paule, který dokázal svůj nájezd proměnit, i přesto, že na něj Michal Štych hodně dotíral. Zbytek utkání už se spíše dohrával. V utkání padlo hodně i zbytečných trestů. Vimperk byl na trestné celkem devětkrát. Milevsko dokonce dvanáctkrát! Jinak lze říct, že zápas měl dobrou úroveň. Milevsko ukázalo svojí sílu zejména v první třetině. Vimperk po velkých absencích nebyl schopen konkurovat.

K utkání třetího kola odjíždí milevští do Českého Krumlova, kde se v neděli 9. října od 17,00 hodin utkají s místním Slavojem.Bude to první utkání na ledě soupeře v letošním ročníku soutěže.

Milevsko vs Vimperk

Branky a nahrávky: 11. Štych (Sláma), 12. Novotný (T. Hájek), 20. Radosta (Štych), 32. T.Hájek (Novotný) - 51. Paule (Tupý). Rozhodčí: Horáček - Brůha, Kreuzer. Vyloučení: 12:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Žilinčík (Kolář)- Čunát, Štych, A. Hájek, Mikš , Votruba, Havran - Sláma, Müller, Matějka - Novotný, T.Hájek, Polodna (od 3. Radosta) - Radosta (od 3.Fořt), Pouch, Nevolný