5
1
24. 9. 2016

V úvodním utkání přesvědčivé vítězství

Domácí o svém přesvědčivém vítězství v úvodním utkání rozhodli precizním výkonem ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:0

Milevské ochozy se postupně zaplňovaly, zatímco milevští hokejisté se pomalu při rozbruslení připravovali na své první letošní mistrovské utkání. Na tribunách vládla velice pozitivní nálada. Domácí fanoušci se nejvíce těšili na návrat Stanislava Polodny. Také ale byli zvědaví na to, jak si povedou novicové v Milevském dresu. Do obrany se vedle Jana Mikše postavil Adam Hájek, který do Milevska přišel z Tábora. Na střídačce mezi náhradníky zůstal Tomáš Hošek.

Samotné utkání zahájil slavnostním vhozením buly starosta města Milevska Ivan Radosta. Již v první minutě utkání se potvrdilo to, na co milevští fanoušci netrpělivě čekali. Před hostujícím brankářem Švecem se po přihrávce Tomáše Hájka objevil Stanislav Polodna a oslavil tak návrat do milevského dresu vskutku velkolepě. Hosté se postupně sžívali s novou soutěží a bylo na nich znát, že jsou poněkud překvapeni kvalitou jihočeského kraje. Přesto v 6 minutě hostující celek vyrovnal díky přesné střele Smejkala. Milevsko se ale nenechalo zahanbit a hned minutu na to vrátil Milevsku vedení Aleš Nevolný, který se prosadil po přihrávce Poucha. Ve 12 minutě ale hosté opět vyrovnali díky šťastné střele Kubáta. Tím ale bláznivá první třetina zdaleka neskončila. V 15 minutě se Milevsko prosadilo hned dvakrát. Nejprve se po přihrávce Nevolného prosadil pěknou střelou ještě loni obránce, letos útočník Daniel Bartůněk. O pár vteřin později navýšil vedení Tomáš Novotný a fanoušci mohli oslavovat. Do konce druhé třetiny se již nic nestalo a tak mohla nastat poměrně poklidná, pro fanoušky občerstvovací, pro hokejisty odpočinková první přestávka.

Do druhé třetiny nastoupilo Milevsko už ve větším klidu. Svojí hokejovou dovednost předvedla milevská hokejová zkušenost Jiří Müller, který nedal Švecovi sebemenší šanci, 5:2. A pak už se rozjel milevský stroj na plné obrátky. Další spolupráce po ose Tomáš Hájek – Tomáš Novotný – Stanislav Polodna znamenala navýšení domácího náskoku na 6:2. Ve 33 minutě se naopak opět předvedlo milevské mládí. Daniel Bartůněk našel Aleše Nevolného a ten svojí druhou brankou v utkání změnil stav na 7:2. Hostům těžkly nohy a bylo to na ledě hodně znát. V této fázi utkání už domácí ovládali dění na ploše. Posledním tečkou za velice povedenou třetinou byla branka v 37 minutě, koho jiného než Stanislava Polodny, který završil svůj výborný výkon fantastickým hattrickem!

Ve třetí třetině se zápas už spíše jen dohrával. Za zmínku však stojí několik potyček, trestů a také jedna branka a to na straně hostů. Šest minut před koncem dal branku útěchy Prokop. O dalších šest minut později bylo už utkání skutečně ukončeno a na milevském zimním stadionu mohla propuknout pravá nefalšovaná radost. Milevsko se díky výhře a vysokému skóre posunulo do čela tabulky a na něm zůstane minimálně do nedělního večera. Nezbývá než věřit, že na této pozici vydrží co nejdéle!

Krajská liga mužů,

Branky a nahrávky:1. Polodna (T.Hájek), 7. Nevolný (Pouch), 15. Bartůněk (Nevolný), 15. Novotný (Polodna), 26. Müller (Sláma), 28. Polodna (Novotný), 33. Nevolný (Bartůněk), 36. Pouch (Bartůněk), 37. Polodna (T. Hájek) - 6. Smejkal (Sokolík), 12. Kubát (Prášek), 54. Prokop . Rozhodčí: Urban - Zelenka, Smrž. Vyloučení: 9:4 navíc Mikš OK, Novotný OT (oba Mil), Kret TH (Telč). Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: . Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,9:2,9:3.

Žilinčík (Kolář) - Čunát, Štych, A. Hájek, Mikš, Votruba, Havran, od 21. Jíška - Sláma, Müller, Matějka - Novotný, T.Hájek, Polodna - Bartůněk, Pouch, Nevolný - od 21. Mácha