Božetice
18:00
28. 8. 2016

Druhé přípravné utkání bylo vítězné.

Milevští odjeli v den posvícení do Strakonic, které v tento den ovládli dudáci ke svému druhému přípravnému utkání. V loňské sezóně se soupeři setkali čtyřikrát. Všechna utkání skončila vítězstvím Milevska. I tentokráte si pomyslné body odvezli hosté sebou.

Milevští odjeli do Strakonic v zcela jiné sestavě než odehráli první přípravné utkání proti Benešovu. Do branky se postavil Kolář, vypomohl Reiniš. Milevští v loňské sezóně vyhráli všechny čtyři utkání, která týmy sehráli. Oba hráli druhou přípravu na nastávající ročník Krajské ligy mužů.

Do utkání aktivněji vstoupili hosté, ale dobrým zákrokem musel řešit situaci před svoji brankou Kolář. Milevští svoji převahu v úvodu utkání využili ke vstřelení branky z hole Polodny, který zakončil velmi pěknou akci celé lajny. Domácí však zvýšili aktivitu, tvrdou střelu od modré gólman hostů vyrazil maskou, proti další střele, kterou v úvodu 11.minuty poslal Křenek nestačil včas zareagovat a stav byl srovnán. Před touto situací předcházelo zmatečné střídání Milevska a tak domácí dostali větší prostor než jim měli posté povolit. Milevští však rychle na obdrženou branku reagovali a vedení v utkání si na svoji stranu naklonili po minutě. Střelou od modré se prosadil Mikš. Domácí zkoušeli hrát na brejky, to se jin také několikrát povedlo, jeden domácí špatně zakončili střelou těsně mimo, druhý Kolář řešil zákrokem lapačkou. V první třetině měli oba brankáři poměrně dost práce. Oba byli oporou svých týmů. V první třetině byl pouze jeden vyloučený a to hráč Strakonic. Do druhé třetiny vstoupili domácí velmi aktivně. Milevští měli několik pěkných akcí, ale Myslivce nedokázal překonat ani Novotný, jeho pěknou střelu vytál lapačkou, Radostovu střelu dokázal vyrazit betonem. Milevský gólman ve 27. minutě raději přidržel nenápadné nahození, aby přerušil stoupající tlak domácích. Ve 30. minutě měli domácí velkou šanci ke srovnání, při hostech stálo štěstí gólman pokryl několik dorážek, puk se však stále vracel do brankoviště, z brankové čáry ho však stačil ještě obránce vytáhnout. Havran dotírajícího útočníka přidržel, to byla sice jeho práce obránce, ale držení trvalo déle než bylo potřeba, následoval dvouminutový trest a zcela zbytečné protesty vyfasoval osobní trest za nesportovní chování (za řeči). Vzhledem k sestavě to byla komplikace vcelku velká. Oslabení milevští sehráli dobře. Po jedné střela zazvonila za milevským gólmane tyč. V závěru druhé třetiny měli hosté stejnou výhodu. Milevští vyloučení Andrleho po minutě dokázali využít. Polodna zakončil akci, která začala rozehrávkou Koláře na Novotného. Za stavu 1:3 šly týmy oddechnout. Do posledního dějství vstoupili hosté dobře, hned při prvním střídání Polodna vyslal pěknou střelu těsné vedle horního růžku strakonické branky. Domácí se však neodevzdali a stále gólmana svého soupeře zaměstnávají, ten v ve 34. minutě předvedl pěkný semafor. Ve 47. minutě byl z ledu odveden Mikš, který si dal hlavou o mantinel, když nebyl připraven na atak soupeře, utkání nedohrál pro podezření na otřes mozku. V polovině třetiny měli hosté skoro dvacet vteřin výhodu dvou mužů navíc. Tutu situaci milevští ustáli i díky velmi obětavému pádu do střely Jíškou. V závěru Novotný využitím přihrávky Polodny zastavit snahu domácích o dramatizaci závěru utkání.

Co k utkání říci, byla to příprava, druhé vítězství, trenérům také ukázalo na čem musí s týmem pracovat. Myslím si, že i hráči samotní viděli a cítili, kde jsou slabiny. Milevští k dalšímu přípravnému utkání jedou 1. září do Benešova.

1 : 4
(1:2, 0:1, 0:1)
Strakonice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Křenek (Kordík) - 6. Polodna (Hájek), 12. Mikš (Reiniš), 40. Polodna (Novotný, Kolář), 59. Novotný (Polodna). Rozhodčí: Jílek - Mašek, Diviš. Vyloučení: 5:3 navíc Havran OT (Mil). Využití: 0:1, 0:0. V oslabení: . Střely na branku: 42:45. Průběh utkání: 0:1, 1:4.

Myslivec (Havelec) - Ruda, Hřebíček, Kloud, Gross, Topinka, Vlček, Kordík, Hrubý, Major, Čadek, Andrle, Dlouhý, Křenek, Šimoník, Růžička, Kurečka

Kolář (Šindelář) - Mikš, Jíška, Votruba, Hájek, Hošek, Havran, Radosta, Mácha, Reiniš, Novotný, Hájek, Polodna, Bartůněk, Pouch, Nevolný