5
1
28. 2. 2016

David Servis potvrdil roli favorita a ovládl první finále

V prvním finálovém zápase potvrdil David Servis roli favorita a na domácím ledě vstoupil do série s Milevskem vítězně. Svoje góly domácí tým rozložil rovnoměrně do všech třetin, když v každé z nich vstřelil po dvou gólech. Milevsko se naopak gólově nedokázalo prosadit ani jednou a odváží si z Českých Budějovic tenisového kanára.

Milevsko nastoupilo do zápasu bez nemocného brankaře Davida Žilinčíka a dalších třech zraněných hráčů. David Servis se hned po 39 vteřinách hry dopustil nedovoleného zákroku, ale Milevsko si žádnou možnost v přesilovce nevypracovalo. Naopak brzo po jejím skončení inkasovalo. Šulčík zatáhl puk do útočného pásma, z rohu jej nahodil před branku, kde se od milevských hráčů odrazil přímo před Nedorosta, jenž zamířil pod horní tyč. V 5. minutě byl domácí celek blízko druhému gólu. V přečíslení 2 na 1 Hanzal poslal puk k druhé tyči, kam se však pohotově přesunul milevský brankař Jan Šindelář a nedovolil skórovat Jandovi. V 10. minutě už to však bylo o dva góly. Těsně po skončení úvodní domácí přesilovky projel Šulčík mezi obránci a svoji pěknou individuální akci zakončil střelou do horního rohu branky. V 12. minutě vypálil po vyhraném vhazování pohotově Chaloupka, Jan Šindelář nechal vyniknout svoji lapačku. Milevsko se pak ubránilo v oslabení 3 proti 4 a následně si vytvořilo i první vážnější příležitost, když se Jiří Müller prosadil od mantinelu před branku, ale ani nadvakrát ochránce domácí branky Vojtu nepřekonal.

Do první šance prostřední části se dostal hostující tým. Pavel Jíška si najel mezi kruhy, ale povyjetého Vojtu neprostřelil. V 25. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, pálil z levého kruhu Korbela, Jan Šindelář vyrazil. V 27. minutě se David Servis radoval potřetí. Nahození Trummera od mantinelu z hranice pásma tečoval úspěšně před brankou Nedorost. Za minutu dorážel před hostující brankou Korbela, Jan Šindelář tentokrát úspěšně zasáhl. Pak přišly i chvíle Milevska. Milan Bláha v přesilovce našel z levého rohu před brankou Jiřího Fořta, Vojta jeho střelu zastavil. Z protějšího rohu posunul Aleš Nevolný puk k tyči Tomáši Novotnému, Vojta ukryl puk v lapačce. Domácí celek čím dál více začal hrozit z brejků. Po jednom z nich neuspěl z dorážky Nedorost. Další útočný výpad už domácím gól přinesl. Martin Votruba před útočnou modrou trefil protihráče a v následném přečíslení poslal Daniel Mikeš puk před brankou najetému Suchánkovi, který pohotově skóroval. V 38. minutě se prodral po pravé straně Šulčík, ale na milevského gólmana si tentokrát nepřišel. Na druhé straně hřiště dostal nabito mezi kruhy Aleš Nevolný, ale trefil jen brankaře.

Poslední perioda začala dohrávanou domácí přesilovkou. V oslabení se dostal do samostatného úniku Milan Bláha, avšak brankař mu vytrčenou holí možnost zmařil. V43. minutě prošel mezi milevskými obránci Suchánek, ale branku netrefil. Z protiakce vyslal Martin Votruba do úniku Václava Poucha, který však po zásahu dojíždějících protihráčů nedokázal ani zakončit. V polovině třetiny vyjel Václav Pouch zpoza branky, u tyčky však gólově úspěšný nebyl. Třetí hostující formace pokračovala v tlaku v útočném pásmu. Přihrávku Aleše Nevolného od modré zakončil střelou z otočky z prostoru kruhů Václav Pouch nad branku. Za další minutu Jakub Hamerle přejel hranici útočného pásma, předložil puk na kruh volnému Martinu Fleglovi, jenž přestřelil. V 54. minutě hrálo Milevsko v početní výhodě, gólově se ale prosadil domácí hráč. Šulčík se po pravé straně přes Jana Mikše natlačil k brance a u tyčky se štěstím procedil puk do branky. V 56. minutě po buly dorážel před brankou Martin Flegl, Vojta znovu vyšel ze souboje vítězně. Dalšímu těžkému zákroku musel domácí gólman čelit hned vzápětí, kdy Milan Bláha od zadního mantinelu poslal puk na kruh Tomáši Novotnému, Vojta ukázal rychlost své lapačky. Stejně tak neuspěl ani Petr Król po akci z pravé strany. To David Servis ukázal mnohem větší efektivitu. Po čistě vyhraném Suchánkově buly vypálil Vomela, na dorážku Suchánka ještě Jan Šindelář dosáhl, na další dorážku Daniela Mikeše už ne. Čestný úspěch nepřinesla Milevsku ani závěrečná příležitost zápasu. Petr Król pronikl tentokrát do pásma podél levého mantinelu, přenechal puk na kruh Jiřímu Müllerovi, jenž však odkrytý horní roh domácí branky nezasáhl.

Milevsko v prvním finálovém klání nijak herně nepropadlo. Dokázalo držet s domácím favoritem krok a ve třetí třetině i mělo více ze hry. Hráči David Servisu prokázali mnohem větší hokejovost a zcela Milevsko předčily ve využívání šancí, když dokázali potrestat většinu hostujících chyb. Milevsko se naopak poprvé v sezóně ani jednou gólově neprosadilo a bez vstřelené branky nelze vyhrát. Série se nyní přesouvá na led Milevska, kde se v pátek 4. 3. uskuteční druhé utkání.

David Servis ČB vs Milevsko

Branky a nahrávky: 3. D. Nedorost (R. Šulčík), 10. R. Šulčík (Chaloupka), 27. D. Nedorost (Trummer, Macháček), 33. R. Suchánek ml. (Daniel Mikeš, R. Šulčík), 54. R. Šulčík, 58. Daniel Mikeš (R. Suchánek ml., Vomela). Rozhodčí: Tomáš Poskočil, Daniel Urban - Petr Němec, Michal Diviš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:38 (12:11, 15:11, 10:16). Průběh utkání: 6:0.